Çocuk Odası Halıları: İndirimli Çocuk ve Bebek Odası Dekorasyonu

ayıcıklı halı Galeri

Halı bir odanın en önemli eşyalarından biridir. Hem dekorasyon sağlama hem de hijyen ve soğuktan korunmak için gerekli olan bu ürünlerin özellikleri ve şekilleri odaya göre değişmektedir. Örnek olarak, oturma odalarında daha kalın, daha gösterişli halı modelleri tercih edilmesine rağmen, mutfaklarda daha ince ve temizlenmesi kolay sade modeller tercih edilmektedir. Koridorlarda uzun ince şekiller tercih edilirken, yatak odalarında dikdörtgen ya da kare şekiller tercih edilmektedir.

Çocuk Odası Halılarının Seçimi

Çocuk Odası Halılarının Seçimi

Her odanın özelliğine ve şekline göre özel halı modeli seçilmesi çocuk odaları için de geçerlidir. Çocuk odası ürünlerinin seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken özellik, hijyenik olmasıdır. Kısa tüylü, fazla ince ya da fazla kalın olmayan, kolay temizlenebilen ve toz tutmama özelliği olan ürünler, miniklerin sağlığı açısından daha uygundur. Özellikle de miniğin bu ürün üzerinde yatabileceği, sürekli gezip eli ile de dokunabileceği düşünülürse, mutlaka tüy çıkarmayan yapıda ürünlerden olması gerekir. Çocuğunuza özel halı alırken, toz tutmama ve yün gibi şeyler çıkarmama özelliğini kontrol etmek için, elinizi ürünün üzerinde bir süre dolaştırın. Bu sürenin sonunda ürünün üzerinde ya da elinizde her hangi bir toz ya da benzeri bir şey yoksa, bu ürünü gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken ise, şeklinin ve büyüklüğünün oda ile uyumlu olmasıdır. Miniğin yere basmaması, ortamın daha sıcak olması için, tabanı tam kaplayacak büyüklükte ürünlerin seçilmesi daha uygun olmaktadır. Ama eğer bu ürünün altına ekstradan kilim ya da benzeri bir taban örtüsü serilecek ise, o zaman istenilen büyüklükte ürünleri seçebilirsiniz. Çocuk odası halılarının modelleri de çok büyük bir öneme sahiptir. Miniğin ortamı beğenmesi ve burada daha uzun süre vakit geçirmesi için onun beğeneceği, hoşuna gidecek modeller seçilmelidir. Bunun için çoğu halı üreticisi, çocuklara özel, çizgi film karakterleri ile süslü ve rengarenk ürünler tasarlamışlardır. Bunun dışında evin içinde oyun oynayabilmesi için seksek şekilli ve zeka gelişimini olumlu yönde etkileyecek puzzle şekilli ürünler de tasarlanmıştır.

Online Alışveriş Mağazaları Ve İndirimli Ürünler

Online Alışveriş Mağazaları Ve İndirimli Ürünler

Çocuk odası halıları belki de halı modelleri arasında en çok çeşit bulunduran kategoride yer almaktadır. Kimi sade, kimi çizgi film karakterli, kimi ise, miniklere ekstra oyuncak olacak nitelikte olan bu ürünlere, normal mağazalarda rastlanabileceği gibi, internet üzerinden hizmet veren online alışveriş mağazalarında da rastlanmaktadır. Normal mağazalara oranla daha karlı ve daha avantajlı alışveriş imkanı sağlayan bu sanal mağazalar ile bebeğiniz için en güzel ve en uygun modelleri inceleyip kolaylıkla satın alabilirsiniz. Daha kısa sürede, daha çok çeşit ürüne ulaşabileceğiniz bu sitelerden kredi kartı ile isterseniz taksitli olarak da alışveriş yapabilirsiniz. Bu tarz en güzel ve en uygun fiyatlı ürünlerin bulunduğu online alışveriş mağazalarına örnek olarak, oyuncakdunyasi.com verilebilir. Yüzlerce eğitici ve öğretici oyuncağa da ulaşabileceğiniz bu siteye ücretsiz üye olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları