Damatlık: Kişiye Özel Damatlık Modelleri ve En Uygun Fiyatlar

Damatlık: Kişiye Özel Damatlık Modelleri ve En Uygun Fiyatlar Galeri

İnsan hayatındaki en önemli günlerden birisi evlendiği gündür kuşkusuz. Herkesin gözlerinin üzerinde olduğu o gün hem gelin hem de damat en güzel giysilerini giyerler. Gelinlik zaten çok şatafatlı ve süslü bir kıyafettir. Düğün denilince akla hemen gelin geldiği için pek çok şey onun için alınır, seçilir ve düzenlenir. Damatlık seçimi son anda akla gelir nedense! Gelin ne kadar güzel ve şık olursa olsun nişanlısının üzerindeki giysi onun zarafetini tamamlar. Eski zamanlardan beri evlenecek çiftler düğün günlerinde en güzel, en şık ve en temiz elbiselerini giyerlerdi. Her devirde böyle özel günler için gösterişli ve süslü giysiler seçilir ve giyilirdi.

Damatlık Nasıl Olmalı ve Kişiye Özel Damatlıklarda Nelere Dikkat Etmeli?

Gelin düğünün kraliçesi ise damat da kralıdır. Ama kral nedense hep kraliçenin göz alıcı ve muhteşem ışıltısının yanında biraz sönük kalır. İşte tam bu yüzden damatlık giysi seçimi çok önemlidir. Zevkinize ve düğünün ya da nikâhın yapılacağı yere göre farklı tarzda elbise seçilebilir. Kır düğünü ile lüks bir otelin salonunda yapılan düğündeki giysiler aynı olmayacaktır. Tam üzerinize göre özel olarak diktirebilir, hazır giysi satılan bir reyondan alabilir, ya da kiralayabilirsiniz. Yine özel zevkinize göre istediğiniz renkte bir kumaştan yapılmış klasik bir takım elbise giyebilirsiniz. Damatlık modası her yıl ufak tefek değişikliklere uğrasa da temel prensip olarak çok fazla değişmez. Bir takım elbise, ya da smokin, veya birbirine uygun kumaştan ceket ve pantolonla kullanılacak aksesuarlar, manşetli ipek gömlek ve uygun kol düğmeleri, ipek papyon ya da kravat, kuşak yelek, çıkarılabilen yakalar ufak tefek değişikliklerle her yıl moda olmaktadır. Giysilerinde kendi zevklerinin ön planda olmasını isteyenler için tamamen kişiye özel üretimlerin yapıldığı markalar bulunmaktadır. Genelde erkekler, düğünlerinde giydikleri kruvaze, şal yakalı ya da tek düğmeli özel kostümü, bazı ufak değişikliklerle daha sonraki özel günlerde de giyebilmektedirler. Önemli bir nokta da şudur ki, gelinlik seçimi yapıldıktan sonra damadın giysisi seçilmelidir. Gelinlik çok modern çizgilere sahipse, klasik bir takım uyumlu olmayabilir. Aynı şekilde çok şık ve frapan bir damatlık giyip de gelini sönük bırakmamalıdır.

En Güzel En Şık Damatlıklar En Uygun Fiyatlarla Burada!

En Güzel En Şık Damatlıklar En Uygun Fiyatlarla Burada!

Vakko ve Beymen, bilinen şık ve zarif damatlık modelleri ile her zaman bir adım ileride olmaya devam ediyorlar. Ramsey kişiye özel hazırladığı smokinleri ile öne çıkıyor. Mithat Selection, çok şık aksesuarlarla süslediği smokinleri satışa sunuyor. Sarar, modern çizgileri ile genç ve cesur nişanlıları bekliyor. Fiyatlar 500.- TL’den 2000.-TL’ye kadar değişiyor. Düğünümde kırmızı veya bordo smokin giyerim diyorsanız, Kip Ceremony Collection sizin için biçilmiş kaftan. Klasikten vazgeçmem ama yine de çok şık olayım diyenler ise Wilvorst’un kapısını çalacak. Fiyatlar 350-1800.-TL arasında. D’S Damat Mağazalarında ise yeni sezon hem %30 indirimli hem de hediyeli. Kiğılı'da ise 300-1000.- TL aralığında düğün giysinizi alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Damat
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları