Büyükada Oteller: İndirim Fırsatlı Online Fiyatlarla Erken Rezervasyon

Büyükada Oteller: İndirim Fırsatlı Online Fiyatlarla Erken Rezervasyon Galeri

İstanbul'da adalar denince akla ilk gelen en yerdir Büyükada... Yunanca'dan gelen Prinkipos yani Prens, adanın bilinen diğer ismidir ve orada pek çok mekan bu isimle anılır. Yakın olması sebebiyle özellikle İstanbulluların ilgisini çeken ada, tarihi yapıları, görülmeye değer güzellikleri, tertemiz denizi ve sıcak insanları ile uzun yıllardır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiş ve hiç kaybetmeyecek gibi görünüyor. Özellikle arka taraflarda sevdiğinizle baş başa sakin bir tatil geçirmeniz için sessiz sakin koylar ve bol ağaçlık alanlar mevcut. Ön taraflar ise balık restoranları, cafeler, dondurmacılar,bisikletçiler, faytonlar ve hediyelik eşya satan yerler ile cıvıl cıvıl görünüyor. Adanın her yerinde konaklanacak yer bulmak mümkün. İsterseniz iskele yakınlarında merkeze yakın ve deniz manzaralı otellerde, isterseniz de arka tarafta Prenses Koyu ve Yörükali gibi ünlü plajlara ve piknik alanlarına yakın sakin koylarda deniz ve dağ manzaraları odalarda konaklayabilirsiniz.

Büyükada'da Ulaşım

Büyükada'ya her gün Kadıköy, Kabataş, Bostancı ve Kartal İskelelerinden sıklıkla kalkan vapurlarla ulaşmak mümkün. Üstelik vapur seyahatiniz martı sesleri, simit ve demli bir çay eşliğinde bir ulaşımdan çok bitmesini istemeyeceğiniz bir gezi gibi geçecek. Ada içinde çoğu yere yürüyerek ulaşmak mümkün. Yürümeyi tercih etmeyenler için adanın iskeleye yakın pek çok yerinde bisiklet kiralanacak yerler mevcut. İster gezme ister ulaşım amaçlı uygun fiyata istediğiniz süre ile bisiklet kiralayabilir, kalacağınız otelde bisikletinizi bırakıp gezinize yürüyerek de devam edebilirsiniz. Ayrıca süslü süslü atların çektiği faytonlarla da gezebilir, şehirde yapamayacağınız güzellikle bir fayton seyahati yapabilirsiniz. Adanın en çok rağbet gören tarihi mekanlarından biri olan Aya Yorgi Kilisesi ya da diğer adı ile Aya Yorgi Manastırı harika bir manzara görebileceğiniz bir yerde: adanın en yüksek tepesinde bulunuyor. Bir inanışa göre bu tepeye yürüyerek hiç konuşmadan çıkan kişilerin bütün dilekleri gerçek oluyor.

Büyükada Otellerinden İndirimli Fiyatlarla Yararlanın

Büyükada'ya gitmeden önce otel rezervasyonunuz olmalı. Nihayetinde bir adaya gidiyorsunuz, gittiğinizde bütün otellerin dolu olduğunu duymak istemezsiniz. Ya da çoğu yer dolu olduğu için bütçenizin üstünde bir yerde kalmak hoşunuza gitmeyecektir. Bu yüzden tatilinizden önce Büyükada otellerini araştırıp rezervasyonunuzu yaptırmalısınız, üstelik erken rezervasyon yaptığınızda indirimli fiyatlardan da yararlanabilirsiniz. Büyükada otellerinin İstanbul şehir merkezindeki gibi büyük apartmanlar halinde olduğunu düşünmeyin. Oteller adanın tarihi ve beyaz görünümüne uyumlu bir şekilde genellikle yazlık tipinde beyaz taş binalar halinde yapılmış ve pembe pembe zakkumların arasında yer alıyor. Burada her binanın önünde ve her sokakta çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu huzur dolu Büyükada otellerini Grupanya, Grupfoni, Gezex, Yakala.co, Grupon ve Markapon gibi çeşitli online fırsat sitelerinde görebilir, normalde ödeyeceğiniz fiyatın neredeyse yarı fiyatına rezervasyon yapabilirsiniz. Böylelikle bir gece kalmak fiyatına iki gece kalarak deniz kokusunu içine çekeceğiniz bu tatili uzatabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezex
  • Markapon
  • Grupfoni
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları