Bosch

Bosch Galeri

Bosch firması 1886 yılında Robert Bosch tarafından kuruldu. Alman sanayici Bosch, motorlu araçlar için elektrik donanımı üreten firmayı küçük bir tesisatçı dükkanından başlayarak kurdu. 20. yüzyılın başında hemen hemen her otomobile takılan manyetoyu geliştirerek dünya çapında ünlendi. Almanya'nın en köklü kuruluşlarından olan Bosch otomotiv parçaları, elektronik ev aletleri, güvenlik ekipmanları üretiminin yanı sıra endüstriyel ve ambalaj teknolojileri alanlarında da dünyanın önde gelen şirketlerinden. Dünya çapında 50'nin üzerinde ülkede, yaklaşık 260 noktada 283 bin 500 çalışanı olan kuruluş, 2010 yılında 47,3 milyar € ciro yaptı. 2009'da Bosch Solar Energy Anonim Şirketi'ni kuran firma, güneş enerjisi teknolojileri alanında da çalışmalar yapıyor. 1972'de ilk otomatik çamaşır makinesini imal eden Bosch, kurutma ve bulaşık makineleri alanında da birçok yeniliğe imza attı.Bosch buzdolabı, çamaşır makinesi, şofben, kurutma makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyanın yanı sıra ütü, mutfak robotu ve elektrikli süpürge gibi küçük ev aletleri ve ankastre ürünler de imal ediyor. ''Yaşam için teknoloji'' sloganıyla bilinen Bosch Alman kalite standartlarında ürettiği dayanıklı ev aletleri ile kaliteyi tercih edenlerin markası olmaya devam ediyor.

Yeni Teknoloji Bosch Ürünleri

Yeni Teknoloji Bosch Ürünleri

Bosch'da eviniz için gerekli olan bütün beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletlerini bulabilirsiniz. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, ocak, bulaşık makinesi, ütü, ev konforu, kişisel bakım ve elektrikli küçük ev aletlerini bütün Bosch mağazalarında bulabilirsiniz. Ürünlerin uzun yıllar süren dayanıklılığı ve kalitesiyle, uzunca yıllar sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Bosch'un internet sitesinde yer alan showroomda tüm ürünlerini üç boyutlu olarak görüntüleyebilir, mağazasına gitmeden ürün hakkında genel bir bilgiye sahip olarak, ürünü inceleyebilirsiniz. Bosch ürünlerindeki kampanyaları kendi internet sitesinden öğrenebilir, bizi takip ederek de Bosch'un diğer birçok alışveriş sitesindeki avantajlı indirimlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bosch Türkiye

Türkiye faaliyetlerine 1910 yılında bir bayiilikle başlayan Bosch, Siemens ile ortak kuruluşu olan BSH, elektrikli ev aletleri alanında üretim, satış ve dağıtım faaliyetleri gerçekleştirirken, Manisa’daki Bosch Termoteknik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kombi ve şofben imalatı yapmaktadır. Grubun otomotiv sektöründe faaliyet gösteren iki şirketinden biri olan Bosch Fren Sistemleri Bursa’daki fabrikasında fren parçaları üretmektedir. Bosch'un Türkiye’de 8000’den fazla çalışanı, 1,4 milyar euro cirosu, 187 milyon euro yatırımı ve 971 milyon euro ihracatı ile ülke ekonomisine değer katan şirketler arasında bulunmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları