Converse Modelleri: Coverse Ayakkabı Modelleri ve Online Alışveriş

Converse Modelleri: Coverse Ayakkabı Modelleri ve Online Alışveriş Galeri

Son yıllarda bir gençlik akımı olarak başgösteren Converse ayakkabı modelleri büyük küçük genç yaşlı herkes tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Firma, 1908 yılında, erkekler, kadınlar ve çocuklar için dondurulmuş kauçuktan ayakkabı ürreterek piyasaya girmiştir. 1917'de Converse-All-Star markası ile basketbol ayakkabıları üretilmeye başlanıncaya kadar da bu durum böyle devam etmiştir. 1921'de Chuck Taylor isimli bir basketbol oyuncusunun, Converse kullanırken ayaklarının çok ağrıdığını şikayet etmesi üzerine, firma oyuncuyu kadrosuna almış ve Taylor, ayakkabıyı Birleşik Devletlerin dört bir yanında tanıtmıştır. Bir teşekkür ibaresi olarak markanın amblemine Chuck Taylor imzası da bu dönemde eklenmiştir. Marka, daha sonraki dönemlerde de ürün yelpazesini genişleterek 2003 yılında Nike Bünyesine katılmıştır.

Converse Ayakkabılar

Converse ayakkabılar günümüzde bir marka olmaktan çıkmış, ayakkabı modelinin ismi olarak yerleşmiştir. Başka birçok firmaya ait bu model ayakkabılar da Converse olarak isimlendirilmektedir. Asıl markaya ait ayakkabı modelleri kaliteleri ile kendilerini belli etmektedirler. Converse modelleri, bilekli ve bileksiz olmak üzere iki şekilde bez ayakkabılar ve deri, kumaş vb materyalli spor ayakkabılar olarak sınıflandırılmaktadır. Kullanıcılar arasında en çok tutulan modeller bez, bilek hizasında olan modellerdir. Bu modelin, her tonu mevcut olan düz renklerinin yanı sıra, üzerinde her zevke hitap edecek, çiçekli, kalpli, kurukafalı hatta bulmaca desenli olanları dahi mevcuttur. Bir kesim bu tip süslemelerin Converse kültürünü bozduğunu savunsa da bayanlar arasında pullu veya taşlı Converse modelleri beğenilerek kullanılmaktadır. Değişen modaya bağlı olarak Converse modellerinde de artış olmuş, parmakarası veya topuklu Converse modeller de marka ailesine dahil olmuştur. Ancak bu Converse modelleri çok fazla tutulmamış, satışı başarıya ulaşamamıştır.

Converse Modelleri

Converse markasına ait birçok modelin bayanlar arasındaki tercih edilme sebebi de her kıyafete uygunluk göstermesidir. Kot pantolonlar, şortlar, etekler, elbiseler, her çeşit kıyafete göre kendinize uygun Converse modellerinden birini seçebilirsiniz. Özellikle kırmızı converse Stuart Little filmindeki minik fare film yıldızının da kullanmasından sonra oldukça yaygınlaşmıştır ve her renk kıyafet altında son derece çekici durmaktadır.

Converse Modelleri Online Alışveriş Fırsatları

Converse modellerine çok uygun fiyatlarla hemen hemen her büyük ayakkabı mağazasında veya spor mağazalarında rastlamak mümkün. YKM'ler, Boynerlerden rahatça satın alınabilineceği gibi, bu firmaların online alışveriş kısımlarından da satın alınabilirler. Günümüz insanının genel zaman problemine ise online alışveriş siteleri derman olmaktadır. Zidaya, Pabbuc, Zizigo, Barcın, Koray Spor, Gittigidiyor gibi siteler üzerinden Converse modellerinden dilediğinizi seçebileceğiniz gibi, dönem dönem yaptıkları kampanyalar sayesinde, ürünleri tüketiciye cazip fiyat ve kolay ödeme seçenekleri ile sunan, Markafoni, Morhipo, Trendyol, Limango gibi sitelerden de temin edebilirsiniz. Online alışveriş sitelerinden her birini inceleyerek satın alabilme şansınız olduğu için, indirimleri yakalamak da çok daha kolay olacaktır. Pabbuc, Converse modellerini %30 indirimle satarken, trendyol'da zaman zaman düzenlenen kampanyalarla bu ayakkabıları %70lere varan indirimlerle satın almanız mümkün olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Converse
  • Trendyol
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları