Bungalov Evler: Uygun Tatil Seçenekleri İçin Şehir Fırsatı İndirimleri

Bungalov Evler Galeri

Özellikle büyük kentlerde inşa edilen yüksek betonarme binalar insan hayatını olumsuz etkilemektedir. Kışın soğuk yazın sıcak olan bu tür binalar sıcak ve soğuk yalıtımında yetersiz kalmaktadırlar. Bungalov evler ya da diğer adı ile ağaç evler ise doğal ortamı ifade etmektedirler. Doğal yaşama dönmek isteyen birçok insan, günümüzdeki tatil tercihlerinde sağlıklı ortamların doğa ile iç içe sunulduğu Bungalov evleri tercih etmektedirler. Bu tür yapılar birçok ağaç gövdesinin yan yana ve üst üste konulması ile yaşam alanının elde edilmesi ile oluşturulur. Bunun için üzerinde çatlak olmayan ve özel işlemlerden geçirilmiş tomruklardan elde edilen keresteler evin duvarlarını oluşturur. 10-15 cm kalınlığında olan kütük kalınlıkları yapının yalıtımını mükemmel bir şekilde sağladığı için, mekan içi yazın serin kışın ise sıcak olabilmektedir. Ayrı bir yalıtım işlemine gerek yoktur. Bu tür yapılar yığma sistem ve ahşap panel sistem denilen iki yöntem ile imal edilmektedirler. Yığma sistemde uygun ebat ve boydaki kütük ya da kalasların üst üste konulması ile yapının duvarları oluşturulur. Bu sistemde herhangi bir izolasyona gerek yoktur. Ahşap panel sistemde ise ilk olarak binanın iskeleti ve taşıyıcı sistemi inşa edilerek, iç ve dış duvarlar bu taşıyıcı sitem üzerine monte edilirler. İç ve dış duvar arasında kalan boşluğa ise cam yünü ya da XPS gibi malzemeler ile yalıtım uygulanır. Sağlam ve dayanıklı olan bu tür yapılar binanın kullanımına göre 90 ile 100 yılık ömürleri ile yangın ve termitlere karşı dayanıklıdırlar. Çünkü imal aşamasında özel işlemlerden geçirilen ahşabın dayanıklılığı artırılarak hem yanması hem çürümesi hem de böceklerin istilasına uğraması engellenmektedir.

Ağaç Evlerde Doğanın Tadını Çıkarın

Ağaç Evlerde Doğanın Tadını Çıkarın

Doğal yaşamın eşsiz ortamı ruhen ve bedenen insanların sağlıklı kalmasına yardımcı olmaktadır. İnsan vücudu ile uyum gösteren Bungalov evler böbrek rahatsızlıkları, sindirim sistemi rahatsızlıkları, astım hastalığı, romatizma ve eklem ağrıları gibi birçok hastalığın iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Sağlık sektörü tarafından bu tür yapıların teşvik edildiğini ve insanların daha sağlıklı olabilmeleri için doğal yaşam dönmeleri gerektiği hep söylene gelmektedir. Tüm yılını beton binalar içerisinden geçirerek yıpranan insanların, doğal yaşamın kucağında kuş cıvıltılarının refakat ettiği bir sabahı, insan ile birlikte nefes alıp veren Bungalov evlerde karşılaması, insanın daha dinç ve dinlenmiş olarak güne başlamasını sağlayacaktır. Bu durum doping etkisi yaparak insanların iş ve aile hayatlarında daha başarılı olmalarını sağlayacak ve yaşam kalitelerini yükseltecektir. Uygun fiyata bu muhteşem tatili şehir fırsat siteleri takipçilerine sağlamaktadır.

Bungalov Evlerde İndirimli Uygun Fiyata Tatil Fırsatları

Yaşam kalitesinin yükselmesi eskiden hayal dahi edilemeyecek çeşitlikte ve bollukta birçok tatil alternatifinin insanlara sunulmasını sağladı. Sehirfirsati.com, yakala.com, grupfoni.com, bonubon.com ve grupanya.com gibi siteler tatilcilere turizm merkezlerinden bulunan birçok alternatif konaklama seçeneklerini indirimli online fırsatlarla sunarak aile bütçelerine yardımcı olmaktadırlar.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bonubon
  • Grupfoni
  • Grupanya
  • Tatil.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları