Canan Tan Piraye: Çok Satan Kitaplarda İndirimli Online Fırsatlar

Piraye Galeri

Kültürel düzeyin artması, bir toplumda okunan kitaplarla doğru orantılıdır. Genç kuşakları kitap okumaya alıştırarak kültürel zenginliğin artmasına yardım edilmesi gelişmişlik düzeyini de arttıracaktır. Günümüzde pek çok yayınevi bulunuyor. Bununla birlikte ülkemizde kitap okuyan sayısında da hızlı bir artış gözleniyor. Bu artışın bir sonucu olarak da yeni yazarlar, yeni eserler edebiyat dünyasına giriş yapıyor. Yolculuklarda, tatilde, evde, iş yerindeki müsait bir vakitte kitap okumaya yönlenmeye başladıkça kaliteli eserlerin ortaya çıkacağına şüphe yok. Yayıncılık sektörü de gitgide kendisini geliştirmeye devam ediyor. Bunun bir sonucu olarak da hem içerik açısından hem de tasarım olarak ortaya çıkan kitaplar gerçekten raflara çok yakışıyor. Modern edebiyat kendisini gün geçtikçe yeniliyor ve modern edebiyatçıları okurlarının karşısına çıkarmaya devam ediyor. Bu edebiyatçılardan biri de Canan Tan’dır. Ülkemizin en önemli ve en fazla okunan yazarlarından biri olmasının yanı sıra pek çok edebiyat ödülü de bulunuyor.

Canan Tan Kitapları

Canan Tan Kitapları

Ankara doğumlu olan Canan Tan, Eczacılık okumuş bir yazardır. Kendisini edebi konularda yetiştirerek son dönem Türk edebiyatının önemli isimlerinden biri olmayı başarmıştır. Yazarın kitaplarına yıllardır ilgi gösterilmiştir, ancak son zamanlarda bu ilginin artmasında okuma düzeyinin artması çok önemli bir etkendir. Kitapçılarda en fazla aranan kitaplar listesinde her zaman ismi olan Canan Tan Piraye isimli eserini 2003 yılında piyasaya sürdü ve kısa sürede eseri çok beğenildi. Bu mükemmel kitap halen kitapçı raflarını süslemeye devam ediyor. Kısacası eserin konusu aşktır. Piraye’nin ismini Nazım Hikmet Ran hayranı olan babası koymuştur. Zira bu isim büyük şair Nazım’ın karısının ismidir. Kızın ablasının ismi ise Hatice’dir. Bu isim de Nazım Hikmet’in karısının diğer ismidir. Romanın kahramanı olan kız diş hekimliği okumaktadır ve çok da güzel bir kızdır. Dolayısı ile talipleri çoktur. Ancak ablasının erken evlenmesinden dolayı taliplerine hiçbir zaman tam anlamıyla evet demez. Çünkü eniştesi ablasını sık sık aldatmaktadır. Birlikteliklerden ürker hale gelmiştir. Bir diş hekimi olarak okuldan sonra Haşim adında bir adam ile evlenir. Kör kütük âşık olduğu bu adam bir köy ağasıdır ve ailesi, çiftin kendileri ile yaşamasını istemektedir. Evlilik sonrası hamile kalmak istemez, ancak yine de hamile kalır. Bir kız çocuk dünyaya getirir. Aile buna çok bozulur. Ardından yaşanalar ise adeta roman tutkunlarını sarsacak niteliktedir. Tam bir aşk romanı olan bu eser baskıcı toplumda aşklarını yaşamaya çalışan bir çifti anlatmaktadır. Yazar Tan’ın birçok kitabı bulunuyor. Ancak başlıca eserleri arasında Issız Erkekler Korosu, İz, Sevgi Dolu Bir Yürek, Aşkın Sanal Halleri, Sevgi Yolu, Oğlum Nasıl Fenerbahçeli Oldu gibi eserler yer almaktadır. Bunların yanında çocuklar için hazırlamış olduğu masal ve hikâye kitapları da bulunmaktadır. Eserleri çok yüksek fiyatlardan piyasaya girmemektedir. Ancak sanal kitapçılarda piyasa fiyatının altına eserlerine ulaşabilirsiniz.

Çok Satan Eserlerde Online İndirimli Fiyat Avantajları

Kitap okumak ve gelecek nesle okuma kültürü aşılayabilmek elzemdir. Bununla birlikte tanınmış yazarların kitapları, bu alışkanlıkları çocuklarımıza veya arkadaşlarımıza kazandırmamız için bizlere yardımcı olabilir. Canan Tan Piraye gibi eserler ile sosyokültürel mesajlar içeren ve aynı zamanda sıkılmadan okunabilecek öyküler kurgulamada usta bir yazardır. Usta yazarın tüm eserlerine ve diğer çoksatan eserlere Dr.com.tr ve Kitapyurdu online kitap satış sitelerinde indirimli fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz. Kitapyurdu sitesinde buna ek olarak beğendiğiniz eserin arka kapak yazısını okuyarak, eser hakkında fikir sahibi de olmanız mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları