Bursa Mudanya: Otel ve Pansiyonları İndirimli Rezervasyon Fırsatları

Bursa Mudanya Tatil Fırsatları Galeri

Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Bursa Mudanya’nın tarihi, Milattan Önce 7’inci yüzyıla dayanmaktadır. Bu ilçe, Gemlik ve Erdek’in de kurucusu olan Kolofonlular tarafından kurulmuştur. Bu kent geçmişte zaman zaman işgal edilmiştir. Hatta Makedonya Hükümdarı 5’inci Philippos tarafından tamamen yıkılmıştır ve yerine Apameia adı verilen yeni bir şehir kurulmuştur. Ancak bu şehir de işgal edilmiştir. Tekrar onarılarak bu kez de Montania adı verimiştir. Mudanya adının da buradan geldiği düşünülmektedir. Bu kent, 1321 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun ikinci padişahı Orhan Bey tarafından fethedilmiştir ve Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bu kasaba, Mondros Mütarekesi’nden sonra yine işgale uğramıştır. Ancak Jandarma Onbaşısı Şükrü, İngiliz Deniz Piyadesi’ni iskelede öldürmüş, işgal bir gün bile sürememiştir. Ancak bu olayın ardından sahneye Yunan askerleri çıkmış, 2 yıldan fazla işgal altında kalmıştır. Ancak 12 Eylül 1922 günü bu işgalden kurtulmuştur. Kurtuluş Savaşı’nı bitiren anlaşma da 3-11 Ekim 1922 yılları arasında burada imzalanmıştır.

Bursa Modanya’daki Otel Ve Pansiyonlar

Önemli bir tatil beldesi olan Bursa Mudanya’da çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bunlardan biri Montania Hotel’dir. Bu mekanın odaları denize bakmaktadır. Bu mekanın yanı sıra dört adet Doğalya otelleri bulunmaktadır.Bursa Mudanya’da butik oteller de oldukça revaçtadır. Golden, La Fontaine, Atlas Butik Otel’in yanı sıra 19’uncu yüzyıldan yüzyıldan günümüze kadar gelen Konak Gold ve Konak Butik de bulunmaktadır. Bu turistik yerde ayrıca yolcu vapurundan dönüştürülen Turan Emeksiz-Otantik Otel bulunmaktadır. Bu gemi otel aynı zamanda retaurant ve toplantı merkezi olarak da kullanılabilmektedir. Zeytinbağı beldesinde ise Otel Tirilye ile eski bir Rum evinden pansiyona dönüştürülen Savarona, Çınar gibi çok sayıda yer vardır. Bu otellerde yazın yer bulmak oldukça zordur. Bu nedenle kış aylarında rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kış aylarında da erken rezervasyon imkanı bulunmaktadır. Erken rezervasyon sisteminde fiyatlar oldukça düşüktür. Yaz tatili için en uygun mekanlardan biri olan Bolu Mudanya, temiz denizi ve doğası iye gezip görülecek ve tatil yapılacak yerlerin başında olmaktadır. Bu tatil beldesinde Aydınpınar Köyü Kilisesi, Dereköy Kilisesi, Kumyaka Kilisesi, Tahir Paşa Konağı, Mütareke Evi Müzesi, Şükrü Bey Yalısı, Yahşi Bey Yalısı ve Hasanpaşa Hamamı gibi tarihi mekanlar da bulunmaktadır. Bu ilçede yaz ayarında denize girildiği gibi, tarihi bir gezi de yapılabilmektedir.

Bursa Mudanya Otellerinde Online Rezervasyon Fırsatı

Bursa Mudanya otel ve pansiyonlarında yaz tatili geçirmek isteyenler, online erken rezervasyon sisteminden yararlanabilirler. Gezi Sitesi, Tatil, Bavul ve Gazinomi gibi online tatil siteleri, Bursa’nın bu tatil ilçesi Mudanya’daki otel ve pansiyonlarla ilgili erken rezervasyon imkanları sağlamaktadır. Tatil sitelerinde istenirse ulaşım da paketin içine dahil edilebilmektedir ancak ulaşım için farklı bir paket fiyatı uygulanmakta, bu nedenle fiyat biraz daha farklı olmaktadır. Online indirim fırsatları ile dolu avantajlar için gezi sitelerinin incelenmesi, tatil planlarının bu sitelerdeki kampanyaların takip edilmesi tavsiye edilmektedir. Kampanyalardan kolaylıkla haberdar olunabilmesinin en kolay yolu ise online tatil sitelerine üye olmaktır. Üye olunduğunda her tür fırsat bildirimleri elektronik posta adresine gönderilmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları