Dambıl: İndirimli Dambıl Fiyatları İçin Güvenli Online Alışveriş!

Dambıl: İndirimli Dambıl Fiyatları İçin Güvenli Online Alışveriş! Galeri

Dambıl, Türkçe anlamı "el halteri" demektir. Her köşe başına açılan vücut geliştirme yerlerinde sıra sıra dizilmiş halde bulunan ağırlıktır. Türkiye'de bir anlamda kendi evinde vücut çalışmak isteyenlerin ilk seçtiği alet tabii ki oluyor. Dambıllar, sabit ağırlıklı ve ağırlığı değişebilen olmak üzere 2 çeşide ayrılır. Sabit olanlar daha ucuz yollu olup 2.5, 5, 7.5, 10 kilo gibi plastik kaplama halinde spor ürünleri satan her yerde rahatça bulabildiğiniz modeller oluyor. Ağırlığı değişebilenler ise metal bir çubuk üzerine dilediğiniz gibi ağırlık bağlayıp geri çıkarabildiğiniz modeller olur. Genel olarak plastik olan imalatı icabıyla daha ucuz olur, istanbul'da Eminönü semtinde her köşe başında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dambıl Çeşitleri

Bahsettiğimiz gibi sabit ve ayarlanabilir olmak üzere iki gruba ayrılır. Sabit olanlar genelde herhangi bir sorun yaratmaz iken ayarlanabilir olanların metal çubuğunun kaliteli olup olmadığına bakmak gerekir. Ağırlık yüklediğimiz zaman ve ağırlığın altına girdiğimiz zaman olası bükülme, kırılma gibi sonuçlar ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Bunun yanı sıra dambıl ile çalışırken düzenli ve gerekli hareketleri yapmak gerekir. Sokakta satın alınan dambıllar ile eve gelip rastgele kaldırmak kasları büyütmez aksine zarar verir. Bunu ne yazık ki pek çoğumuz bilmiyor. Ne kadar çok kaldırırsak o kadar hızlı gelişeceğini zannediyoruz. Aksine kasları yakar ve gelişimini durdururuz. Dambılın yanı sıra evde body için sehpada bizim için iyi olacaktır. Eğer bu ürünü almayı kafanıza koyduysanız sizin için bir önerimiz olacaktır. İki seçenek arasında kalırsanız, ayarlanabilir olanı tercih etmelisiniz. 1 adet demir çubuk ve ağırlıkları farklı barlar olacağı için yer sıkıntısı çekmezsiniz. Aksine sabit olanlar genellikle metal değil de beton dökme olduğu için büyük olurlar, ancak ağırlıkları küçük olur. Ayarlanabilir olanlar ise metal üretimi olduğu için hem ufak boyutlu olur hem de yer kaplamaz. Bunun yanı sıra adından da anlaşılacağı gibi ayarlanabilir olması en büyük etkendir. Fazladan kenarda duran dambıllar yerine dilediğiniz ayara getirip çalışmaya devam edebilirsiniz. Fiyat olarak daha ekonomiktir.

En uygun dambıl fiyatları

En uygun dambıl fiyatları

Uygun fiyata bu ürünü alabileceğiniz bir kaç site tavsiye edeceğiz. Aynı gün kargo yapması, ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti sunan firmalar mevcuttur. Sporena.com üzerinden dilediğiniz vücut geliştirme ürününe sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sporcum.com gibi sitelerden de spor ürünlerini temin edebilirsiniz. Eğer evde çalışmak yerine spor salonunu tercih ediyorsanız, yakala.co, sehirfirsati.com, semtfirsati.com gibi siteler üzerinden spor salonlarına özel olarak yapılan indirimli kuponlardan elde edebilirsiniz. Normal olarak semtinizde bulunan ve standartların altında olan bir spor salonu aylık 50-60 Tl ücret talep ederken, fırsat sitelerinde profesyonel olarak bu işi daha iyi beceren spor salonlarına %50 ye varan indirimlerle dilediğiniz kadar kupon alıp sürenizi uzatabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları