Bukalemun Fiyatları: Online PetShoplarda Evcil Hayvanlar ve Yemleri

Bukalemun Galeri

Doğanın harika hayvanları olan bukalemunları içinde oldukları ortama uyup renk değişimleri ile tanırız. Bu eşsiz hayvanlar pullu ve ağır hareket eden hayvanlardır. Yassı bir vücutları olan bu hayvanlar görsel olarak da çok dikkat çekmekteler. Bu pullu sürüngenler soğuk kanlı olmalarına karşın çok şirin hayvanlar. Aynı zamanda son zamanlarda hayvan severler evlerinde besleyebilmekteler. 85 kadar türü bulunan bu hayvanlar ağaç dallarını mesken olarak tutmaktadırlar. Ayakları ve kuyruğu ile üzerinde durdukları objeyi sımsıkı kavrayabilme özelliğine sahipler. Bu hayvanlar genellikle 20-30 cm boyunda hayvanlardır. Kolaylıkla ev hayatına uyum sağlayabilen hayvanlardır. Derisinin içinde yer alan özel renk değiştirici kromotofor denilen hücreler sayesinde kendini yırtıcı hayvanlardan koruyabilir. Zehirli olmayan bu hayvanlar insanlara saldırmaz. Avına yaklaşırken çok yavaş davranır ve dilinin ucundaki yapışkan sayesinde hızla avlarını avlayabilir. Evinde bu şirin hayvanı beslemek isteyenler için online pet shoplarda en uygun bukalemun fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Evde Bukalemun Beslemenin Detayları

Kertenkele familyasından bir sürüngen olarak anılan Bukalemunlar ilginç özellikleri ile herkesi büyülemekteler. Bu ilginç hayvanı bir evcil hayvan olarak evde beslemek hem zevkli hem de bir o kadar zahmet gerektirmektedir. Çok cazip oranlarda her bütçeye uygun şirin bir arkadaş edinmek isterseniz bukalemun fiyatları online mağazalarda. Bu hayvanlar ılıman iklime ait bölgelerde rahatlıkla yaşayabilirler. Akdeniz veya Ege dışındaki bölgelerin iklimleri biraz sert gelebilir. Bu hayvanların yaşadıkları ortam onlara özel olmalı ve uygun hale getirilmelidir. Rahat olmaları sağlanmalı aksi halde esaret altında uygun koşullar yoksa uzun yaşayamazlar. Beslenmelerine gelince bu hayvanlar sinek ve böceklerle beslenirler. Günde en az 20-30 canlı sineği ya da hamam böceğini yemeliler. Bunlar haricinde günde 7-8 canlı çekirge günlük beslenmelerine katkı sağlayacaktır. Ayrıca balıklar için satılan özel kurutulmuş karides verebilirsiniz. Doğada kolaylıkla beslenebilen bu hayvanların beslenmesi oldukça önemlidir. Yiyecekleri böcekler canlı olmalıdır. Yaşayacakları kafes sürekli temiz tutulmalı ve çok sık telle kapatılmamalıdır. En azından sinekleri yakalayabilmesi için geniş aralıklı tellerle örülü kafes onlar için uygun olacaktır. Bunların rahat yaşayabilmeleri için kafeslerinin 1-1,5 metre olması gerekir. Esaret hayatına fazla alışkın olmayan bu hayvanların mekanını ferah yapmakta fayda var. Kafesin içinde hayvanın tırmanabileceği ve kendini doğada hissedebileceği ağaç dalları ve yaprakları olması daha iyidir. Evde bir bukalemun besleyecekseniz onun yaşayacağı ortamı ona uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca böcek beslemek için ise bir toprak kabın üzerine klorsuz su doldurun içine patates parçaları ve bez parçası atın kısa süre içinde böcekler oluşacaktır. Ayrıca bir kavanozun içinde muz parçası koyun. İçine kartondan huni şekli yapın ve kavanozun ağzına yerleştirin. Sinekler burada hapis kalacaklardır. Bunları canlı canlı hayvanınıza verebilirsiniz. Oldukça zor ve zahmetli olan bu hayvanı beslemek için özen gerekmektedir. Online mağazalardan bukalemun fiyatlarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz.

Online Pet Shoplarda Uygun Bukalemun Fiyatları

Bu şirin hayvanları evde beslemek isteyenler için Yeni Çarşım online alışveriş mağazası hizmetinizde. Evcil hayvanınıza ait yem ya da özel ihtiyaçlarını uygun ve indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Online mağazaların sizlere özel olarak sunduğu fırsatlardan da ücretsiz üye olarak hemen yararlanabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları