Cemalnur Sargut Kitapları: En Son Kitaplarda İndirimli Online Fiyatlar

Haber7 Galeri

Tasavvuf araştırmacısı ve yazar Cemalnur Sargut, katıldığı radyo ve televizyon programlarının yanı sıra kitaplarıyla da geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. İslam tasavvufunu ve tasavvuf terbiyesini “Devrin ihtiyacı” ana fikri ile ortaya koyan Cemalnur Sargut kitaplarında varoluş ve nedenlerini İslam inancına göre açıklarken insanlığın en eski olgularından biri olan “aşk” olgusuna, Mevlana ve Mesneviye de kendi üslubuyla geniş yer veriyor. Kitaplarının yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinde söyleşi, sempozyum ve konferanslara katılan Cemalnur Sargut, Anadolu İslam Tasavvufunu tanıtıyor.

Cemalnur Sargut Kimdir?

1952 doğumlu olan Cemalnur Sargut kimya mühendisi olmakla birlikte yirmi yıl boyunca kimya öğretmeliği yapmıştır. Gençlik yıllarından itibaren, felsefeye ilgi duymuştur. Kendi ifadesi ile “Felsefenin yaşanılan bir ilim olmadığını" fark etmiş, mutasavvıf bir ailede yetişmiş olmasının ve hocası Samiha Ayverdi’nin de etkisi ile “kendisini hal etmiş bir ilmin örneği arayışıyla” Kuran-ı Kerim ve Mevlana’nın büyük eseri Mesneviye yönelmiş, araştırmalarını bu kaynaklardan beslenerek genişletmiştir. Tasavvufun anlaşılması ve tanıtılması amacıyla üniversiteler ve devlet nezdinde girişimlerde bulunmaktadır. 1966 yılında Türk Kadınları Kültür Derneği’nin Başkanlığını yürütmekte olan Sargut, 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin North Carolina Üniversitesi'nde İslam kürsüsü kurmuştur. Ayrıca Çin’in Pekin Üniversitesi'nde de Cemalnur Sargut Tarafından kurulmuş İslam Kürsüsü bulunmaktadır.

Cemalnur Sargut Kitaplarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Kitaplarını ağırlıklı olarak Nefes Yayınevi’nden çıkartan yazarın kitaplarını yine bu yayınevinin nefesyayinevi.com adresli sitesinden dikkate değer indirimlerden yararlanarak elde edebilirsiniz. Kitaplara online kitap satışı yapan sitelerden ulaşabileceğiniz gibi bu siteler arasında indirim ve fiyat kıyaslamaları da yapabilirsiniz. Örneğin kitapyurdu.com bütün kitaplar için “liste fiyatı” ve kitap yurdu fiyatı (indirimli fiyat) vermekte. İkili teklif seçeneklerini değerlendirerek yazarın iki kitabını alıp avantajlı fiyatlar yakalayabilirsiniz. Bir diğer kitap satış sitesi olan Maxkitap.com'da değişen oranlarda indirimler yapılmakta. Yine kitapdenizi.com adresinden Cemalnur Sargut kitaplarının indirimli fiyatlarını inceleyebilir, kitaplar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir diğer önemli kitap satış sitesi olan İdefix.com’a da göz atmakta fayda var. Diğer ürünlerin yanı sıra yazarın eserlerinden de indirimler yapan site kendi belirlemiş olduğu bir limit üzerindeki alışverişlerde kargo ücreti almıyor. Farklı kitap satış sitelerinde indirim oranlarını incelerken satın alacağınız ürünün indirimden sonraki net fiyatını ve kargo ücretinin fiyata dâhil olup olmadığını ve ne kadar olduğunu da göz önünde bulundurmak gerektiğini aklımızda tutmakta fayda var. Öte yandan bu satış sitelerinin kredi kartı ve taksitli alışveriş seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Kitaplarından bazıları: Bakara, Osmanlı Padişahlarında Peygamber Sevgisi, Aşktan Dinle, İnsan-ı Kamil’in Hakikati, Kerbela, Dinle, Hz. Şit, Hz. Adem, Kabe’nin Hakikati, Ey İnsan, Kenan Rifai ile Aşka Yolculuk, Can-ı Candır: Ahmed Muhammed Mustafa. Yazar ın hayatı, sempozyumları ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak için kendi sitesi olan cemalnur.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
  • Kitapyurdu
  • Maxkitap
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları