Büyük Beden Bayan Giyim: Satış Mağazaları ve Kaliteli Markaları

Büyük Beden Bayan Giyim: Satış Mağazaları ve Kaliteli Markaları Galeri

Giyim sektöründeki firmalar asırlar boyunca özellikle bayanların isteklerini karşılayabilmek, onların daha şık görünmelerine katkıda saplamak için hizmet vermiştir. Bayanlar, gerek birbirlerine daha güzel görünmek için, gerek karşı cinslerine kendilerini beğendirmek için, gerekse içinde bulundukları kıyafetler ile kendilerini daha rahat hissederek özgüven sahibi olmaları için giyim konusuna ekstra özen göstermişlerdir. Son yıllara kadar sektörde faaliyet gösteren birbirinden büyük ve kaliteli giyim firmalarının tek bir eksiği vardı: Büyük beden bayan giyim! Kilo fazlalılığı olan bayanlar için kıyafet bulmak tam bir işkence idi. Mevcut firmalar arasında bedenlerine göre kıyafet bulmak imkansız denecek kadar zordu. Olanlar ise sezon modasından uzak, son derece demode, tabiri caiz ise sadece örtünmeye yarayacak kıyafetlerde oluşmaktaydı. Mağazalardan istediğini elde edemeyen büyük beden kullanıcıları çareyi terzilerde arayarak istedikleri modelleri diktirmekteydi. Son yıllarda terziler hala bayanların en yakın dostları olsalar da firmaların birçoğu koleksiyonlarında büyük beden modellerine de yer vermektedir. bununla da sınırlı kalınmayıp, sadece büyük beden giyim üzerine faaliyet gösteren firmalar kurulmaktadır.

Bayan Giyim Modelleri

Büyük beden denilince akla gelen markalar ne yazık ki hala sınırlı sayıdadır. Faik Sönmez, mutluluğun bedeni yok sloganı ile her sezon birbirinden şık bayan kıyafetlerini satışa sunmaktadır. Sezonda moda olan her modeli kendinize uygun ölçülerde bulabileceğiniz marka ürünleri, gerçekten de kilolu bayanların da şık olabileceğinin en güzel göstergelerinden biridir. Sumak XL Fashion firması, birçok ilde bulunan mağazaları ile 44-54 beden arası bayanların bluz, pantolon, tişört, elbise ya da abiye gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Modanın dar kalıpğlara sığdırılamayacağı göründe olan Foli giyim, 58 bedene kadar bulabileceğiniz birbirinden şık modelleri ile kilo problemi yaşayan bayanların dostu olmayı sürdürmektedir. Ayrıca Koton markası, birkaç sezondur bazı modellerinde bedenlerini 50'ye kadar çıkartarak fazla kilosu olan kullanıcıların modayı yakından takip etmesine olanak tanımaktadır. Marks&Spencer mağazaları da kilolu kullanıcılarını unutmayarak raflarında 54 bedene kadar kıyafetlere yer veren markalardan bir tanesidir. Shaya grup bünyesindeki mağazalardan bir tanesi olan Evans, büyük beden bayanların şıklıkları konusunda iddialı olan firmalardandır. Abiye ve günlük giysiler, iç giyim ve aksesuar gibi birçok konuda hizmet veren marka 44 beden ve üzeri kıyafetler üretimektedir. Gençler için bu konuda faaliyet gösteren Ridade firması ise XXXL bedenleri rahatlıkla bulabileceğiniz markalar arasındadır.

Online Alışveriş İmkanları

Bu giyim markalarını hemen hemen her ilde bulunan mağazalar veya alışveriş merkezlerinde bulabileceğiniz gibi, online alışveriş imkanlarından yararlanmak da mümkündür. Sumak XL Fashion ve Faik Sönmez markalarına sanalgiyim ve hepsiburada mağazalarından ulaşabilirsiniz. Foli giyim kensi internet sitesinde bulunan online alışveriş bölümünde ürünlerini sergilemektedir. Ridade giyim, online alışveriş bölümünde indirimli fiyatları ile dikkat çekmektedir. Sezon modası kıyafetleri %50'ye varan inidirm seçenekleri ile bulabileceğiniz sitede kredi kartına taksit seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca bu sitelerin dışında, zaman zaman yapılan indiirm kampanyaları ile, markaların ürünlerine Trendyol, Morhipo, Markafoni, Limango, 1v1y gibi özel alışveriş klüplerinde de rastlamak mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Koton
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları