Cam Tuğla: Ev Dekorasyon Eşyalarında İndirimli Online Satış Fiyatları

rengarenk Galeri

Ev dekorasyonuna yeni bir soluk getiren cam tuğlalar 1900'lü yılların başlarından itibaren doğal aydınlatma amacı ile kullanılmaya başlanmışlardır. Günümüzde modern bir dekorasyon ürünü olan bu malzemelerin birçok artısının yanında görsel zenginlik konusunda da rakibi pek yoktur. İşlevsellik ve şıklığı bir arada sunan bu ürünler evin her alanında kullanılmaya müsaittir. Hammadeleri kireç, soda ve silisten meydana gelir. Camdan yapılmış içi boş bloklar şeklinde olan bu ürünler farklı renk ve desen seçenekleri ile her kullanıcının zevkine göre çeşitlilik gösterirler.

Ev Dekorasyonunda Camın Büyüsü

Ev Dekorasyonunda Camın Büyüsü

İnşaat sektöründeki mimari tasarımlar içinde kendine önemli bir yer bulan ürünlerin kullanım alanları arasında merdiven boşlukları, yüzme havuz kenarları, banyolar ve asansör boşlukları gibi mekanlar yer alsa da bireysel tercihe göre daha birçok mekanda uygulamaya müsaittirler. Yaşam alanlarında iki ayrı köşeyi ayırmak için, odanın bir duvarını kaplayarak karanlık koridorları ışıkla tanıştırmak için, ada mutfaklarda tezgah altında farklılık yaratmak için ve hayal gücünün izin verdiği her alanda kullanmak için bu ürünlerden yararlanılabilir. Camın doğal yapısı ile çarpıcı bir dekorasyon yaratmanın yanında bu ürünün daha pek çok artıları da vardır. Işık geçirgenliği yüksek olduğu halde bulanık yapısı ile görüntü gizliliğini sağlayabilirler. Katmanlı bir özellikte oldukları için darbeye dayanıklıdırlar ve çimento harcı ile örüldükleri için belirli bir miktarda ses geçirgenlikleri de vardır. Bu ses ve ısı yalıtımı özelliklerinin yanında yangın riskine karşı koruyucu malzemelerin başında gelirler. İster ayırıcı duvar amacı ile ister görsel zenginlik katmak için kullanılsın evlere farklı bir hava verecekleri kesin olan cam tuğlaların evin genel konseptine uygun şeffaf veya farklı renk seçeneklerinde olanları da çok popülerdir. Kullanılan malzeme de iddialı ancak renk konusunda klasik kalmayı tercih edenler beyaz ve şeffaf renkleri seçebilecekleri gibi daha cesur davranarak en çok beğenilen safir mavisi, pembe, sarı gibi evin genel konseptine uygun renkleri seçerek de hoş bir ortam yaratabilirler. Cam tuğla uygulaması yapılırken ona dayanıklığını veren çimento ve kum ile hazırlanan bir harç kullanılır. Ayrıca yatay ve düşey şekilde çelik donatılar yerleştirilir. Tuğlalar arası mesafenin eşit olması için de plasik derzler kullanılır. İyi bir işçlik ile kısa sürede montaj sağlanır. Evin genel havasına modern, steril, ışıltılı ve minimalist bir hava veren bu ürünler ile beraber uygun dekorasyon ürünleri de kullandığınızda beğenileri duymaya hazır olmalısınız. Açık bir mutfağınız varsa salon ile mutfağı ayırmak için canlı renklerden yapacağınız bir seçim ile mekana enerji katan bir uygulamaya imza atmış olursunuz. Koridora çıkan bir odanın kullanmadığınız kapısını iptal ettiğinizde duvar yerine bu ürünler ile ördürmeyi deneyin. Ancak bu uygulamayı yaparken cam duvarınızın mutlaka tavan, taban ya da karşılıklı yan duvarlar gibi iki yerden destek almasını sağlamalısınız. Mozaik, düz, desenli ya da dalgalı farklı model ve renk seçenekleri ile cam tuğlalar ile eğlenceli, kullanışlı ve şık bir dekorasyona imza atmış olacaksınız.

Hayalinizdeki Evler İçin Online İndirim Fırsatlarını Kaçırmayın

Tüm ev dekorasyon eşyalarında indirimli fiyat seçeneği ile yüzünüzü güldüren adres olan www.evmanya.com internet sitesinden yapacağınız alışverişleriniz sayesinde hayal ettiğiniz mekana kavuşmanız zor olmayacaktır. Rengarenk ve modern desenleri ile cam tuğlaları ise yapı marketlerden özel fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları