Çelik Şarkıları: İndirimli Online Alışverişte En Çok Satan Albümleri

Çelik Ateşteyim Galeri

Çelik Erişçi 12 Mayıs 1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulu Pendik Süreyya Paşa ilkokulunda okuyan Çelik, ortaokul ve liseyi ise Pendik Lisesinde bitirdi. Başarılı bir lise öğrenciliği sonrasında İstanbul Üniversitesi Maliye bölümünü kazanıp kayıt yaptırdıysa da devam etmedi. Hayalini kurduğu okul konservatuardı. Fakat babası oğlunun konservatuara girmesini uygun görmüyordu. Ancak o, babasından gizli konservatuar sınavlarına girip kazandı. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na kaydını yaptırdı ve Kontrbas müzik aletini seçti. Okul hayatının başlamasıyla birlikte müzik hayatı da başladı ve hızla yükselişe geçti. Babasının ani ölümü sanatçıyı epey sarstı. Aile geçimini sağlamak görevi omuzlarına kalan Çelik, çeşitli yerlerde çalıştı ve ailesinin geçimini sağladı. İzel ile beraber Elma Kabarede çeşitli ünlü tiyatrocularla birlikte çalıştı. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Musiki Devlet Konservatuarından başarıyla mezun oldu.

İzel - Çelik - Ercan ve Bireysel Sanat Yaşamı

İzel - Çelik - Ercan ve Bireysel Sanat Yaşamı

İzel ve Ercan, sanatçının okul arkadaşlarıdır. 1988 yılında bir grup kurma kararı alan arkadaşlar, 1991 yılında arkadaşlıklarını bir grup ile taçlandırdılar. Grup Özledim isminde bir albüm yaptı. Aynı zamanda bir İstanbul Altın Güvercin müzik yarışmasına da katılan grup, Erişçi’nin bestesi Dön Artık isimli parçayla yarışmada üçüncü oldular. Hürriyet Gazetesinin 1992 yılında verdiği Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Grup dalında birinci seçildiler. Ardından Çelik gruptan ayrılma kararı verdi ve kendi başına yola devam etme kararı aldı. 1994 yılında, iki yıllık bir emeğin ardından Ateşteyim albümüyle ilk solo albüm çalışmasını yayınladı. Bu albümünde toplam 11 çalışması bulunan sanatçı henüz ilk albümüyle tek başına çıkardığı performansla dikkat çekti. Ateşteyim, Meyhaneci, Güle Güle gibi çalışmalarıyla daha ilk albümüyle kendini sanat dünyasına kabul ettirmeyi başarmış oldu. Çelik şarkılarını genelde kendisi yazdı ve besteledi. Bu albüm çalışmasıyla geniş kitlelere ulaşan sanatçı Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Erkek Pop Sanatçısı seçildi. 1995’te Makedonya’da yapılan bir müzik yarışmasında Sevemem isimli çalışmasıyla ikincilik ödülü aldı. Aynı çalışmayla Makedonya’da aldığı ödülü televizyon ve radyo ödülleri de takip etti. Özellikle ikinci albümü sanatçının müzik kariyerindeki sıçrama tahtası oldu. İkinci albümünün adı Benimle Kal idi ve Plaza Müzik tarafından 1995 yılında basıldı. Artık dillere pelesenk olmuş, Çelik şarkıları arasında klasikler kategorisinde yer alan Hercai bu albümde yer almaktadır. Aynı yıl Hercai çalışması Kral Video Müzik Ödüllerinde En İyi Beste ödülüne layık görüldü. Benimle Kal albümündeki tüm çalışmaların söz ve müziği sanatçıya aittir. 1996 yılında ise yine müzik için ama bu defa akademik anlamda bir çalışma yaparak, Türk Pop Müziğinde Türk Müziğinin Analizi isimli bir tez çalışmasını İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne vermiştir. 1997 yılında yine çok beğenilen Yaman Sevda isimli üçüncü albümünü çıkardı. Bu albümünde klasik Çelik sound’larının yanı sıra rock esintiler dikkat çekmektedir. Şebnem Ferah gibi Rock Müziğin önde gelen isimleri bu albümde sanatçıya eşlik etmişlerdir. Bu albümün ardından on albüm daha çıkardı sanatçı. Kalp Gözü isimli son albümünü 2011 yılında Statü yapım aracılığı ile sevenlerine sundu. Hepsi de kendi döneminde çok sevilen albümler halini aldılar. En güzel Çelik şarkıları arasında yer alan bazı şarkılar da Yaman Sevda, Hercai, Meyhaneci, Güle Güle gibi klasiklerdir. Sadece müzisyen kişiliği ile değil aynı zamanda toplumsal olaylara yaklaşımı ile de gündemdeki konuları köşe yazıları yazarak değerlendirmektedir.

Çelik Albümlerinde Online Fırsatlar

Çelik Albümlerinde Online Fırsatlar

Türk Pop Müziğinin yükseliş yılları olan 90’lardan bu yana müziği ile kalıcı olmayı başarmış ender sanatçılardan Çelik’in yeni ve eski albümlerine online satış mağazalardan ulaşabilirsiniz. idefix online satış mağazası aracılığıyla indirimli fiyatlar ve uygun taksit seçenekleri ile Çelik albümlerine sahip olabilirsiniz. Diğer yandan Yeni Çarşım online mağazası da aynı imkanları müşterileri için sağlamaktadır. Üstelik online mağazalardan alışveriş yapmak hızlı ve güvenilirdir. İndirimlerin ve taksit seçeneklerinin yanında ücretsiz kargo ve hediye çekleri gibi promosyonlardan da yararlanabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları