Botlar: Kışlık ve Yazlık Bot Modelleri ve İndirim Kampanyaları

Botlar: Kışlık ve Yazlık Bot Modelleri ve İndirim Kampanyaları Galeri

Botlar pratik kullanımları ve estetik çizgileriyle kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Özellikle son yıllarda yaratılan ve hayli beğenilen ayakkabı ve bot karışımı bootie'ler çok revaçtatır. Bootie'ler özellikle genç hanımlar ve genç kızlar tarafından yoğun şekilde tercih edilmektedir. Dar kotların, tayt ve mini eteklerin altına çok yakışan bootie'ler hemen hemen her marka tarafından üretilmektedir. Botların sevilmesi ve her yaşta kadın tarafından tercih edilmesi yenilikler arayan ayakkabı tasarımcılarına yazlık bot yaratma imkanı sunmuştur. Son yıllarda sandalet ve botlardan esinlenerek yaratılan yazlık modeller günümüzde farklı çizgileriyle çok tercih edilmektedir.

Kışlık Bot Modelleri

Kışlık Bot Modelleri

Kış mevsiminin vazgeçilmez aksesuarı olan botlar günümüzde birçok ayakkabı markası tarafından üretilmektedir. Tekstil ve deri sanayiinin gelişmesi ve değişik renklerin de kullanılmasıyla günümüzde birçok renk seçeneğinde ürün hazırlanmaktadır. Kış aylarının klasik renkleri olan siyah, kahverengi tonları yanında, krem, beyaz, pembe, sarı, yeşil, ten rengi, gri, bordo gibi birçok renk seçeneğinde bot hazırlanmaktadır. Kışlık botlar genellikle yandan veya arkadan fermuarlı şekilde hazırlanmaktadır. Öte yandan önden fermuarlı veya düğmeli, bağcıklı bot şekillleri de yapılmaktadır. Kış aylarında mevsimin niteliği gereği sık sık kar ve yağmur yağdığından gündüz kullanımında daha çok deri ve kalın tabanlı  modelleri seçilmelidir. Ayrıca, gündüz daha çok az topuklu veya düz çizimlerin seçilmesi yerinde olacaktır. Abiye modelleri ve topuklu modeller daha çok akşam davetlerinde veya özel günlerde tercih edilmelidir. Son yıllarda tasarlanan ve çok gözde olan bootie'ler de kış aylarında daha ılık havalarda tercih edilmelidir. Bootieler, modelleri gereği ayak bileğinde bittiğinden çok soğuk havalarda uygun olmayabilir. Özellikle kısa bacaklı hanımların daha uzun görünmek amacıyla bootileri tercih etmeleri ve bu aksesuarları aynı renk çorapla tamamlamaları yerinde olur. Bacağın ortasında biten modeller kısa görünüm yaratacağından özellikle etek veya taytla tercih edilmemelidir.

Yazlık Bot Modelleri

Yazlık Bot Modelleri

Yazlık botlar, bootilere yoğun ilgi olması dolayısıyla tasarımcıların sandalet ve terlik çizimlerini birleştirerek yarattıkları ve yaz aylarında giyilen farklı bir modeldir. Bu botlar genel olarak önü ve arkası açık şekilde yapıldığından ve delikli olduğundan ayağın hava almasını sağlayan ve doğaldır ki çorapsız giyilebilen tasarımlardır. Günümüzde gerek ince deriden, gerekse ince dokulu nubuk ve süetten yazlık bot üretimi yapılmaktadır. Öte yandan, bazı yazlık modeller makromeden veya kalın kumaşlardan da hazırlanabilmektedir. Yazlık ürünlerde aksesuar olarak bağcıklar, kurdeleler veya taşlar da kullanıllmaktadır. Günümüzde birçok marka, birçok renk seçeneğinde yazlık bot modelleri; hatta yazlık çizmeler üretmektedir. Bu modeller kullanım yeri olarak, deniz kenarına ve plaja uygun olmadığından, daha çok şehir yaşamında veya özel günler ile akşam davetlerinde giyilmesi yerinde olacaktır.

Kışlık ve Yazlık Bot Markaları ve İndirim Fırsatları

Günümüzde yerli ve yabancı birçok ayakkabı firması bot tasarımı yapmaktadır. Uluslararası üne sahip Louboutin, Chanel, Versace, Dior, YSL, Burberry gibi markalar bu tasarımların en özgün ve kaliteli modellerini üretmektedir. Ancak bu firmaların modelleri güzel olmakla birlikte son derece pahalı olduğundan az kişi tarafından alınabilmektedir. Ancak neredeyse bu markalarla yarışacak ürünler sunan birçok ayakkabı firmasından daha uygun fiyatlara ürün alınması mümkündür. Piyasada satış yapan Steve Madden, Hotiç, İnci, Beymen, Vakko, Desa, Beta, Yeşil Kundura, Derimod, Ayakkabı Dünyası, Nr.39 ve Arow gibi markalar ve daha birçok markadan daha uygun fiyata ürün satın alınabilir. Ürünlere daha ekonomik fiyatlarla ulaşmak için mutlaka sezonun bayram gibi özel zamanlarda ve mevsim sonlarında yapılan indirimlerini takip etmek gerekir. Öte yandan, klasik ve günlük kullanıma alınacak bot modellerinnin mevsim sonunda bir sonraki seneye kullanmak üzere alınması iyi bir taktiktir. İnternet üzerinden satış yapılan online mağazalar da zaman zaman piyasa fiyatlarının çok altında ürün satışı yapmakta ve ücretsiz kargo olanağı sunmaktadır. Zizigo, Hepsiburada, Morhipo, Trendyol, Markafoni gibi online dükkanlardan uygun fiyatlara ürün almanız mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Deriden
  • Derimod
  • Hotiç
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları