Çanakkale Turları: Ekonomik ve Online Kampanyalı Yurtiçi Tur Fiyatları

Çanakkale Turları: Ekonomik ve Online Kampanyalı Yurtiçi Tur Fiyatları Galeri

Yorucu soğuk bir kış ayından sonra, yazın gelmesiyle birlikte insanların tatile çıkma ihtiyaçları daha çok artmaktadır. İş hayatı ve güncel hayatın getirdiği tüm olumsuzluklardan herkes yorulmuştur. Koşturmalı geçen iş hayatı insanlar içinde stresli ve yorucu bir yıl, ev hanımları için de evdeki tüm iş yükü yorucu olmuştur. Hanımların evdeki işleri ve çocuklarının okullarıyla ilgilenmelerinden dolayı tatil ihtiyacı duymaktadırlar. Özellikle de metropol şehirlerdeki hava kirliliği, binaların çoğalmasıyla insanlar doğayla baş başa gezilecek görülecek yerleri, denizi tercih ederler. Yurdumuzun bu anlamda gezilecek görülecek birçok ili, ilçesi vardır. Bizim ülkemiz cennet harikası bir doğaya sahiptir. Bu gezileri hafta sonu, ya da tatil zamanı dilimine yayabiliriz. Tatil zamanımız kısıtlı olsa bile hafta sonu, resmi tatillerde, bayram tatillerinde fırsatlar yakalayıp gezip görebileceğimiz yerler vardır. Bu yönde sıkı çalışan müşteri memnuniyeti için birçok yer araştıran turizm firmaları, gezi programı hazırlamaktadır. Ülkemizin birçok yerinde görmediğimiz inanılmaz doğa harikası ve tarihimizi yansıtacak yerler vardır. Bu yerleri gezmek görmek açısından size önereceğimiz turlar ve programlar vardır.

Çanakkale Turları

Çanakkale’nin tarihini, doğasını ve denizini merak edenler için Çanakkale’nin gezilip görülecek birçok yeri mevcuttur. Çanakkale şehitliği önde gelen yerlerden biridir. İlk Çanakkale turlarında aklımıza gelen şehitliktir. Tarihimizin en önemli konularından olan birinci dünya savaşında Gelibolu yarımadasında hayatını kaybeden şehitlerimiz adına bu bölgede milli park yapılmıştır. Şehitlikler ve anıtlar korunmak istenmiştir. Parkın etrafına tüm yeşilliğini ve doğallığını korumuştur. Çanakkalelin gezilecek yerleri; Assos Ayvacık ilçesinde bulunmakta yerli ve yabancı turisttin dikkatini çekmektedir. Burada bir tapınak kalıntıları vardır. Bu tapınak restore edilmiştir. Burada güneş batarken ve güneş doğarken inanılmaz bir manzara seyredersiniz. Tepelerde de Osmanlı zamanında yapılan bir cami, bir köprü ve bir kale görülmektedir. Bozcaada ise turistlik bir merkezdir. Etrafı irili ufaklı adacıklarla çevrilmiş, çok güzel koyları vardır. Bu koylarda dalış programı yapılmaktadır. Buranının üzüm bağları ve şarabı da meşhurdur. Bu ada da konaklamak için birçok pansiyon ve otel vardır. Gökçe ada etrafı körfezlerle kaplanmıştır. Burada zeytin ağaçları, pınarlar, çamlar, manastırlar bulunmaktadır. Truva, Arkolojik yapısı olan tapınak ve tiyatroların olduğu bir bölgedir. Dardanos bölgesinde mezar anıtı bulunmaktadır. Gürpınar, Antik eserler i, tapınak kalıntıları olan müzesi vardır. Zeus’ta, Zeus mağarası vardır. Troia Ören yeri, düşler ve gerçekler sergisi açılmıştır. Burada çok güzel eserler görülmektedir. Çanakkale’ye düzenlenen birçok tur vardır. Sizlerde bu tur fırsatlarını değerlendirerek bu doğal ve tarihi güzellikleri görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ekonomik ve Online Kampanyalı Yurtiçi Tur Fiyatları

Birçok turizm firması Çanakkale Turları düzenlemektedir. Online olarak bu fırsatları yakalayabileceğiniz “HMSTatil”, “Otel.com, “Tatil.com”, “Bravofly, “Jolly” siteleri örnek gösterilebilinir. Yine bu turizm firmaları haricinde de birçok firma mevcuttur. Çanakkale Turları fiyatları değişmektedir. 159 TL’den başlayıp 399 TL’ye kadar da gün sayısı orantısında değişmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları