Çocuk Ayakkabı

Çocuk Ayakkabı: Çocuk Ayakkabısı Marka, Modelleri ve Online Alışveriş! Galeri

Çocuk ayakkabı çocuklarımızın giymesi için özel olarak hazırlanmış özel ayakkabılardır. Çocuklar ve bebeklerin giymesi için üretilmiş bu özel ayakkabılar yürümeye başlayan ve ileri yaşlara gelerek bebeklikten çocukluğa adım atan yavrularımızın giyebileceği özel aksesuarlardır. Yürümeye başladıkları ve oldukça hareketleri oldukları bebeklik ve çocukluk yaşlarında küçüklerin sağlıklı şekilde hazırlanmış ve ayaklarının rahat edeceği çocuk ayakkabı modelleri seçmek ve giydirmek şarttır.

Bebek ve Çocuk Ayakkabı Ölçüleri

Bebek ve Çocuk Ayakkabı Ölçüleri

Bebek ve çocuk ayakkabı numaraları aylık ve yaş ilerlemesine göre değişir. Buna göre yeni doğmuş ve altı aylık arası bir bebeğin ayakkabı numarası 17 veya 18 numaradır. 6 ile 12 ay arası bebeklerin ayak numaraları 19 ile 20 arasındadır. 12,18 aylık bebekler 20 ile 22 numara arası giyer. 18 ila 24 yaş arasındaki bebekler 23 numara giyer. 2 ile 3 yaş arası küçük çocuklar 24 ile 25 arası giyerler. 4,5 yaşındaki çocuklar ise 27, 28 numara ayakkabı giymektedir. 5 ile 6 yaş arasında olan çocukların ayak numarası 29 numaradır. 6, 7 yaş arası ise 30 numara kullanır. 7, 8 yaş arası çocuklar 32 numara giymekle birlikte 9,10 yaşlarında 35 numaraya kadar çıkarlar. Bu numaralar kesin ölçüler olmayıp çocuğun boy uzunluğu, kız ya da erkek olması, kemik yapısı, kilosu gibi faktörler ayak numarasını etkilerdiğinden çocukta ölçü farklı olabilir. Ancak hemen hemen her çocukta ayak numarası, normalde 1 ila 2 numara oynamakla birlikte, aynıdır. Bebek gelişiminde ayak yapısının sağlıklı olarak oluşması için uzmanlar bebeklere iki yaşına kadar çocuk ayakkabı giydirilmemesi gerektiğini salık vermektedir. Ancak özellikle soğuk havalarda bebek dışarıya çıkarılırken, ayrıca özel kostümlerin altına giydirilmek üzere ayak ölçüsüne uyacak ayakkabılar alınarak çocuğun ayağını zeminle temas ettirmeyerek giydirilebilir. Öte yandan iç mekanlarda patikler veya kat kat çoraplar giydirmek daha uygun olacaktır.

Çocuk Ayakkabı Markaları

Günümüzde birçok ayakkabı markası çocuk ayakkabı üretimi de yapmaktadır. Çocuk ayakkabılarının mutlaka kaliteli ve dayanıklı ürünlerden seçilmesi gerekir. Kışın çocuğu soğuk havadan koruyacak modeller, yazın ise ayakların hava almasını sağlayacak delikli ve rahat modeller seçilmelidir. Piyasaya ürün sunan ve anneler tarafından tercih edilen bazı markalar: Kifidis, LC Waikiki, Koton, Zara, Polaris, Adidas, Nike, Converse, Reebok, Matraş, Boyner, Mavi ve Mudo olarak sayılabilir. Çocuk ayakkabıları mağazalardan elle seçilerek alınabileceği gibi internet ortamında satış yapan online mağazalardan da alınabilir.

Online Mağazalarda Çocuk Ayakkabı Alışverişi

Günümüzde internet ortamında hizmet veren ve içerisinde bebek ve çocuk ayakkabısı bulebileceğiniz birçok online mağaza bulunmaktadır. Bu mağazalardan bebek ve çocuklarımız için çok uygun fiyata ürün almak ve zamandan da tasarruf etmek mümkündür. Bu adreslerden en avantajlı fiyatlarla ve özel ödeme seçenekleriyle satış yapanların başlıcaları Takatuka, Zizigo siteleridir. Özellikle Minimoy sitesi, sadece çocuk ve bebek ürünlerine odaklandığından aradığınız ürünü bulmanız çok olasıdır. Ayrıca Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, E-bebek, YKM, Deppo ve Boyner adreslerinden de online olarak bebek ayakkabısı alabilirsiniz. Bu tür mağazalar birçok tanınmış markanın ürünlerini özel indirimler ve kampayanlarla satışa sunmaktadır. Ayrıca birçok online mağaza belirli fiyat üzerindeki alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti vermektedir. Online mağazalardan çocuğumuzun ayak numarasına uygun ürünler seçilerek ürün alınmasınıa dikkat etmeliyiz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Matraş
  • Deppo
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları