Cep Telefonu Temaları: En Çok İndirilen Ücretsiz Temalar ve Adresleri

Cep Telefonu Temaları: En Çok İndirilen Ücretsiz Temalar ve Adresleri Galeri

Günümüzde teknolojinin gelişmesinin en büyük meyvesi durumundaki cep telefonu hemen hemen her insanda vardır hiç şüphesiz. Ayrıca bazı insanlarda bu iki tane veya üzeri de olabiliyor. Hergün bir yeni modeli çıkan bu iletişim araçları, kullanım amacının yanında da birçok diğer kullanım kolaylıkları sayesinde herkesin gözdesi durumunda. Cep telefonu temaları da cihazın ekranının daha güzel görünmesini, değişik desen ve motiflerle veya doğa ve hayvan resimleriyle renklendirilmesini sağlamaktadır. Herkesin telefonunda renkli veya renksiz illa ki bir tema bulunmaktadır. Bu belki cihazı aldığımızdaki ile aynı da olabilir, veya isteyen kişiler bunu zaman içerisinden kendi keyfine göre değiştirmiş de olabilir. Burada önemli olan indirilecek ekran görüntü resimlerinin nereden bulunabileceği, ve hangi sitelerde daha fazla çeşitlilik olduğudur. Tüm bunlardan önce bu ekran görüntüsünün cihazımız için uygun olup olmadığını kontrol etmeli ve daha sonra indirme işlemine başlamalıyız.

Cep Telefonu Temaları

İndirilecek olan ekran görüntüsünde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlar indirme işleminden önce virüs taramasından geçirilmesi, boyutunun ne kadar büyük olduğu ve bu doğrultuda ne kadar kaliteli olduğu gibi özellikleri inceledikten sonra satın alınmalıdır. İndirilen temalar telefonun ilk olarak açıldığı zamanki ekran görüntüsünün yanı sıra, menü görünümü, zil sesi, duvar kağıdı ark fonları gibi değişkenlere de renk katar. Cep telefonu temalarının indirilme işlemi yapıldıktan ve kendi cihazımıza uygun olarak gerekli işlemler tamamlandıktan sonra onu cihazın ekran görüntüsü yapabilir veya istediğimiz zaman herhangi bir diğeri ile değiştirebiliriz. Ayrıca değiştirme yapılacak diğer görüntüyle beraber bu görüntü de cihazın hafızasında kalacağı için ileri ki bir zamanda tekrardan eski görüntü resminize dönmeniz mümkün olacaktır. Şu anki teknolojiye ve cihazların hafıza ve diğer donanımlarına bakıldığında yüzlerce veya binlerce görüntü hafızada saklanabilir ve istenildiği zaman değiştirilip silinebilmektedir.

Temalar Nereden Satın alınır ?

İletişim cihazımıza renk katacak bu teknolojik tasarımlar ücretli veya ücretsiz olarak cep telefonlarına indirilebilmektedir. Burada belirli bir ücret ödemeyenler için çeşit çeşit ve çok sayıda farklı ekran görüntüsünün bulunduğu bir çok internet adresi bulunmaktadır. Kişiler bu sitelere girip dilediği ücretsiz temayı telefonuna indirebilir. Özellikle cihazların çeşitlerine göre indirilecek olan ekran görüntülerinin özellikleri ve boyutları da değiştiği için bu konuda birçok site değişik firma ürünlerine çeşitli ekran görüntüleri sunmaktadır. Özellikle Nokia markası ve android market ürünleri için ownskin.com, diğer birçok marka için cepde.net gibi internet sitelerinden çeşitli birçok tema ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Bunların haricinde daha değişik ve özel bir görüntü arayanlar için tabi ki sitelerde belirli bir ücret karşılığında da özel olarak dizayn edilmiş görüntüler indirilebilmektedir. İnternet ortamı üzerinde bulunan birçok forum sitelerinden veya telefonla alakalı sitelerden de bu çeşitli doğa, hayvan, ve diğer güzellikler hakkında görüntüleri telefonunuza indirip ekran koruyucusu veya arka fon yapabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Nokia
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları