Cephe Kaplama: Dış Cephe Kaplama ve Mantolama Ürünlerinde İndirim

Cephe Kaplama Galeri

Dış cephe kaplama ve mantolama, %50 oranında tasarruf sağlamaktadır. Mantolama yapılmış binalarda, kışın ısınmak için yapılan giderler ve yazın ortamı soğutmak için yapılan harcamalar yarı yarıya azalmaktadır. Ayrıca, ısının dengeli bir şekilde dağılmasını sağlanmaktadır. Dengeli ısı dağılımı sağlanması, rutubet oluşumunu da engellemektedir. Binanın iç duvarlarının, terleme ile zarar görmesi de tamamen ortadan kalkmaktadır. Mantolama yapılan binalar, eskiye göre daha sağlam bir yapıya sahip olmaktadırlar. Bununla beraber, kaplama yapılması, binaya şık ve modern bir görünüm vermektedir. Binaya cephe kaplama uygulaması yapılırken, profesyonel bir ekiple çalışılmalıdır. Pencere ve balkonlar, uygulama sırasında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerdir. Bu kısımlarda ısı kaçağına izin vermeyecek biçimde uygulama yapılmalıdır. Mantolama malzemeleri seçilirken, uygulamanın yapılacağı binaya en uygun malzemeler seçilmelidir. Bununla beraber, seçilen malzemeler, kendi aralarında da birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Uygulama için gelen ekip, termal kamera yardımı ile binanın ısı kaybını ölçümlemelidir. Uygulamayı bitirdikten sonra tekrar ölçümleme yapılmalıdır. Bu sayede, yapılan uygulamanın kalitesi ve başarısı anlaşılabilmektedir. Yapılan uygulamanın ölçüm sonuçları, bina yönetimine bildirilmelidir.

Cephe Kaplama ve Mantolama Ürünleri

Mantolama ve bina cephe kaplama uygulamaları, her binaya uygulanabilir. Uygulamada kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Ayrıca cephe kaplama uygulamasında kullanılacak renkler de bina sahipleri tarafından seçilebilmektedir. Mantolama konusunda en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, uygulamanın yapıldığı andaki hava şartlarıdır. Yağmurlu ve karlı hava koşullarında, uygulama yapılmamalıdır. Bu hatanın yapılması halinde, işlemden tam performans almak mümkün değildir. İşlem sırasında kullanılacak olan ısı levhalarının ölçüleri, profesyonellerce hesaplanmalıdır. Bu levhaların düzgün ve sağlam yerleştirilmesi de son derece önemlidir. Levhaların üzerinde bulunan, astar ve file de en iyi kalitede olmalıdır. Levha montajında iki farklı yol izlenebilir. Bunlardan biri yapıştırıcı yardımıyla montaj yapılmasıdır. Çoğu uygulamada yapıştırıcılar tercih edilmektedir. Bazı durumlarda dübel ve benzer yöntemler kullanılarak da montaj yapılmaktadır. Dış cephe mantolaması, ısının yalıtımını sağlamakla kalmaz. Ses yalıtımına da büyük katkı sağlar. Mantolama uygulaması için karar verildiğinde, yalnızca profesyonel şirketler arasında bir tercih yapılmalıdır. Çünkü doğru ölçümler ve doğru uygulama yalnızca profesyoneller tarafından yapılabilmektedir. Seçilecek olan şirketin referansları mutlaka incelenmelidir. Kullanılan malzemelerde kalite farklılıkları olacağı da unutulmamalıdır. Mantolama ve kaplama işlemi, genel olarak maliyetli bir uygulama olduğundan, bir defa ve en iyi şekilde uygulanmalıdır. İyi bir malzeme, kötü bir ekip tarafından uygulanırsa, verim almak imkânsızdır.

Mantolama Ürünlerinde Online İndirimli Fiyatlar

Profesyonel bir ekip, işlemi, sıfır ısı kaçağını hedefleyerek yapacaktır. Ekibin temiz çalışmasının yanında, uygulamayı üstlenen şirketin garanti vermesi de çok önemlidir. Mantolama işlemi, tek başına yeterli olmayacaktır. Bu sebeple, uygulamanın yapıldığı binada, çatı yalıtımının yapılması da şarttır. Tam bir yalıtım ve tasarruf isteniyorsa, mantolama, çatı yalıtımı ve zemin yalıtımı bir arada bulunmalıdır. Ayrıca pencereler de ısı yalıtımına katkı sağlayacak türde seçilmelidir. Evmanya gibi online alışveriş sitelerinde bu ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evmanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları