Cizgi Film: Sevilen Karakterler Online Alışverişle Bir Tık Yanınızda

Sevilen çizgi film karakterleri Galeri

Çocukların vazgeçmedikleri yapıtlardan biri olan çizgi film, ilk olarak 1906 yılında Amerika’da ve İngiltere'de gerçekleştirildi. İlk eserler çizim yapan bir karikatüristin sayfalara döktüğü karakterlerle şekil alıyordu. Sonraları teknolojinin getirdiği yeniliklerle film, başka boyutlarda gösterime girdi. Kâğıda çizilen karakterler birden canlanıp, dans etmeye ve ilginç hareketler yapmaya başladı. Hayvan figürleri 1913 yılında çocukların ilgisine sunulup, ilk kahraman olarak “Old Doc Yak” adlı bir keçi kaleme alındı. Sidney Smith tarafından çizilen bu karakter, sonraları dizi formatında çocukların karşısına çıkartıldı. İlk renkli yapıt, 1920 yılında “The Debut of Thomas Kat'' adlı eser ile daha eğlenceli ve eğitici hal almaya başladı. İlk sesli çizgi film ise 1928 yılında sevilen ve tanınan kahraman “Micky Mouse” ile ekranlara yansıdı.

Sevilen Çizgi Kahramanlar

Çizgi filmler hem eğitici hem de eğlendirici bir misyon üstlenir. Uzmanlar 2,5 yaşından sonra çocukları bu tür yapıtlara yönlendirmek gerektiğini savunmuşlardır. Bu yaştaki çocukların taklit yeteneği ve gördüğünü tekrarlama meziyetleri ortaya çıkar. Şiddetten uzak eserleri izlettirdiğiniz takdirde her şeyi bu yolla öğrenebilir, yeteneklerini geliştirecek metotları kendi kendine keşfedebilirler. Çocukların hatta yetişkinlerin bile en çok sevdiği kahramanların başında “Tom ve Jerry” yer alır. Sevilen bu karakterin maceraları, herkes tarafından beğenilmektedir. “Bugs Bunny” 'de sevilen kahramanlar arasında yer alıp, çocuğunuzun havuç yeme alışkanlığı bu eserle kazandırılabilir. Son zamanlarda uzmanlardan da olumlu eleştiriler alan yapıt “Pepe” öğretici özelliğiyle de ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Yıllardır vizyonda olan, özellikle erkek çocuklarının kahramanı “Süpermen”, “Ninja Kaplumbağalar” çok ilgi gören yapıtlardandır. Yine bu yıla damgasını vuran yapıt ile çocuklar çok eğlenceli vakit geçiriyor. Hikâye kitaplarından esinlenerek yapılan “Keloğlan” adlı çizgi film satış rekorları kırıyor. “Sünger Bob” maceraları da çocuklar tarafından çok seviliyor ve 2-7 yaş aralığındakilere hitap ediyor. “Red Kit” karakterinin atı “Düldül” ile olan özel bağını anlatan eser de, çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor. Komik köpek “Scooby Doo” adlı kahramanla çocuklarınız çok eğlenecek, “Batman” serisi ile de hayal dünyaları gelişecektir. “Kayıp Balık Memo” adlı karakter en çok izlenenler arasında yer alan, dünyaca ünlü bir yapıttır. Küçük ve sevimliliği ile yıllardır ekranlarda olan,“Şirinler” adlı film, yetişkinlerin de ilgi duyduğu bir yapıt olmuştur. "Toy Story” de eğitici bir eser olup, son zamanlarda ebeveynlerin çocuklarına izlettiği, ilgi duyulan eserlerdendir.

Online Mağazaların Sunduğu Özel Fırsatlar

Sevilen çizgi film kahramanlarını seri halde almanızı sağlayan online siteler, yaptığı indirimlerle arşivinizi genişletiyor ve son çıkan eserleri aynı ortamda görmenizi sağlıyor. Online mağazalar, farklı karakterleri aynı pakette sunarak, uygun fiyatlarla alma şansı tanıyor. Güvenli ve hızlı alışverişin garantisini veren idefix.com ve hizlial.com'dan tek tıkla bu ürünlere sahip olabilir, şok indirimleri takip edebilir, çocuğunuzun eğlenceli vakitlerine tanık olabilirsiniz

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
İlgili makaleler
Defacto