Çocuk Giyim: Lider Markalar, En Güzel Modeller ve İndirim Fırsatları

Çocuk Giyim: Lider Markalar, En Güzel Modeller ve İndirim Fırsatları Galeri

Çocuk giyim, zamanımızın en çok ilgi gören tekstil ürünleridir. Çünkü bu tür ürünler hem ucuz bir fiyata sahipler hem de çok güzel görüntüleri var. Ancak çocuk kıyafetinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.

Çocuk Giyim Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Çocuklarımızı giydirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli kumaştır. Kaliteli kumaşlı giysiler kendilerini hemen belli etmektedir. Kaliteli kumaş dendiği zaman herkesin aklına hemen pahalı ürünler gelmektedir. Ancak kaliteli tekstil ürünleri çocuklarınız için daha iyi ve güvenlidir. Bu tür tekstil ürünleri ter yapmaz, koku tutmaz, rahattır. Diğer yanda ise kalitesiz kumaşlar var. Çocuk giyiminde kesinlikle kullanılmaması gereken ürünlerdir. Bu tür kumaşlar hem sağlıksızlardır hem de pürüzlüdür yani çocuğunuz rahat edemez. Çocuk kıyafetinde dikkat edilmesi gereken bir noktada genişlik ve yaka türüdür. Çocuklarımızı giydirirken kıyafetlerin boğaz bölgesi olan yakaları ve genişlikleri dikkat edilmelidir. Çünkü dar bir boğaz çocuğunuzu rahatsız edecektir hatta boyun kısmında kızarıklıklara neden olacaktır. Çocuğunuz bu durumu anlayamaz ise ciddi boyun sorunlarına neden olabilir. Bir diğer noktada genişliktir. Tabi ki beden olarak bahsetmiyoruz. Genişlik dediğimiz şey kol genişliği veya pantolonun bacak genişliğidir. Kollar çok dar olursa damar tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. Bu durumu engellemek için öncelikle çocuğunuz üstünde denemeniz gerek, eğer çocuğunuz rahatsız olursa ısrar etmeyin. Pantolon seçiminde ise paça boyları ve paça genişliğine dikkat edilmelidir. Paçası çok geniş bir pantolon çocuğunuz düşmesine neden olabileceğini unutmayınız. Eğer çok dar bir paça tercih ederseniz de ayak bileklerinde kızarıklıklar veya yine damar tıkanıklıklarına neden olabilir. Çocuk kıyafetlerindeki ufak takılar ve benzeri şeyler bulunmamalıdır. Unutmayın ki çocuğunuz bunun zararlı bir şey olduğunu anlayamaz bunları yutabilir. Bu tür durumları yaşamamak için kıyafetlerdeki ufak şeyler çıkarılmalıdır. Çocuk giyimin de dikkat edilmesi gereken bir noktada kazak, mont tarzı kalın kıyafetlerin seçimidir. Bu tür kıyafetleri seçerken dikkatli olmak gerektir. Kazak seçiminde kazağın çocuğu fazla sıkmaması gerekmektedir. Çünkü fazla sıkması durumunda boyun tahriş olabilir veya boyunda kızarıklıklar çıkabilir. Kazak alırken çocuğunuzun pamuk tarzı şeylere alerjisi var mı kontrol edilmelidir. Mont alırken dikkatli olunmalıdır. Çocuğunuzun boyuna göre mont almalısınız. Eğer boyundan büyük mont alırsanız çocuğunuz bundan rahatsız olacaktır. Mont seçiminde çok kalın montlar seçilmemelidir. Bunun nedeni ise soğuk zamanlarda kalın montlar ter yapmaktadır. Çocuğunuz montu çıkardığında terli olacaktır ve bu sorun onun hasta olmasına neden olacaktır. Bu durumu önlemek için terlemeyi engelleyen montları tercih ediniz. Mevsim Yaz'a doğru giderken şapka tercihlerinizi de dikkatli yapmalısınız. Şapka seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi şapka darlığıdır. Şapka alırken çocuğunuzun kafa yapısına uygun şapka seçiniz. En çok yapılan hatalardan biriside “Seneye de giysin” kelimesidir. Çocuğunuzun kafa yapısından daha büyük bir şapka seçerseniz çocuğunuz rahatsız olacaktır. Çünkü geniş şapka kafasına uymayacağı için gözünün önüne düşecektir.

Lider Çocuk Giyim Markaları Online Alışverişte

Çocuk giyiminde çorap seçimi de önemlidir. Çocuğunuzun ayaklarına göre çorap seçmeniz çocuğunuz için daha iyi olacaktır. Çünkü dar çorap seçimi ayakların şişmesine veya kan dolaşımını engellemektedir. Çocuğunuza uygun çorap seçmeyi unutmayınız. Unutmayın ki bu makale bilgi amaçlıdır. Tavsiye edilebilecek markalar arasında LCW, Panço, Civil gelmektedir. Bu markaları Trendyol, Markapon, Morhipo, Minimoy gibi online alışveriş sitelerinde bulmanız mümkün!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Minimoy
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları