Çarşaf Modelleri: En Güzel ve En Beğenilen Dantel Çarşaf Örnekleri

Çarşaf Modelleri: En Güzel ve En Beğenilen Dantel Çarşaf Örnekleri Galeri

Ev tekstili, eski dönemlerde el emeği işlemelerle çözümlenmiş bir gereklilikti. İnce oyalı perdeler, el bezleri, havlular, dantel çarşaf kenarları, masa örtüleri derken zahmetli ve bir o kadar değerli işçilikler ortaya koyulmaktaydı. Kızlar için çeyiz bohçalarının içerisinde muhakkak bulunan bu işlemeler, gelişen sosyal hayatın, dönüşen iş temposunun ve günün içinde detaylanan onlarca işin neticesinde küçük atölyelerde üretilmeye başlandı. Bugün büyük bir sektör olan tekstil, yatak örtüleri, nevresim takımları ve eski dönem motifleriyle birbirinden şık çarşaf modelleri üretmektedir. Mevsimsel kreasyonlarla da çeşitlilik sağlayan sektörün hız kesmeden büyümesi, firmaların model üretimlerde büyük bir rekabete girmesine yol açmıştır.

Çarşaf Modelleri ve Kumaş Seçimi

Çarşaf Modelleri ve Kumaş Seçimi

Her mevsimin ısı değerine göre kıyafet ve nevresim takımlarında değerlendirilen kumaş çeşitleri bulunmaktadır. Pamuklu kumaşlar kışın ısı değerini sabit tutmak, yazın ise terlemeyi önlemek amacı ile tercih edilmektedir. Gece uyurken insan vücudunun düşen ısısı, sabit kalmanın etkisi ile yavaşlayan metabolizmaya bağlıdır. Yaz aylarında da aynı etki ile çalışan metabolizma, pamuklu kumaşlar gibi denge sağlayan dokulardaki ürünlerin her mevsim kullanıma uygun olduğunu göstermektedir. Saten ve ipek çarşaflarda ise düşünülenin aksine terleme çok düşük ölçülere inmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde serinlik hissi veren bu dokular, şık ve birbirinden özel tasarımlarla satışa sunulmaktadır.

Çarşaf modelleri arasında seçim yaparken birkaç noktaya dikkat etmek gerekir. Polyester ve benzer grup dokuların kumaş içerisinde yüzdesi ne kadar fazla ise, cilt tahrişi ve terleme sorunları o oranda çok yaşanmaktadır. Isıyı arttıran ve cilt hassasiyetine sebep olabilecek bu dokular, özellikle çocuk ürün gruplarında tercih edilmemelidir. Sektörün büyük firmaları, tıpkı sezon trentlerini belirleyen giyim sektörü gibi dönemin renk ve motifleri ile nevresim takımları tasarlamaktadır. Canlı ve cesur renklerle dinamik hayat tarzı için sunulan modellerin yanında, klasik çizgisinden vazgeçmeyenler için de sayısız seçenek mevcuttur. Eski dönemlerin dantel motifleri ile bezenmiş ürünler ise, genç kızların çeyiz sandıkları ve nostaljik çizgileri sevenler için ideal.

Son Dönem Çarşaf Modelleri için Online Mağazalar

Tasarımları kadar fiyatları ile de rekabet içinde olan nevresim takımı üreticileri, markaların sunduğu kalite kriterlerine göre farklı maliyetlerde ürünler sunmaktadır. Kimi zaman yüksek ölçekli rakamlara ulaşan bu maliyetler, online alışveriş kanallarının dönem kampanyaları ile ulaşılabilir noktalara inmektedir. 1V1Y adresi, birbirinden şık çarşaf ve nevresim modelleri arasında tarzınıza uygun seçimler yapabileceğiniz geniş bir içerik sunmakta. Basit bir üyelik sistemi ile dahil olunan sistem, güvenli ödeme ve hızlı teslim hizmetleri ile de üyelerine verdiği değeri ortaya koymakta. En güzel ve en beğenilen dantel çarşaf örnekleri, daha sade çizgilerde motifler ve klasik tarz takımlar için tercih edilebilecek bir diğer site ise Daybuyday. Dönem kampanyaları ve fırsat günleri ile ilgili üyelik sonrası bir haber bülteni ile üyelerini bilgilendiren site, indirimli fiyatların cazibesi kadar hizmet standartlarının kalitesi ile de tercih edilecek bir isim.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Daybuyday
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları