Çizgi Film DVD ve CD'leri Online Alışveriş Fırsatlarıyla Tek Noktada

Çizgi Film DVD ve CD'leri Online Alışveriş Fırsatlarıyla Tek Noktada Galeri

Günümüzde çizgi film öncelikle eğitim ve öğretim için en önemli eğitim materyallerinin başında gelmektedir. Özellikle daha okula başlamayan çocuklar için bir eğlence, oyalamaca gibi görünse de, temel altyapısında ahlaki kuralların pedagojik olarak kodlanması yatmaktadır. Başta çocuklarımıza ahlak anlayışı içinde doğru davranışlar kazandırmak başlıca ailelerimizin ve eğitimcilerimizin görevidir. Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Eğitim bir milletin geleceğidir. Eğitim insanlık aleminin geleceğidir. Çizgi filmcilik eğer doğru davranışları kazandırmaya, eğlendirerek izleyiciye veriyorsa, bunun profesyonelce yapılması gerekmektedir. Bu meslek klasik sistemle dünyada Çin, Amerika ve Hollanda’da bir sektör halini almışken, artık günümüzde bütün ülkelerde üretim yapılmaktadır. Klasik film yapımı tek boyutta bir backraund çizim üzerine ikinci bir çizimin hareket etmesiyle oluşuyordu. Bu da büyük bir ekibin ancak altı ayda bir proje çıkarması demekti. Günümüzde iki boyutlu ve üç boyutlu tridimeks çalışmalarla, küçük bir ekibin kısa bir zamanda projeleri gerçekleştirmesi anlamına gelmektedir. Yabancı olanlarda bazen sakıncalı içerikler bulunurken, şimdi yerli yapımlarda milli ve manevi değerleri iyi bir editörya çalışmasıyla çizgi film dünyasına kazandırılmış olunmaktadır. Bu filmler ana fikir olarak çocuklara yönelik olmanın yanı sıra, yetişkinler için de günümüzde birçok yapım bulunmaktadır. Bu filmlerin özelliği, konu içinde bir objenin ve bir karakterin kimlik ve kişiliklerini, bütün alâmetifarikasını çizgi olarak belirginlik içinde zihinlere kazımasıdır.

Çizgi Film

Çocukların en büyük istekleri bu filmleri izlemektir. Anne ve babalarına sürekli şunu aç bunu aç dediklerine hepimiz şahit olmuşuzdur ya da yaşamışızdır. Günümüzde birçok eğitici ve öğretici filmler mevcuttur. Anne baba olarak çocuğumuza izleteceğimiz filmlerde de seçici olmalıyız. Çocuklarınıza izletebileceğiniz birçok film vardır. Örnek verecek olursak; “Sünger Bop” en çok izlenenler arasındadır. Sünger Bop’un ve arkadaşlarının her bölümde birbirinden eğlenceli maceralarını görebilirsiniz. Bir diğer başka örnek ise; “Tom ve Jery” dir. Şirin bir fare ile, kurnaz bir kedinin birbiri arasındaki kovalamacısı işlenen bu filmi çocuklar büyük bir istekle izlerler. Geçmişten bugüne süregelen “Şirinler” ise hala zevkle izlenmektedir. Birbirinden şeker mavi şirinin maceraları her bölümde farklı olarak işlenmiştir. Örneklerimize devam edecek olursak; “Taş Devri” de en çok izlenenler arasındadır. Eski çağlardaki insanların komik hayatlarının işlendiği bu filmde birçok farklı versiyonu çekilmiştir. Diğer örnekleri sıralayacak olursak; “Varyemez Amca”, “Caillou”, “Garfield”,”Bugs Bunny”, “Pepee”, “Temel Reis”, “Kel Oğlan”, “Casper”, “Barbie”, “Superman”, “Batman”, “Örümcek Adam”, “Sevimli Cüceler”, “Scooby Doo”, “Ten Ten”, “Tuhaf Aile”, “Ratatouille”, “Red Kit”, “Sevimli Kahramanlar”, “Cedric”, “Pembe Panter”, “Simpsons”, “Ninja Kaplumbağalar”, “jetgiller”, “Heidi” örneklerini verebiliriz.

DVD Online Satış

En uygun fiyatlar ile HızlıAl ve Webdenal sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Çocuklarımıza izleteceğimiz filmleri ister mağazalardan ister online satış sitelerimizden seçip alabiliriz. Bir mağazada her filmin serisine ulaşamazken online satış sitelerinde bir çizgi filmin tüm serilerine ulaşabilirsiniz. Keyfle izlenecek filmleri bulabileceğiniz online satış sitelerinin başında “D&R” ve “İdefix” gelir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları