Cort: Cort Gitar Modellerinde İndirimli ve Kampanyalı Fiyatlar

logo Galeri

1950'lili yıllarda Japonya'da Cortez ismiyle üretime başlayan firma, daha sonraki dönemlerde merkezini ve yönetimini Kore'ye taşımış ve Cort ismini almış bir Kore firmasıdır. Üretim fabrikalarıyla Çin ve Endonezya olmak üzere iki farklı ülkede faaliyet göstermektedir. Ayrıca firmanın Çin fabrika sözleşmeli olarak Bc Rich, Ibanez, Manuel Raymond, Dean marka gitarların üretimi yapılmaktadır. Üretiminde mutlak müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma, 60'larda kullanmaya başladığı: "Müzisyenler tarafından, müzisyenler için hazırlanmıştır. " sloganına uygun olarak, günümüzde de tamamen müzisyenlerden oluşan 450 kişilik bir ekiple çalışmaktadır. Türkiye pazarında hatırı sayılır bir pay sahibi olan Cort, Türkiye'ye özel ürettiği Turkish Edition modeli, Türk tüketicisine verdiği önemi göstermektedir. Dünyada ve Türkiye'de Cort kullanan gitaristler artasında, Manga gurubundan Yağmur Sarıgül, In Flames'den Anders Friden sayılabilir. Ayrıca, Beben, Dan Scar, Ashley Hicklin, Nerina Pallot gibi sanatçıların tercihi de bu yöndedir.

En Popüler Cort Gitar Modelleri

Başlangıç seviyesinden, ileri seviye gitaristlerin kullanabileceği modellere kadar geniş bir katalog sunan Cort, uygun fiyatlı ürünleri ve kalitesiyle tercih edilebilir elektro gitarlar sunar. EVL, G, KX, M, X, Viva, Zenox, Masterpiece, Aero, VX, Gene Simmons Guitars, Matthias Jab, Hollow body, CR ve son olarak Fuel serileri, elektro modeller için firma tarafından üretilen ürünlerdir. Gene Simmons Guitars baltaya benzetilmiş farklı tasarımıyla, X serisi uygun fiyatları ve kalitesiyle, Hollow Body serisi jazz kasa modeller arayanlara sunduğu fiyatlarla, Aero serisi simetrik özellikleri ile, Cr serisi klasik rock tarzını tekrar canlandıran ürünleriyle, EVL serisi emg manyetikleriyle, G serisi geniş ürün seçeneği ile, KX serisi yapımında kullanılan egzotik ağaçlarla, M serisi ileri seviye gitar isteyenler için sunduğu seçeneklerle, Fuel serisi eskitilmiş antika görünümüyle, Matthias Jab serisi scorp manyetikleriyle, Viva serisi benzersiz tasarımıyla, Vx serisi v kasa enstrümana getirdiği yeni bir yorumlama tarzıyla, Zenox serisi konser modelleriyle dikkat çeker. Cort akustik gitarda: Acoustic EVL, Acoustic Fuel, AS, CJ Series, Classic, Earth, Jade, Luce, MR, NDX, SFX, Standard, Acoustic Bass serilerinin üretimini yapmaktadır. Evl serisi ladin kapağıyla, Fuel serisi ince bir zevk macerasını anlatan tasarımlarıyla, As serisi yüksek ses tonları ile, CJ serisi devasa modelleri ile, Classic serisi klasik modelleriyle, Earth serisi geniş ürün yelpazesiyle, Jade küçük modelleriyle, Luce serisi aldığı ödüllerle, Mr serisi üst düzey üretim tekniği ve malzemeleriyle, NDX serisi keskin hatlarıyla, SFX serisi modern tasarımı ve rahat kullanımıyla, Standart seri elli yıllık deneyiminin gitarda vücut bulmasıyla, Acoustik bass serisi ise hem amfiyle hem akustik olarak kullanabileceğiniz bir bas türü olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Bas mdellerde firma, diğer ürünlerine nazaran daha az model üretmektedir. Action, Arona, Artisan, Curbow, GB, Gene Simmons Basses ve T serileri Cort' un bas gitar seçenekleridir. Action serisi uygun fiyatı ve kalitesiyle, Arona serisi avrupai tarzıyla, Artisan serisi Bartolini manyetikleriyle, Curbow serisi alanında efsane olan Greg Curbow'un bizzar oluşumuna katkıda bulunmasıyla, GB serisi geleneksel ürünleriyle, GENE Sİmmons Basses ilginç tasarımı ile, T serisi ise üst modellerinde kullandığı emg manyetikleriyle size uygun bas gitar seçenekleri sunar.

Cort Gitarda Online Fiyatlar ve İndirimler

yenicarsim.com, bedava kargo olanakları ve eşsiz paket içerikleri ile siz değerli müşterilerine kaçırılamayacak fırsatlar sunmaktadır. Alacağınız ürünün kalitesinden şüphe etmeden, güvenle alabilmeniz Yeni Çarşım ile artık mümkün. Bir diğer seçenek olacan Dobez, "internetin müzik aletleri dükkanı" sloganıyla, uygun fiyatlara kaliteli ürünleri müzik severlere ulaştırmayı amaçlayan bir diğer değerli online alışveriş sitesidir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları