Çift Hatlı Cep Telefonları: En Son Modellerde İndirimli Fiyatlar

Samsung markasının D880 modeli dokunmatik ekrana sahip ilk çift hatlı telefonuydu. Galeri

Günümüz teknoloji çağı. Zaman ilerledikçe en hızlı gelişen sektörlerin başında yer alıyor teknoloji. Teknolojinin bize getirdiği avantajlardan biri, belki de en önemlisi cep telefonu oldu. Son on yıldır cep telefonlarında inanılmaz hızlı bir gelişme söz konusu. İlk çıktığı zamanlarda çantaya ancak sığan ve sadece iletişime yarayan cihazlar günümüzde artık ufak bir cep bilgisayarını döndüler. Bu hızlı akımla doğru orantılı olarak kullanılan numaralar da artış gösterdi. Günümüzde neredeyse genç yaşlardan itibaren herkesin en az bir telefonu ve bir numarası mevcut. Bu numara sayısı tercihe göre iki ve daha fazla sayılarda da olabiliyor. Her numara için ayrı cihaz taşımanın zorluğunu bilen markalar hızlı teknoloji ile gelişmelerine yeni bir basamak eklediler ve çift hatlı cep telefonlarını ürettiler.

Teknolojinin Hayatımıza Getirdikleri

Bu cihazlar, birden fazla numaraya sahip olan kullanıcıların hayatına büyük bir kolaylık sağlıyor. Aynı anda iki numaranın bir arada kullanılması ve arayana ulaşılabilmesinin kullanıcı için avantajının farkına varan birçok firma modellerinde bu cihazlar için birçok alternatif sunuyor. Dünyada ilk kez 2000 yılında Benefon tarafından üretilen bu telefonlar kısa zaman içerisinde birçok marka tarafından da satışa sunuldu. Samsung'un iki hat kullanabilen ilk cihazı d880, 2006'da ilk üretildiğinde büyük ses getirdi. Günümüzde artık Nokia, Trident, General Mobile, LG gibi adı duyulan birçok marka bu cihazların üretimini yapmakta ve kullanıcılarına geniş ürün seçeneği sunmaktadır.

Çift Hatlı Model Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çift Hatlı Model Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu cihazlar kendi aralarında, işlemci bakımından, iki guruba ayrılıyor. Bunlardan ilki çift işlemcili modeller. Bu modellerde kullanılan çift işlemci teknolojisi, iki sim kartın aynı anda kullanılmasını sağlıyor. Böylece bir arama yaparken diğer bir aramanız geldiğinde ikinci aramayı görebilir, isterseniz cevaplayabilirsiniz. Böylece iki hattı da aynı anda kullanabilirsiniz. İkinci ise tek işlemcili modeller. Bu modeller gene çift sim kart kullanımını sağlasa da tek bir işlemciye sahip oldukları için aynı anda sadece bir kartı kullanabilmeniz mümkün. Birinci sim kart açıkken ikinci sim kart tamamen devri dışıdır. Çift hatlı telefon alırken bu özelliğe dikkat edilmelidir.

Kampanya Dönemleri Kaçırılmayacak İndirimler

Teknolojinin getirdiği bunca kolaylık içinde kullanıcılara kalan, onlarca model arasında seçim yapmak oluyor. Seçim yaparken eğer belirli bir model belirlemediyseniz öncelikle telefondan neler beklediğinizi belirlemelisiniz.Sizin için hangi özelliklerin olması önemli bunu belirledikten sonra istediğiniz özellikler hangi cihazlarda mevcut ise bu cihazlar için araştırma yapabilirsiniz. Eğer mağazadan satın almayı düşünüyorsanız, istediğiniz modelin ilk önce internetdeki fiyatını araştırmalı ve fikir sahibi olmalısınız. İnternet üzerinden almayı düşünüyorsanız, kampanyalı dönemlerde %40'a varan indirimlerle beğendiğiniz modele sahip olabilirsiniz. Hızlıal sitesi, özellikle cep telefonu kategorisinde geniş bir yelpazeye sahip. Ayrıca Yeniçarşım sitesi de uygun fiyat seçenekleri ve bir çok üründe ücretsiz kargo seçeneği ile ürünler sunuyor. Evin rahatlığı, alışveriş siteleri ile buluşup alıcılarını bekliyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Nokia
  • Yeniçarşım
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları