Burberry

Burberry Türkiye'de ilk mağazasını Bağdat caddesinde açtı, ardından bunu Nişantaşı ve İstinye Park'taki mağazaları takip etti. Yakın zamanda Ankara Panora alışveriş merkezinde de mağaza açan firma, lüks giyimi takip eden Türk tüketicileri de memnun ediyor. Mağazalarında Burberry Prossum bayan ve aksesuar koleksiyonlarının yanı sıra ev dekorasyon ürünleri, çocuk koleksiyonu, parfüm, saat, güneş gözlükleri ve Burberry Londra Erkek ve Bayan koleksiyonu sergileniyor. Seçkin mağazalarda bulabileceğiniz bu markanın parfüm ve güzellik ürünlerine online alışveriş fırsatlarıyla da ulaşmanız mümkün! Balerin Kozmetik, Burberry ve daha birçok  ünlü markayı çok avantajlı fiyatlar ve ödeme kolaylıklarıyla müşterisine sunuyor. Balerin Kozmetik sitesinden yapacağınız online alışverişlerde ayrıca taksitli odemelerden de yararlanabilirsiniz.

Trençkot'un Mucidi Burberry

Trençkot'un Mucidi Burberry

Burberry, 1911 yılında Güney Kutbuna ulaşan ilk insan olan Roald Amundsen‘in kıyafetlerini yapmıştır. 1914 yılında ingiliz savaş idaresi tarafından verilen sipariş üzerine “Trench Coat ” ismi verilen pardesü tasarlanmıştır. Savaşta askerlerin kullandığı trençkotlar daha sonra İngiltere ‘de popüler olmuştur. Marka esas parlamasını 1920 lerde modern giysiler üreterek yapmıştır. Yıllar sonra ise bir çok ünlü tarafından tercih edilen bir marka olması sebebiyle popülerleşmiştir. Şirketin kendine özgü tasarımı olan şu anda sıkça gördüğümüz açık kahverengi, kırmızı siyah çizgili o bildiğimiz kumaş tasarımı 1924 yılında ilk defa trençkot pardesülerde kullanılmıştır.

En Köklü Moda Şirketlerinde Biri

En Köklü Moda Şirketlerinde Biri

Burberry dünyanın en köklü eski markalarından biridir. 1856 yılında İngiltere’nin Hampshire şehrinde bir manifaturacı dükkanında çırak olan 21 yaşındaki Thomas Burberry‘nin kendi dükkanını açmak istemesi üzerine kuruldu. 1870'lerde outdoor giysileri üzerine odaklanan bu dükkanın sahibi Thomas, 1881 yılında gabardin kumaş türünü icat etmiştir. Suya dayanıklı ve hava geçiren bu kumaş türünün daha sonra 1888 yılında patentini de almıştır. 1891 yılında Londra Haymarket bölgesinde merkezi bir mağaza açmıştır. Şu anda da şirketin merkezi burasıdır. 1904 yılında Knight Logosu da “ileriye yönelik” anlamına gelen Prorsum adlı tasarım şeklinde yapılarak marka tescil edilmiştir. Giyim üzerine çeşitli aksesuar üretimi yapan moda devi marka dünya çapında franchise sistemi ile çok sayıda mağazaya sahiptir. Bugün markanın en çok bilinen aksesuarları el çantası ve parfümleridir. Kurulduğundan bu yana modanın nabzını tutan önde gelen markalardandır. Firma, üretimini yaptığı kıyafet, parfüm ve moda aksesuarlarında her zaman dikkat çekmeyi başarır. Şirketin kendine özgü ekose deseni şirketi dünyanın en yaygın olarak taklit edilen ticari markalardan biri hâline getirmiştir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları