Dağcılık Malzemeleri: Dağcılık Aletleri, Ekipmanları ve Fiyatları

Dağcılık Malzemeleri: Dağcılık Aletleri, Ekipmanları ve Fiyatları Galeri

Dağcılık yaz ve kış dağcılığı olarak iki bölüme ayrılan bir doğa sporudur. Yaz dağcılığı genellikle yürüyerek gerçekleştirilir ve çok fazla özel ekipmanlara ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilir ve yürüyüş, kampçılık gibi parkurlardan oluşmaktadır. Kış dağcılığı ise, daha kısıtlı bir zaman dilimini gerektiriyor. Hava koşulları daha zorlu olduğu için yaz dağcılığına göre daha fazla özel ekipman ve aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Temel dağcılık malzemelerini uygun ayakkabı, yeterli büyüklükte sırt çantası, uyku tulumu, çadır, ocak seti ve teknik malzemeler gibi sınıflandırmak mümkün.

Dağcılık Malzemeleri ve Ekipmanları

Dağcılık Malzemeleri ve Ekipmanları

Dağcılık malzemeleri ekipmanları kış ve yaz dağcılığı yapılmasına bağlı olarak değişmektedir. Kış dağcılığı için kaz tüyü önemli bir yere sahiptir ki sert hava koşulları için mutlaka tercih edilmesi gerekiyor. Dağcılık için seçilen kıyafetlerin vücuttaki terlemeyi rahatça dışarı atabilecek olanlardan seçilmesi gerekir. Dağcılık melzemelerinin önemli parçası olan dağcılık botları, trekking bot ve ayakkabılar, tırmanış ayakkabısı, iç giyim ürünleri, özel pantolon ve mont gibi giyim malzemeleri, yazlık ve kışlık dağcılık çorapları, bere, kep ve boyunluk gibi ürünler bulunmaktadır. Dağcılık için gerekli olan teknik dağcılık malzemeleri; karabinalar, ipler, en önemli malzemelerden biri olan emniyet kemerleri, hedik ve makaralar, iniş için gerekli olan göğüs cumarı, el cumarı ve halat merdiven gibi teknik dağcılık malzemeleri, özellikle kış dağcılığı için kullanılan buz vidaları, express setler, kazma çeşitleri, kamp mutfağı, kartuş, matara, ocak, termos, konserve gıdalar, yakıt şişeleri ve fener gibi kamp malzemeleri bulunmaktadır. Jeolog ve askeri gibi modelleri olan pusulalar, ilk yardım malzemeleri, eldiven ve gözlükler, dürbün, GPS sistemi önemli olan diğer dağcılık malzemelerindendir.

Dağcılık Malzemelerinin Fiyatları

Bazı dağcılık ürünlerini en cazip fiyatlarla 7 / 24 Tıkla ve HızlıAl online alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. Dağcılık malzemeleri satan mağazaların fiyat farklılığı bulunmaktadır fakat bu farkların çok büyük oranlarda olmadığını söylemek mümkün. Fiyat konusunu genel olarak ele almak gerekirse, dağcılık malzemelerinden en önemlisi olan GPS sistemlerini Dagcilikmalzemeleri mağazasından uygun fiyatlarla satın almak mümkün. Uyku tulumları Dogaspor adresinde cazip fiyatlardan satılmaktadır. Çantalar ve önemli ekipmanlardan biri olan karabina fiyatları konusunda en uygun fiyatlara sahip Dagevi mağazasından temin edebilirsiniz. Bu fiyatlar model ve kullanılan malzemeye göre farklı mağzalarda daha yüksek rakamlara kadar çıkabiliyor. 3-4 kişilik çadırları, farklı markalara ait dağcılık botlarını ve kazma çeşitlerini Everestoutdoors'da bulmak mümkün. Buz vidaları, kasklar, ip ve halatların çok ucuz olduğu Dasport'da kramponlar ve kaz tüyü montlar indirimli fiyatlardan satılmaktadır. Dağcılık malzemeleri ve ekipmanlarını Dagcilikmalzemeleri ve Dagevi gibi birçok online alışveriş mağazasından, İstanbul, İzmir ve Ağrı gibi büyük kentlerde bulunan satış mağazalardan tüm dağcılık malzemelerini temin etmek mümkün. Ayrıca, Adrenalinoutdoor ve çadır, teknik dağcılık ve kampçılık malzemelerinin tümünü bulabileceğiniz Atlaskamp, iniş ve emniyet malzemeleri ile ara bağlantı ve şok emici ürünleri Toroskamp'dan daha ucuza satın alma şansınız bulunuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları