Çay Bardağı: Bardak Takımları Modelleri ve Online Alışveriş Fiyatları

Geleneksel ince belli çay bardağımız vazgeçilmez bir üründür. Galeri

Çay, ülke olarak en sevdiğimiz ve en fazla tükettiğimiz içeceklerin başında gelmektedir. Soğuk kış günlerinde sıcacık içimizi ısıtan, sıcak günlerdeyse soğuk olarak içerek serinlediğimiz bu güzel içecek, ülkenin her yerinde ve her yaşta insan tarafından çok sevilmektedir. Doğu Karadeniz Bölgemizde dikilen ve üretilen bitki, kalitesiyle aynı zamanda önemli bir ihracat maddemizdir. Çok sevilen ve yıllardır tüketilen bu içeceğe özgü yapılan geleneksel çay bardağı modellerimiz de mevcuttur. Zarif şekilde tasarlanmış ince belli bardaklar geleneğimizin önemli bir parçasıdır.

Çay Bardakları Modelleri, Alışveriş Seçenekleri ve Belirli Markalar

Çay bardağı modelleri arasında en bilinen örnek, şüphesiz ülkemize ait bir klasik olan, camdan yapılan, ince belli ürünlerdir. Bu modellerin küçük, orta ve büyük boyları mevcuttur. Her ülkede kullanılan çay çeşidi ve bardak modeli farklıdır. Çin'de ve diğer Uzak Doğu ülkelerinde küçük ve yuvalak porselen kaplar kullanılmakta ve bitkinin yeşil yaprakları kullanılmaktadır. Ülkemiz gibi çaya düşkün olan İngitere'de ise, şık porselen fincanlar tercih edilmektedir. Bizde ise, içeceği uzun süre sıcak tutan ve bitkinin rengini gösteren cam malzeme tercih edilmektedir. Bardak modellerinde, yaldızlı, dore veya gümüş renklerinde süslemeler, çeşitli çiçek, hayvan veya doğa motifleri, taş süslemeler kullanılmaktadır. Bazı modeller ise renkli camlardan hazırlanmaktadır. Öte yandan, sadece renkli kuşakları olan veya tabanları renkli olan ürünlere de rastlamak mümkündür. Özellikle misafirlere özel sunulan en kaliteli modellerden biri de kristal çay bardaklarıdır. Kristal modeller göz alıcı ürünlerdir ve özel günlerde kullanılır. Farklı ve özgün tasarımlardan hoşlananlar, kişiye özel yapılan ürünlerden edinebilir. Bazı imalatçılar özel isme yazılı veya fotoğraf baskılı bardak modelleri hazırlamaktadır. Bu özel modeller kendimiz için veya hediye olarak sevdiklerimize alabiliriz. Fincanları tercih edenler ise, birçok modelde tasarlanan ürünlerden zevklerine uygun olanı alabilir.

Ürün Alımı Bilgileri ve Online Alışveriş Seçenekleri

Çay bardağı modelleri yerli veya ithal birçok marka tarafından üretilmektedir. Bu konuda piyasamızda oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Ancak, çok sağlıklı koşullarda hazırlanmadığı belirtilen uzak doğu ürünleri yerinde kendi markalarımızın tercih edilmesi yerinde olacaktır. Bu konuda son derece göz alıcı örnekler sunan, Paşabahçe, Kütahya Porselen, Güral, Gürallar, Esse, Jumbo, Biev, Emsan, Karaca, Dore, Korkmaz gibi markaların koleksiyonlarını incelemek mümkündür. Bu sezon ürünlerde İstanbul Osmanlı etkisi göze çarpmaktadır. İstanbul şehir figürleri ve Osmanlı baskıları ve tuğraları modellerde sık sık görülmektedir. Bu nedenle oldukça otantik bir havası olan modeller göz kamaştırmaktadır. Ürün alışverişi için markaların satış mağazaları, ev ürünleri ile aksesuarları satan alışveriş mağazaları, büyük alışveriş merkezleri, pazarlar, züccaciye dükkanları tercih edilebilir. İnternet üzerinden uygun rakamlara alışveriş yapmak da mümkündür. Ürünler korumları paketlerde teslim edilmekte ve hasar durumunda iadesi yapılmaktadır. Bu nedenle rahatça alışveriş yapılabilir. Evmanya, Evim.net, 6.Cadde, Dekoreko gibi sanal adreslerden ürün alımı yapılabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Esse
  • Korkmaz
  • Evmanya
  • Emsan
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları