Çanakkale Gezilecek Yerler: Yurt İçi Turlarda Kaçırılmayacak Fiyatlar

Çanakkale Gezilecek Yerler Galeri

Çanakkale gezilecek yerler olarak birçok mekana sahip bir yerleşim yeridir. Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olan Çanakkale'nin en önemli özelliği Avrupa ve Asyayı, ayrıca en önemli denizleri birbirine bağlayan kıyılarının bulunmasıdır. Bunun yanı sıra, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ve her alanında tarih kokan çok sayıda yapıya sahip olması dikkatleri üzerine toplamıştır. Müzesi ve ören yerleri gibi birçok yapıları ve çok sayıda gezilebilecek yerleri bulunmaktadır. Ayrıca Bozcaada ve Gökçeada'ya sahip bir yer olmasıyla da en çok ziyaretçi çeken bir kenttir.

Çanakkale Gezilecek Yerlerdeki Tarihi Yapılar

Çanakkale ili içerisinde birçok tarihi mekan vardır ve bu yerler doğal güzelliğiyle herkesi büyüler. Çanakkale savaşlarından kalma birçok tarihi mekan ve yapılarıyla da dikkat çekmektedir. İlçeye ait antik şehirleri ve bu şehirlerde bulunan birçok yerler burayı kültürel zenginlik bakımından oldukça farklı kılmaktadır. Burada bulunan şehitlik ise görülmesi gereken ayrı bir tarihi mekandır. Çünkü Çanakkale savaşlarının yaşandığı yerdir. Her Türk evladının oradaki tarihi mutlaka bilerek ve görerek yaşaması gerekmektedir. Çanakkale'nin merkezine gittiğiniz zamanda en güzel manzara ile karşılaşabilirsiniz. En görkemli Çanakkale Boğazı manzarası ise görülecek en güzel yer. Ayrıca bu ilin geçmiş tarihinde yapılan Nusret Mayın Gemisinin maketi bulunmaktadır. O yıllardaki geminin boyutu ile aynı büyüklükte tasarlanmıştır. Bu ilde bulunan saat kulesi ise en görkemli haliyle görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca yapılan kazı çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan eserler ise Çanakkale Arkeoloji Müzesi'nde ziyaretçilerine sunulmuştur. Milli park kapsamında bulunan Truva Antik Kenti ise en önemli antik kenttir. Bu kentin en belirgin özelliği ise dokuz tane ilin birbiri üzerine kurulması ile meydana gelmesidir. Çanakkale gezilecek yerler arasında Bebek Kayalıkları bulunmaktadır. Bu yer ise su altı manzarası görmek isteyenler için uğrak yerlerden biridir. Birçok deniz canlılarını görebilirsiniz. Ezine ilçesi ise Neandria Antik Kenti ve surlarıyla görülmesi gereken bir yerdir. Ezine'nin Kumburnu Sahili'nden birkaç kilometre uzaklıkta olan Mavra Adası ise Çanakkale'nin doğal güzellikleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca Eceabat’ta bulunan Bakkal Salim Müzesi ise savaştan kalan tarihi kalıntılar ile sergilenmektedir. Gargara ve Alexandria Troas Antik Kentleri de görülmesi gerekir. Kestanbol Kaplıcaları da sağlık turizmi bakımından ziyaret edilen en önemli kaplıcadır. Çimenlik Kalesi ise tatil yapmak için en çok tercih edilen mekanlardan biridir. Yine Eceabat'ta bulunan Kabatepe Orman Kampı ise doğa sevenlerin ve yeşillik manzarasıyla baş başa kalmak isteyenlerin uğrayabileceği mekanlardandır.

Çanakkale Gezilecek Yerlerde İndirimli Tur Fiyatları

Çanakkale gezilecek yerler arasında Gelibolu ilçesindeki Çimpe Kalesi vardır. Bu kale ise en eski tarihi ile korunmuş önemli bir kaledir. Gelibolu Yarımadası ise Çanakkale'nin ili içerisinde bulunan bir adadır. Ada, anıt ve mezarlıklarının bulunması ve koylarının olmasıyla oldukça turizm değeri yüksek bir yerdir. Çanakkale Boğazı ise Çanakkale'nin en önemli turistik yerlerinden bir tanesidir. Eşsiz manzarası ve çevresindeki kumsalları ile harika bir tatil yeridir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları