Çift Hatlı Nokia: Çift Sim Kartlı Cep Telefonlarda İndirimli Fiyatlar

Nokia C2-00 Galeri

İnsan hayatını kolaylaştıran ürünlerin başında geliyor cep telefonları. Kişisel iletişim alanında çığır açan bu cihazlar, günlük hayatın vazgeçilmez parçası haline geldiler. Klasik telefon özelliklerinin yanına eklenen farklı fonksiyonlar bu teknoloji harikası cihazları çok daha üstün özelliklerle donattı ve hayal gücünü sınır olarak belirledi. Günümüzde cep telefonları sadece arama yapan, sms – mms gönderen klasik özelliklerinin yanına eklenen internete bağlanabilme, görüntülü sohbet edilebilme, mail alıp gönderebilme, akıllı uygulamalara rahatlıkla ulaşabilme ve çalıştırabilme yetileri sayesinde günlük hayata ayrı bir renk kattılar. Üstelik hızlı işlemciler gibi teknik bir takım donanım özellikleri sayesinde saniyeler içerisinde yapılabilir hale geldi bu işlemler. Henüz birkaç yıl evvel yalnızca bilgisayarların yapabileceğine inanılan pek çok işlev, cep telefonlarına ayrı bir hava kattı ve tüketicinin büyük bir beğenisini kazandı. Elbette ki gelişen sektör pek çok cep telefonu firmasını da ortaya çıkardı. Finlandiya menşeli cep telefonu üreticisi olan Nokia da piyasa içerisine ilk giren üreticilerden biridir. Güvenirliği ve güçlü cihazlarıyla bir döneme adeta damgasını vuran firma, ihtiyaçtan doğan bir problemi gidermek için de harekete geçmiş. O da iki sim kartlı cep telefonlarının zamanında piyasada çok fazla bulunmamasıydı.

İki Sim Kartlı Nokia Cep Telefonları

İki Sim Kartlı Nokia Cep Telefonları

Teknik şartlar ve imkânlar ilerledikçe insan ihtiyaçları da o doğrultuda arttı. Zamanla insanlar ellerinde bulundurdukları cep telefonlarının yanına farklı modeller de almaya başladılar ve ikinci sim kartlarını kullanmak istediler. İşte bu ihtiyaç firmanın da çift hatlı Nokia cihazlar üretmesine sebep oldu. İki sim kartı olan tüketicilerin hepsi çift telefon taşımıyordu elbette. Tek telefon ile iki sim kartı da dönüşümlü olarak kullanmaya çalışıyordu. Fakat piyasaya sürülmeye başlayan bu iki sim kartı da çalıştırabilen cihazlar sayesinde artık kullanıcılar rahat bir nefes aldılar. Sürekli hat değiştirmek zorunda olmadıklarından dolayı da müşteri memnuniyeti arttı. Bu ürünlerin en fazla tercih edilenlerinden biri de Nokia C2-00 modelidir. Bu cihaz piyasadaki rakiplerine nazaran tam beş farklı sim kartın mevcut ayarlarını hafızasında tutabiliyor. Firmanın klasik bir özelliği de bulunuyordu; hemen tüm cihazları adeta bir batarya cimrisi. Kolayca şarjları bitmiyor. Bu telefon da aynı şekilde pil ömründen kesinlikle ödün vermiyor. Mesajlaşma fonksiyonu için tasarlandığı belli olan modelin tuş takımı cihazın amacını açıkça ortaya koyabiliyor. Üstelik sim kartlar arası geçişler de oldukça basit ve baş ağrıtmayacak nitelikte. Firmanın Series 40 işletim sistemi kurulu olan cihazdan internete rahatça girilip işlem yapılabiliyor. İnternet tarayıcısı sörf için oldukça rahat bir kullanım sunuyor. 65 bin renkli TFT ekranı var ve 1.8 inçlik ekran boyutuna 128 x 160 piksellik ekran çözünürlüğü eşlik ediyor. 108 x 45 x 14,65 mm ebatlarıyla gayet rahat kullanılabilir bir telefon özelliği sunuyor. Cihazın üzerinde VGA kamerası da kullanıcılara sunulan bir başka özellik. Bunun yanı sıra firmanın bir başka çift sim kart desteği sunan cihazı da Nokia X2-02 modelidir. Marka bu ürününde müzik ve uygulama kalitesine ağırlık vermiş durumda. Elbette bunların yanında internet erişiminde de bir o kadar iddialı. 32 Gb boyutuna kadar arttırılabilir hafızası sayesinde MicroSD kartınızı takarak cihazın hafızasını arttırabiliyorsunuz. Şık tasarımı da görenleri etkileyen telefonun kendine has audio-process özelliği ile tertemiz bir ses alacak ve müziğin ritmini hissedeceksiniz. Üstün ses kalitesi sizi de etkileyecek. Üzerinde bulunan firmanın kendi tarayıcısı da internet uygulamalarında çok üstün bir hizmet sunmaktadır. 113 x 50 x 13 mm boyutlarıyla ve 93 gram ağırlığıyla yanınızda hem çift hatlı Nokia cihazınızı taşımış olacaksınız ve böylece iki hattınızı da aktif kullanabileceksiniz hem de bu cihazın müzik çalar özelliğinden sonun kadar yararlanabileceksiniz. 2.2 inçlik ekran boyutunun yanı sıra 240 x 320 piksellik çözünürlüğü de ortalama bir ekran kalitesi ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 2 megapiksellik kamerası da bulunan cihaz, piyasadaki rakiplerine bu özellikleri ile fark atıyor.

İki Sim Kart Destekli Nokia Cep Telefonlarında Online İndirimli Fiyatlar

Çift hatlı Nokia cep telefonları pek çok kişinin iki sim kart kullanmasına öncülük etmiştir. Gelişen teknolojinin sunmuş olduğu bu teknolojik imkân sayesinde artık iki cep telefonu edinme gereksinimi de ortadan kalkıyor. Bunun yanında aynı zamanda tek telefon kullananların da ikide bir hat değiştirmesine gerek kalmıyor. Hem zamandan tasarruf edilmiş oluyor hem de kullanım kolaylığı sunuyor. Günümüzün sağladığı teknik avantajları kullanmak ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için online alışveriş siteleri en çok tercih edilen alışveriş mağazaları konumuna gelmiş durumda. Hızlıal ve Darty online mağazalarında çift sim kart destekli tüm cep telefonu modellerine uygun fiyata ulaşabilirsiniz. Hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarın!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Nokia
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları