Borsa Restaurant: Romantik Akşam Yemeği Şehir Fırsatlarında İndirimli

Borsa Restaurant Galeri

Anadolu’nun binlerce yıllık tarihinin, geleneklerinin ve kültürünün en nadide ürünlerinden biridir Türk mutfağı. Amerikan tarzı restoranlar, fast food zincirleri, sofra keyfi yerine atıştırmalık beslenmeye odaklı mekanlar ülkemizde her geçen gün biraz daha yaygınlaşsa da hala bazı işletmeler Türk mutfağını özenli bir yaklaşımla en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Bu işletmelerin başında da Borsa Restaurant grubu geliyor. İsmini 1927 yılında kurulduğu İstanbul Bahçekapı’daki Zahire Borsası’ndan alan mekan, ilkeli ve nitelikli hizmet anlayışı ile İstanbul’da romantik akşam yemekleri için çok ideal.

Geleneksel Lezzetlerin Şıklıkla Buluşma Noktası

Borsa Restaurantları 1996 yılında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda açılan Boğaziçi, 2006 yılında Sakıp Sabancı Eğitim ve Kültür Merkezi – Adile Sultan Sarayı’nda açılan Kandilli ve 2007 yılında İstinye Park içinde açılan İstinye şubeleriyle İstanbul’da kaliteden ödün vermeden idealist bir yaklaşımla Türk mutfağının en güzel örneklerini başarılı bir şekilde sunmaya devam ediyor. Borsa Restaurantları’nda geleneksel tatlar en kaliteli malzemeler kullanılarak orijinal tariflere göre hazırlanır. Usta ellerden çıkan bu lezzetler Türk mutfağının zenginliğini ve eşsizliğini en iyi biçimde yansıtmaktadır. Burada yemeklerin lezizliğine ek olarak sunuma da çok özen gösterilir. Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Özkanca’nın şahsi çabalarıyla yurt dışından getirilen dünyaca ünlü şefler tarafından mekanın tüm mutfak ekibi eğitilmiş ve bu sayede geleneksel Türk mutfağının lezzeti ile estetik sunumun incelikleri buluşturulmuştur. Sadece biçim değil, renk uyumunun da sunum açısından hayati derecede önemli olduğu düşünülerek ünlü ressamların görüşleri alınmış ve tabaktaki görünümün sanki bir sanat eseriymiş gibi özgün, estetik ve çekici olması yönünde yemekler yeniden düzenlenmiştir. Aynı şekilde, yurt dışından özel olarak getirilen yemek takımları ile de sunumdaki şıklık tamamlanmış. Yemeklerin kalitesine ek olarak burada oldukça zengin bir menü de sunulmakta. Sıcak ve soğuk aperitiflerin yanı sıra kuzu tandır, küşneme, faroz usulü balık buğulama ve külbastı gibi en özel Anadolu yemekleriyle hazırlanmış ana yemek menüsü ve künefeden ekmek kadayıfına, hurmalı incir tatlısından fırın sütlaça kadar birçok tatlı çeşidini kapsayan tatlı menüsü oldukça cezbedici. Yemeklerin yanı sıra çok çeşitli kokteyller ve kaliteli şaraplardan oluşan içecek menüsü de mekanın seçkinliğine yakışacak türden.

Borsa Restaurantları’nda Avantajlı Fiyat İmkanı

Bir yandan leziz ve şık yemekleri, diğer yandan İstanbul’un şiirlere konu olan eşsiz manzarasına sahip konumdaki mekanları ile Borsa Restaurantları romantik bir akşam yemeği keyfini adeta garanti ediyor. Time Out İstanbul – Miller, gecce.com magazin sitesi, Dünya Ticaret Liderleri ve daha birçok kuruluş tarafından yıllar içerisinde defalarca ödüllendirilen bu mekanda uygun fiyatlarla akşam yemeği yemek için en doğru adres yakala.co. Yakala.co’da sık sık güncellenen indirim fırsatlarını takip ederek çeşitli avantajlardan faydalanmak mümkün. Bunun için ücretsiz ve hızlı bir şekilde yakala.co’ya üye olmak yeterli.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Yakala.co
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları