Çeşme Butik Oteller: ve Pansiyonlarda İndirimli Online Rezervasyon

Çeşme Butik Otellerde Fırsatlar Galeri

Çeşme, binlerce yıl en önemli liman kenti olmuştur. Antik çağda Cyssus olarak bilinen kent, Milattan Önce binli yıllarda en önemli iskeleydi. Aradan geçen binlerce yılda bu kent yine limanı ile ünlü olmuştur ancak turizm de oldukça gelişmiştir. İlçe, plajları ile ünlüdür. Bu tatil beldesi, özellikle yaz aylarında oldukça hareketlidir. Barlar, restoranlar sabaha kadar açıktır. Gündüz denize giren turistler, gece de isterlerse sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenip dans edebilir. Bu ilçeye her yıl yerli ve yabancı binlerce turist gelmektedir. Turistlerin konakladığı mekanlar arasında da Çeşme butik oteller de bulunmaktadır. Bu butik otellerde de huzurlu bir tatil geçirilebilir. Çeşme’de küçük ve samimi pansiyonlar, beş yıldızlı lüks Otel veya Tatil Köyleri ile butik oteller bulunmaktadır. Bu işletmelerle birlikte 10 bin yatak kapasitelidir. Ayrıca her bütçeye uygun konaklama tesisi bulunmaktadır.

Tarihi Güzellikleri İle Çeşme Butik Otellerde Konaklayın

Çeşme’nin doğal ve tarihi güzellikleri saymakla bitmez. İlçenin en çok ziyaret edilen yerlerin başında II. Beyazıt'ın yaptırdığı kale gelmektedir. Müze olarak kullanılan tarihi kale, deniz kıyısına yapılmıştır. Ancak denizin doldurulması sonucunda kıyıdan uzaklaşmıştır. Sahilde bulunan kale ve liman, eski dönemlerde savaş gemileri ile ticaret gemilerini korurdu. Kalenin içinde arkeoloji müzesi bulunmaktadır. Kervansaray ise 1529 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır. İki katlı olarak inşa edilmiştir. Bu kervansaray konaklama tesisi olarak kullanılmaktadır. Çeşme’de fazla sayıda butik tarzı tesis bulunmaktadır. Bu tesislerden biri olan Alaçatı Çiprika, aile işletmesidir. İsmini, kekik familyasından bir bitki olan çiprikadan almıştır. Ambiance Guest House, Yıldızburnu Koyu’nun kıyısındadır. Trafikten uzak bir şekilde dinlenebileceğiniz konaklama tesislerinden biridir. Frezya Boutıque, adını özel bir çiçek olan Frezya'dan almıştır. Harmoni, farklı dekorasyonlardaki odaları ile dikkat çekmektedir. House, Sakız Adası manzaralıdır. Tesis, iki katlı müstakil villadan oluşur. Kanuni Kervansaray Historical, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı iki katlı kervansaraydır. Restorasyon geçirip butik otel haline gelmiştir. My Stone Home, Ilıca’da taş binadır. İşletmenin sahibi İskoçya’da çalışırken ev olarak kullandıkları bu evi butik tarzı tesis olarak açmıştır. Rooms, Boyalık Koyu’ndadır. Sakız Pansiyon, Aya Yorgi Plajı’na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Second Spring, Ilıca merkezde bulunan iki katlı binanın üst katında bulunmaktadır. Sisus ise dünyanın en iyi otelleri arasındadır.

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Çeşme butik otellerinde uygun fiyatlara konaklamak isterseniz, online gezi sitelerindeki erken rezervasyon fırsatlarını takip etmeniz önerilmektedir. Tatil gibi online gezi siteleri, bu konaklama tesisleri ve diğer tesislerle ilgili rezervasyon avantajları sağlamaktadır. Online tatil siteleri, sadece Çeşme’deki bu konaklama tesislerinin değil, Türkiye’deki tüm konaklama tesisleri ile ilgili online erken rezervasyon indirimleri sağlamaktadır. Bu siteye üye olunduğunda tüm indirim fırsatlarının duyurusu elektronik posta adresinize gelmektedir. Böylece tatil planlamanızı çok daha kolay yapma şansını elde edebilirsiniz. Üstelik online gezi siteleri, tatil ödemenizi de kredi kartına eşit taksitlerle yapma avantajlarını sunmaktadır. Böylece küçük taksitlerle ödeyebileceğiniz mükemmel bir tatili yaşama şansınız olmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları