Cilt Lekeleri: Leke Giderici ve Beyazlatıcı Kremlerde Online İndirim

Lekeler Güzelliğinizi Gölgelemesin Galeri

Cilt lekeleri özellikle yüz bölgesinde olduklarında görünümü gerçekten olumsuz etkileyen hatta kişiyi psikolojik olarak da oldukça etkileyebilen bir sorun. En yaygın nedeni yeterli koruma olmadan güneş ışığına maruz kalmak olsa da gebelik dönemindeki hormon artışları, yanlış bakım uygulamaları, alerjiler, yaşlanma ve genetik faktörler de bu durumun ortaya çıkmasında etkili. Bu koyu renk noktalar çil şeklinde yer yer ve küçük olabildiği gibi yüzün ya da vücudun belli bölgelerinde geniş parçalar halinde de oluşabiliyor. Lazer ya da mekanik peeling gibi yöntemlerle belirgin sonuçlar alınsa da gerek bütçeyi zorlaması gerekse bu uygulamaların yan etkilerinden kaçınmak için çeşitli kozmetik ürünleri deneyenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Cilt Lekeleri İle Savaşan Ürünler

Cilt Lekeleri İle Savaşan Ürünler

Sadece küçük koyuluklar değil deri üzerindeki bölgesel kararmalar da bu tip ürünlerin etki alanı içinde. Sorunun ortaya çıkması derinin normalde de ürettiği melanin adlı maddenin bazı durumlarda aşırı artmasıyla başlıyor. İşte koyu noktaları giderici ve beyazlatıcı ürünler de bu melanin üretimini baskı altına alıp belli bir dengede tutarak ton farklılıklarını ortadan kaldırmak üzere hazırlanıyorlar. Bunların en bilinenlerinden biri olan Vichy Bi-White Advanced sabah ya da akşam (ya da arzu edilirse günde iki kere) göz çevresi hariç tüm yüze uygulanması halinde leke ve kararma görünümü azaltmayı vaat ediyor. Procystein ve ekstra aktif C vitamini içeren ürün Procystein yoluyla melanin sentezini %24 oranında azaltırken, C vitamini ile de hücreleri uyararak derinin ölü hücrelerden çok daha hızlı bir şekilde arınmasını sağlıyor. Bir diğer seçenek de Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector Koyu Leke Serumu. Bu ürün de içerdiği geliştirilmiş buğday özüyle deri üzerindeki mikroskobik koyu noktaları aydınlatırken, salisilik asit ve güçlü bir C vitamini türevi olan Ascorbyl Glucoside ile de deri yenilenmesini hızlandırıyor.Beyazlatmada iddialı olan ürün kullanıcılara 8 ila 12 haftada cilt rengini eşitleme vaadini sunuyor.

Beyazlatıcılar Nasıl Kullanılmalı?

Cilt lekelerine ve kararmalara karşı kozmetik ürünler satın alıp kullanmadan önce bazı konuları iyi araştırmak gerek. Öncelikle tüm bu kremlerin ortak noktasının melanin üretimini kontrol altında tutmak olduğu ve bu uygulamada aşırıya kaçılması durumunda bu kez de deri üzerinde gereğinden fazla beyazlaşan alanlar oluşabileceği bilinmeli. Cilt lekelerine karşı kullanılan krem ve serumların bazıları sadece lekenin olduğu bölgeye bazıları ise tüm yüz ya da vücuda sürülerek uygulanıyor. Kullanmadan önce ürünün kullanma talimatları dikkatlice okunup buna uygun şekilde sürülmesi istenmeyen sonuçların önüne geçebilir. Markası ne olursa olsun her tür beyazlatıcı krem kullanılırken güneş koruması için ek bir ürün de mutlaka sürülmeli. Gerçek mağaza fiyatından daha ucuza koyuluk giderici ürünleri bulmak içinse online alışveriş tercih edilerek Balerin Kozmetik ve Luxybox adlı sanal mağazalar incelenebilir, dönemsel indirimlerden yararlanılabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Clinique
  • Balerin Kozmetik
  • Luxybox
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları