Bot Ayakkabı: Markaları, Modelleri, Fiyatları ve Bot Bakım Önerileri

Bot Ayakkabı: Markaları, Modelleri, Fiyatları ve Bot Bakım Önerileri Galeri

Bot ayakkabılar soğuk kış günlerinin en vazgeçilmez parçasıdır. Renkleri, modelleri ve duruşlarıyla hayatımıza şıklık katmakla kalmayıp bizi kışın o dondurucu soğuğundan da korurlar. Botların modelleri her sezon değişmekle birlikte genelde ayağı saran ve rahat modeller tercih edilir. Ayrıca botun yağmurda ve karda su almaması model tercih edilirken ilk dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Dizlerin altında biten fermuarlı modeller her sezon varlığını koruyup en çok tercih edilenlerden biri oluyor. Son zamanlarda bilekte biten modellerde kadınların tercihleri arasına girdi ve uzun süre de varlığını koruyacak. Botların seçerken renge bakıldığında genelde koyu renkler ön plana çıkıyor. Siyahlar ve koyu kahveler tüm sezonların en çok satılan renkleridir.

Bot Ayakkabı Markaları, Modelleri ve Fiyatları

Bot ayakkabılar kışın soğuk günleriyle baş etmeye yardımcı olurken kalitesi ve görüntüsüyle de şıklık paketini bütünlemesi gerekir. Ayrıca su geçirmez olması ve iyi deriden yapılmış olması da kalitesiyle alakalıdır. Bu yüzden bot modelleri seçilirken alınan botun markası çok önemlidir. Son dönemde öne çıkan bot markaları Greyder, Hotiç, İnci, Harley Davidson, Timberland, Bulldozer ve Cat. Bu markaların birçok ilde ve semtte şubeleri bulunduğundan geniş kitlelere hitap etmektedir. Bunun yanında model çeşitlerinin de fazla olması alıcılar tarafından tercih edilmesine sebep oluyor. Kışın soğuğundan korunmanın yanında ben şıklığıma da önem veririm diye düşünen bayanların tercih etmesi gereken markalar Hotiç, Kemal Tanca, İnci ve Nine West’tir. Bu markalarda düz ve topuklu modellere ulaşılabileceği gibi gündüz şıklığının yanında gece şıklığına da hitam eden bot modelleri bulmak mümkün olacaktır. Ayrıca geniş fiyat yelpazesi sayesinde de her kesimden alıcı kendi beğenisine göre ve kendi bütçesine uygun modelleri kolaylıkla edinebilir. Bot ayakkabı fiyatları ortalama olarak yetmiş Türk Lirasından başlayarak iki yüz elli hatta üç yüz Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Fakat outlet mağazalarda çok uygun fiyatlara çok güzel ayakkabılar bulmak da mümkündür. Bu yüzden fazla ücret ödemek istemeyen kişilerin sezon sonu mağazalarına yönelerek sezonda iki yüz Türk Lirası değerinde ki botları yüzde elli yüzde atmış indirimle aldıkları da bilinmektedir. Online alışveriş ile ürünleri satın almak isterseniz ziyaret etmeniz gereken bir numaralı adres Zidaya olacaktır. Hem  indirim fırsatları, hem de kargo kolaylıkları ile aradığınız ürünü rahatça ve güvenle alabileceğiniz Zidaya, anlaşmalı olduğu kredi kartlarına da atksit imkanı sunmakta. Tabi inanılmaz genişlikteki ürün yelpazesiyle Pabbuc.com adresi de mutlaka ziyaret etmeniz gereken online mağazalardan. Pabbuc.com hemen hemen tüm markaların en çok satan modellerini bulundurmakta. Buradaki indirim ve kampanyaları da es geçmemek gerekir. Son olarak da, sürekli takip edilmesi gereken Trendyol ve Markafoni gibi özel alışveriş kulüpleri de bu ürünler için zaman zaman kampanyalar başlatmakta. Bu tür kampanyalar çok kısa süreli olduğundan kaçırmamakta yarar var.

Bot Ayakkabı Bakım Önerileri

Bot ayakkabılar alındığı gibi tertemiz, cilalı, pürüzsüz ve bakımlı kalmazlar. Soğuğun, çamurun, rüzgarın, karın ve yağmurun etkisiyle yıpranırlar, kururlar ve eski görünümlerini yitirirler. Bu yüzden botları uzun süre kullanmak için belirli aralıklarda botlara bakım yapmak gerekir. Bu bakım profesyonel ayakkabıcılara yaptırılabileceği gibi evde de kolaylıkla yapılabilir. Eğer seçilen bot deri maddeden yapılmış ise bot kullanımının ilk yılında cila ile cilalanmalıdır. Böylece ayakkabı kurumaz ve nemini kaybetmez Nemini kaybetmeyen ayakkabı da çatlamaz. Çamurlu havalarda bota yapışan çamurlar botun üzerinde bırakılmamalı çamur üzerinde kurumadan temizlenmelidir. Ayrıca botun kullanım dışı olduğu yaz aylarında ise bot nemsiz bir ortamda güneşten uzak düzgünce saklanmalıdır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Harley Davidson
  • Zidaya
  • Pabbuc.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları