Bursa Termal Oteller: Erken Rezervasyon ve İndirimli Online Fiyatlar

Bursa Termal Oteller: Erken Rezervasyon ve İndirimli Online Fiyatlar Galeri

Yurdumuzun her köşesinde birçok doğal güzellikler mevcut. Üç tarafı denizlerle kaplı olması, orman alanlarının çokluğu, dört mevsim görülen iklimle eşsiz bir ülke durumunda. Bütün bu özelliklerle yerli yabancı turistler için gezilebilecek görülebilecek birçok yer ortaya çıkmaktadır. Bu doğal güzelliklerin biriside kaplıcalardır. Yer altından kendiliğinden çıkan kaplıca suyu birçok hastalığa iyi gelmektedir. Tıbbın yetersiz kaldığı bazı hastalıkların şifası bu kaplıca sularındadır. İçinde birçok mineral barındıran bu sular yurdumuzun belli başlı bazı yerlerinde çıkmaktadır. Suyun kaynağı olan yerlere de herkes faydalansın diye termal oteller inşa edilmektedir. Bu şifalı suların üstüne hamamlar ve havuzlar kurularak faydalanılır. Çeşmeler yolu ile de içilmektedir. Kaplıca tedavisi ile vücut ödem atar, direnç kazanır, fizik tedavisinde etkendir. Kireçlenmelere karşı giderici şifa özelliği vardır, iltihaplı romatizmaların tedavisi için bire birdir. Bu sulardan faydalanan kişilerde hastalıklarının azaldığı bir zaman sonra tamamen yok olduğu da görülmektedir. Aynı zamanda hareket kapasitesi de artmaktadır. Ayrıca vücudun ter yolu ile detoks olması ile hem bedenen sağlık kazandırdığı gibi, hem de psikolojik bir rahatlama sağlar. Ülkemizde birçok yerde kaplıcalar, şifalı sular vardır. Bu suların önemli kaynaklarından birisi de Bursa’dır. Bu şehrimizde doğal sular birçok yerde ortaya çıkmıştır. Çıkan bu suların etrafına da birçok tesis kurulmuştur.

Bursa Termal Oteller

Bursa tarihi ve doğal güzellikleri ile gözde şehirlerimiz arasındadır. Mavinin ve yeşilin hakim olduğu şehir herkes tarafından ziyaret edilmektedir. Aynı zamanda termal otelleri ile de turist çekmektedir. Bursa termal otelleri kaplıcaların üstüne kurulmuş tesislerdir. Suları ile hastalıklara şifa olmaktadır. Bu otellerin belli başlıları ise; Merkez çekirgede bulunan “Boyugüzel Termal Hotel” dir. Otelde iki adet özel jakuzili termal hamam hizmet vermektedir. Aynı zamanda yüz otuz yatak kapasitesi vardır. Açık büfe olan bu yerde konaklama bedeli ise kişi başı 76 TL’dir. Bir başka tesis ise; Bursa şehir merkezinde Uludağ’a kırk kilometre mesafede bulunan “Gönlüferah” tesisidir. SPA hizmeti de olan tesiste türk hamamı, sauna ve masaj hizmetleri de mevcuttur. Yarım pansiyon konaklama hizmeti olan bu yerde kişi başı konaklama bedeli ise 117 TL’dir. Bursa termal otellerinden bir başka tesis ise; Uludağ yolu üzerinde, Mudanya iskelesine yirmi beş kilometre uzaklıkta Yenişehir havalimanına ise kırk beş kilometre uzaklıkta bulunan “Marigold SPA” tesisidir. Yarım pansiyon olan otelde toplam yüz yirmi oda bulunmaktadır. Thermal havuz, bayanlara ait özel sauna bulunmaktadır. Bunlara ilaveten fin hamamı, şok duş ve aile hamamları bulunmaktadır. Konaklama bedeli ise 157 TL’dir. Bursa termal otellerinden diğer tesisler ise “Kervansaray”, “Gold2 Termal”, “Çekirge” tesisleridir.

Erken Rezervasyon ve İndirimli Online Fiyatlar

Şifalı suları olan Bursa şehrimizde hem güzel bir tatil yapmak hem de kaplıcalarından yararlanmak istiyorsanız konaklayabileceğiniz birçok yer bulabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olacak online satış siteleri ise “Gezisitesi”, “HMSTatil”, “Yakala.co” ve birçok turizm firmasının hizmet verdiği online sitelerdir. Fiyarlar 79 TL ile başlayıp 159 TL’ye kadar çıkmaktadır. Erken rezervasyonlarla indirimli fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları