Cep Telefonları Ve Fiyatları: İndirimli ve Kampanyalı Online Siteler

Cep telefonu modeli Galeri

İlk olarak 1973 yılında o zamanlar Motorola firmasında çalışan Martin Cooper tarafından icat edilen bu ürünler, insanlar arasındaki iletişimi en iyi sağlayan teknolojik aletler olarak nitelendirilmektedir. Eski çağlarda telgraf, mektup, duman gibi ilkel yöntemlerle sağlanan iletişim çok uzun sürelerde gerçekleşmekte ve büyük zahmetler çekilmekteydi. Teknolojinin her gün gelişmesine bağlı olarak üretilen bu ürünler sayesinde insanlar arasındaki iletişim, kesintisiz ve canlı olarak yapılmaktadır.

İndirimli ve Kampanyalı Cep Telefonları ve Fiyatları

İndirimli ve Kampanyalı Cep Telefonları ve Fiyatları

Dünyada tanınmış birçok marka ürünlerini online sitelerde de satışa çıkarmaktadır. Üstelik bu ürünler online sitelerde çok daha caziptir. Fiyatların cazip olmasının nedenleri arasında; online mağazaların giderlerinin fazla olmaması ve mağazaların satışlarını artırmak için kendi içinde büyük bir rekabete girmesi de vardır. Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Motorola ve LG gibi markaların cep telefonları online mağazalarda çok daha fazla satılmaktadır. Bu mağazalar birçok fırsatın yanında; kredi kartıyla ödeme, ücretsiz kargo hizmeti, ürün iade ve değişimi, kapıda ödeme yöntemi gibi fırsatları da müşterilere sunmaktadır. Dolayısıyla tüm bu olanaklardan yararlanmak isteyen insanlar güvenilir olarak belirledikleri mağazalardan indirimli ve güvenli alışverişin keyfini yaşamaktadır. Darty, Kliksa.com, HızlıAl, Teknosa ve Yeni Çarşım bu bağlamda güvenilir olanlardır.

Online Mağazalardan Alışveriş Yapmak Ne Kadar Güvenli

Bu konuyla alakalı olarak insanları ikiye ayırmak mümkündür. Bazı insanlar online mağazalardan alışveriş yaparak indirimli fırsatların tadına vararken, bazıları ise online mağazalardan alışveriş yapmak istediği halde başta güven sıkıntısı olmak üzere yaşadığı problemler dolayısıyla bir türlü bu fırsatlardan yararlanamamaktadır. Bilinçli bireyler her ürün satan online mağazaların güvenilir olmadığının farkındadır. Alınacak bir cep telefonunun online mağazalarda, gerçek hayattaki dükkanlarda satılan ürünlere göre fiyatının çok daha cazip olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Fakat online ortamda ürün ucuz diye de hiçbir araştırma yapmadan hemen sipariş vermek de çok büyük bir yanlıştır. Dolayısıyla burada dikkat edilmesi gereken unsur ise, ürünün alınacağı sitenin iyi bir analiz edilmesinin gerekliliğidir. Üyelik ve satış sözleşmesi kesinlikle okunmalıdır. Çünkü kötü niyetli bazı siteler, çoğu insanın bu sözleşmeleri okumadığının farkında olduğu için ileride muhtemel olumsuz bir durumda müşterilerin herhangi bir hukuki hakka sahip olamayacağı özellikleri de sözleşmelerine eklemektedir. Sonuç olarak online mağazalardan indirimli fırsatlarla cep telefonu almak için tanınmış ve birçok kişi tarafından olumlu yönde yorum yapılmış mağazaları seçmek gerekir. Ülkemizde bu özelliklerde bazı mağazalar vardır. Bunlar; Darty, Kliksa.com, Yeni Çarşım, HızlıAl ve Daybuyday gibi sitelerdir.

Cep Telefonlarının Tarihi Gelişimi

Bu ürünler ilk olarak 1973 yılında Martin Cooper önderliğinde üretilmiştir. İlk ürünler elbette görsel olarak günümüz modellerinin çok uzağındaydı. Uzun anteni ve ağırlığıyla günümüz insanlarının tebessümle karşıladığı ilk ürünler, yalnızca konuşma özelliğine sahipti. Yıllar geçtikçe ürünün hem modellerinde hem de görselliğinde çok önemli gelişmeler olmuştur. Zamanla antensiz ürünler üretilmiş ve ağırlığı da çok hafiflemiştir. Günümüzde ise parmak gücüyle veya özel kalem ile işlem yapılan dokunmatik telefon modelleri de üretilmektedir. Ayrıca günümüz çağında üretilen bu ürünler birçok üst düzey özelliği de kendi bünyesinde barındırmaktadır. Bluetooth özelliği ile ücretsiz bilgi alışverişi sağlamalarının yanında, dokunmatik ekran, çoklu algılama, HD görüntü, 3g özelliği ile görüntülü konuşma, internet keyfi, müzik, video, fotoğraf çekme günümüz cep telefonlarının özelliklerinden bazılarıdır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Nokia
  • Darty
  • Kliksa.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları