Cilt: Bakımı, Bakım Ürünleri ve En Uygun Fiyatlı Alışveriş Siteleri

Cilt: Bakımı, Bakım Ürünleri ve En Uygun Fiyatlı Alışveriş Siteleri Galeri

Cildimiz vücudumuzun en büyük örtüsüdür. Vücut ısısının korunması, güneş ışınları yardımı ile D vitamini yapılması, gözenekleri sayesinde vücut ısımızın ayarlanması gibi bir çok görevi vardır. 3 ana tabakadan oluşmuştur, en alt subkutan, orta kısım dermis ve en üst tabaka epidermis. En alt katmanda besleme, salgılama ve ısı değişimi sağlanır. Bu katmana kremler ulaşamayacağından besinlerle içten desteklememiz gerekiyor. Dermis tabakasında damarlar, sinirler, kıl folikülleri, yağ ve ter bezleri bulunur. Cilt bakım ürünleri bu katman tarafından emilir. Cilt güzelliği ve sağlığı için en önemli katmandır. En üstte bulunan epidermis tabakası ısı dengesini sağlayan ve kendini sürekli yenileyen bir katmandır. Burada hücreler oluşur ve 2-3 hafta sonra dökülüp yeni hücrelere geçiş yapılır. Yaşlandıkça hücre yenilenme süresi de uzar. Cildin parlak ve pürüzsüz görünmesi için hücre yenileme işlemi oldukça önemlidir.

Yüz Güzelliği Bakımla Devam Eder

Yüz Güzelliği Bakımla Devam Eder

Cildimizin uzun yıllar parlak, pürüzsüz, gergin ve esnek olması için içten ve dıştan sürekli beslemeliyiz. A, B, C, D ve E vitamini oldukça yararlıdır. Bu vitaminleri doğal yollardan yumurta sarısı, süt, ıspanak, kayısı, yeşil sebzeler, dana eti, böbrek, yumurta, peynir, maydonoz, tere, roka, turunçgiller, tereyağı, balık, tahıl badem yiyerek alabilirsiniz. Doğal yollardan karşılayamıyorsanız vitamin desteği almalısınız. Dışarıdan bakım ürünleri ile beslemek ve desteklemek içinse binlerce markanın ürünü mevcut. Ürünlere göz atmadan önce adım adım yüz bakımını nasıl yapmamız gerektiği konusunu ele alalım. Temel olarak günlük yüz bakımı 3 aşamadan oluşuyor; temizleme, tonikleme ve nemlendirme. Bu işlemleri sabah ve akşam yapmalısınız. Daha sonra haftada 1-2 defa buhar banyosu ile gözeneklerin açılıp derinlerdeki yağ ve kirlerin dışarı çıkmasını sağlamalı, peeling ile masaj yaparak cildinizdeki ölü deriden ve yumuşayıp yüzeye yaklaşan kirlerden kurtulmalı ve ardından size uygun bir maske kullanmalısınız. Yüzünüzde dönem dönem oluşan problemler için ayrı bakım uygulamalı ve farklı ürünler kullanmalısınız. Gözaltları yüzümüzdeki en hassas ve çabuk kırışan bölüm olduğundan özel üretilmiş kremleri ufak dokunuşlarla tampon yaparak uygulamalısınız. Sivilceli, lekeli, ve alerjik sorunlar için üretilmiş bakım kremlerini kullanmalısınız. Olgunlaştıkça artan kırışıklıkları ertelemek ve derinleşmesini önlemek için ise kırışıklık karşıtı krem ve serumlardan destek almalısınız.

Satın Alabileceğiniz Markalar ve Online Mağazalar

Satın Alabileceğiniz Markalar ve Online Mağazalar

Yüzümüzün olduğu kadar vücudumuzun da bakımını ihmal etmemeliyiz. Banyo sırasında sabun yerine duş jeli kullanmalı, vücut bakımı için hazırlanmış peeling ile masaj yapmalı ve banyo sonrası nemlendiricinizi tüm vücudunuza uygulamalısınız. Sadece banyo sonrası değil her gün nemlendirici ürününüzü uygulamalısınız. Ayrıca selilüt ve çatlaklarınız varsa bu sorunlara özel üretilmiş kozmetik ürünlerini kullanmalısınız. Vichy, Lancome, Bioxel, Nuxe ve Biotherm en etkili kremler. Biotherm, Bourjois, Clarins, Clinique, Dior, Elizabeth Arden, Estee Lauder, Givenchy, Guerlain, Juvena, Kanebo, Lancome, Roc , Attirance, Floxia Paris Juvenia, Soskin dünyaca tanınmış kaliteli ve yüksek fiyatlı ürünler. Ama sık sık Luxybox.com, Evoria.com, Balerin.com gibi online mağazalarda indirimli ve promosyonlu satışları mevcut. Sebamed, Dermokil, Loreal, Nivea, Neutrogena, Maybelline, Dermaderm, Olay, Roc ve Garnier markaları da kaliteli ürünleri ile Webdenal.com, Kozmetikcim.com ve Zidaya.com’da online satılıyor ama daha ulaşılabilir ve uygun fiyatlarla.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sebamed
  • Clinique
  • Luxybox
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları