Büyük Beden: Giyim, Abiye Modeller ve Online Alışveriş Fırsatları

Büyük Beden: Giyim, Abiye Modeller ve Online Alışveriş Fırsatları Galeri

Giyim, ilk çağlardan bu yana insanlar için örtünmekten çok bir şıklık unsuru olmuştur. Bayan olsun erkek olsun, söz konusu giyim olunca kişiler daha seçici davranmaktadır. Bu seçicilik, çevreye şık veya güzel görünmekten çok kişinin kendisini içinde bulunduğu kıyafetler ile birlikte iyi hissetme arzusundan kaynaklanmaktadır. Özellikle bayan kullanıcılar, giyim konusuna daha fazla özen göstermektedir. Raflarda bulunan renk renk, desen desen kıyafetler arasında hiç şüphesiz ki en zon olanı da beden sorunudur. Beğenilen kıyafetin vücuda uygun bedeninin bulunması tamamen şans işidir. Basit düz renk tişörtün bile her markada üretilen kalıbı farklı olduğu için beğenilen kıyafetin denenerek alınması en doğru olanıdır. İşte bu deneme safhası, özellikle kilolu bayanlar için tam bir işkencedir. Markalar koleksiyonlarda büyük bedenlere yeni yeni yer vermeye başlasalar da birçok marka hala küçük bedenlerle çalışmaktadır. Şık giyinmek normal ölçülere sahip bayanlar kadar büyük beden bayanların da hakkı olduğu halde, birkaç firma hariç bu kıyafetler şekilsiz şemalsiz tasarlanmaktadır.

Kıyafet Seçimi

Fazlalıkları olan bayanlar, kıyafet seçiminde daha dikkatli olmak zorundadır. Fazla kilolar hangi bölgelerindeyse o bölgeyi kamufle etmeye yönelik seçilen kıyafetler daha ince bir görünüme kavuşmalarını sağlayacaktır. Göbeğinden şikayetçi olan bayanlar elbise veya bluz seçerken göğüs altından bollaşan modelleri tercih ederlerse karın bölgelerini gizleyebilirken, göğüs bölgesi pullu veya taşlı modellerle de dikkati daha üst kısma çekeceklerdir. Son zamanların modası düşük bel pantolonlar da karın fazlalıklarını sıkıştırarak kötü bir görüntüye sebebiyet verecektir. Karın bölgesini toparlayan yüksek belli modeller bu tür vücutlar için daha doğru seçimler olacaktır. Abiye modellerde aşırı dekolteden kaçınılmalıdır. Uzun etekler kalın bacakları gizleyebileceği gibi, çok kısa boylu bayanlarda boyun daha da kısa görünmesine neden olmaktadır.

Giyim Markaları

Bazı firmalar, her sezon üretilen koleksiyonlardaki modelleri değiştirmeden büyük beden reyonlarına da uyarlamaktadır. Bu sayede kullanıcılar sezon modasını yakından takip edebilmektedir. Koton markası, birkaç sezondur raflarında büyük beden ürünlerine de yer vermektedir. Elbiseler, bluzlar, kumaş pantolonlar, tişörtler ve eteklerin bulunduğu mağazalarda birbirinden şık kıyafetleri 50 bedene kadar bulabilmek mümkündür. Ölçüsüz güzellik sloganı ile bayan kullanıcıların yüzünü güldüren Think plus markası ise 52 bedene kadar olan ürünlerini satışa sunmaktadır. Çeşitli illerde mağazaları bulunan Sumak XL Fashion markası, genç giyimde modayı takip ederek modern görüntünüze yardımcı olmaktadır. 44-54 beden kıyafetlerin satışa sunuşduğu mağazalarda abiye kıyafetler bulmak da mümkündürModanın dar kalıplara sığdırılamayacağını savunan Foli giyim ise 44 bedenden 58 bedene kadar üretim yapmaktadır.

Online Alışveriş İmkanları

Büyük beden kıyafetlere hemen hemen her ilde bulunan çeşitli mağazalardan ulaşabileceğiniz gibi markaların online satış yapılan internet sitelerinden de satın alabilmek mümkündür. Think plus markası kendi internet sitelerinde online alışveriş imkanını indirimli fiyatlarla kullanıcılara sunmaktadır. Outlet bölümünde %80'e varan indirim fırsatları da tüketicininyüzünü güldürmektedir. Foli giyim, diğer markalara göre biraz daha yüksek olan fiyatları ile pazarbol.com adlı büyük beden alışveriş sitesinden ürünlerini sergilemektedir. sanalgiyim.com, hepsiburada gibi siteler de online alışveriş yapabileceğiniz siteler arasındadır. Ayrıca dönem dönem yapılan kampanyalar ile Morhipo, Limango, Trendyol, Markafoni, 1v1y gibi alışveriş sitelerinde markaların ürünlerine %80'e varan indirimli fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Koton
  • Hepsiburada.com
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları