Buhar Makinesi:Yüz Temizliğinde Kullanılan Makineler ve Markaları

Buhar Makinesi:Yüz Temizliğinde Kullanılan Makineler ve Markaları Galeri

Gün içerisinde maruz kalınan pek çok etken cildi olumsuz etkiler. Kullanılan su, hava kirliliği, makyaj malzemeleri, kremler ve diğer kozmetik ürünleri, yeterli miktarda su tüketmemek, kalıtımsal faktörler gibi pek çok neden cildin kirlenmesine ve gözeneklerin tıkanarak siyah nokta ve sivilce oluşturmasına neden olmaktadır. Kozmetik ürünlerle cildi arındırmaya çalışmak pek çok zaman yüzeysel kalmakta; gözeneklerin içine ulaşamamaktadır. Cildin kaybettiği nemi derinlemesine alarak yeniden yumuşak ve elastik bir forma kavuşmasını, sıcaklığın etkisi ile gözeneklerin genişleyerek temizlenmesi, daha kolay bir yapıya ulaşması için buhar banyoları kullanılır. Özellikle yüz bölgesinde cilt bakımında yapılacak olan uygulamalar öncesinde cilde buhar verilerek gevşemesini sağlamak sık kullanılan yöntemlerdendir.Çeşitli sebeplerle nemini kaybetmiş olan cilt kurur, dokunulduğunda beyaz izler bırakan, pul pul bir görünüm oluşturur. Nemini kaybeden, kurumuş cilt kendi elastikiyetini kaybederek kırışıklıklara elverişli hale gelir. Kendini yenileme ve onarma yeteneğinde azalma görüleceğinden erken yaşlanma gözlenir ve izlerin kaybolma süresi uzar. Rüzgara maruz kalma, çok uzun süre güneşte kalma, tuzlu su gibi aşırı nem kaybına neden olan durumlarda kuruyan ciltte kabuklanma ve çatlaklar görülür. Bu yüzden ciltte bulunan nemi muhafaza etmeye çalışmak gerekir. Bunun için cildi hem dıştan korumak hem de yeterli miktarda su ve sıvı tüketerek vücudun su dengesini korumak gerekir. Kozmetik nemlendirici kremler büyük ölçüde cilde nem sağlasa da etkileri genellikle yüzeysel kalır ve cildin derinine nüfuz edemediğinden kalıcı bir nemlenme sağlamaz. Buhar makinesi, erkeklere hizmet veren güzellik merkezlerinde sakalların yumuşamasını sağlamak için de kullanılmaktadır. Bu yüzden özellikle yüz bölgesi için geliştirilmiş birçok markaya ait buhar makinesi satılmaktadır.

Buhar Makinesi Nasıl Çalışır?

Bir su haznesi bulunan cihazlarda hazneye suyu doldurulur ve böylece cihaz elektrik ile çalışırken suyu iyonize buhara dönüştürür. Yüz ergonomisine uygun olarak üretilmiş bir aparat veya maske yardımı ile yüze kolayca uygulanabilir.Böylece uygulama yapılan cilt katmanlarında nem daha derinlere ulaştırılarak daha etkili bir nemlendirme sağlanmış olunur. Buhar makinelerinin yaygın kullanımına çoğunlukla güzellik salonlarında rastlanabilir. Sıcak buhar veren cihazın kullanımı sırasında, kullanım talimatında belirtilen sürelere dikkatle uymak cihazdan alınacak verimi artırdığı gibi yüzün fazla ısınıp hassaslaşmasını ya da kızarmasını da engellemiş olur. Böylece belirlenmiş olan etkili bakım programı başarıyla sonuca ulaşır.

Hangi Markalar Buhar Makinesi Üretiyor?

Hangi Markalar Buhar Makinesi Üretiyor?

Güzellik salonlarında kullanılmak üzere üretilen büyük çok fonksiyonlu cihazların yanı sıra evde bireysel kullanım için tasarlanmış kullanımı pratik yüz saunaları da bulunmaktadır. Kozmetik elektronik üreten Della, Beurer, Element, Laica, Simbo, Watsons, Steamer Duck, Lanaform, Steam Kingdom, Babyliss, Severin gibi markalar çeşitli modellerde yüz saunası cihazları üretiyor.

Nereden Alınabilir?

Nereden Alınabilir?

Birçok ürünü bir arada bulabileceğiniz Alalimbakalim ve Hızlıal online alışveriş mağazalarından çeşitli markaların yüz saunaları satın alınabilir. Ayrıca elektornik ve güzellik&bakım mağazalarında da çeşitli marka ve modelde ürüne rastlamak mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Watsons
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları