Bol Paça Pantolon: Erkek ve Kadın Modellerinde Online Fiyat Fırsatları

Bol Paça Pantolon: Erkek ve Kadın Modellerinde Online Fiyat Fırsatları Galeri

Yıllara göre değişen moda trendleri giysilerin boyu, kesimi ve renkleriyle oynar. Bugün geri dönüp baktığımızda bazı dönemlere ait kimi fotoğrafları komik bulur, o kıyafetleri bize birilerinin zorla giydirmemiş olduğundan emin olmak isteriz. Fakat üzerinden birkaç yıl geçtikten sonra o giysilere yakın hatta birebir aynısını fakat daha yeni kumaşla üretilmiş olanı görüp, modanın dönüp dolaşıp geri gelen bir şey olduğu üzerine sohbetler ederiz. Aynı şey saç, makyaj ve aksesuarlar için de geçerlidir. Bir dönemin “modası geçen” aksesuarı ya da giysisi, üzerinden en fazla on beş yıl geçtikten sonra yeniden -biraz değişime uğramış haliyle- karşımıza çıkar. Moda akımlarından en belirgin şekilde etkilenen giysiler kuşkusuz pantolonlardır. Renginden kesimine, bel yüksekliğinden kumaşına kadar pek çok özelliğinde değişiklik yapılarak bir önceki halinden çok daha farklı bir stil yaratmak mümkündür. Doksanlı yılların sonuna kadar “düşük bel” diye adlandırılan bir stil yok denecek kadar azken, son on yıldır da “yüksek bel” bulmak neredeyse imkansız. Pantolon tarzında belirgin bir değişiklik yaratan bir diğer özellik de paça kesimidir. Yıllar içerisinde paçaların dar ya da bol olmasına dayanan pek çok stil moda olmuş ve talep görmüştür. Bu stiller arasında eskilerde kalmasına rağmen karakteristik bir model olan “şalvar” kesimi, göğüs ve sırta tutturulan askıları olan “bahçıvan model” adı verilen bir model, bacak ve bilek arasında neredeyse hiç genişlik farkı olmayan “boru paça”, genel olarak bol kesime sahip “bol paça”, bacak ve kalçayı tamamen saran “dar pantolonlar”, üst tarafı dar olup paçaya doğru büyük bir açı ile genişleyen “İspanyol”, bilek ile diz arasında biten, şorttan biraz daha uzun bir boya sahip “bermuda” kesim ilk akla gelenler olarak sayılabilir.

Bol Paça Pantolonlar

Bol Paça Pantolonlar

Kadınlar ve erkekler daima şık ve bakımlı görünmek isterler. Bulunulan ortam neresi olursa olsun, üzerlerinde olan giysilerle güzel göründüklerini bilmek ve mutlu olmak isterler. Bu yüzden de kıyafet seçimine özen gösterirler. Bu seçim sırasında giyside aranan bir özellik de elbette rahat olmasıdır. Günün yoğun temposu içerisinde vücudunu rahat ettiren ve sıkmayan bir giysi ile rahat hareket edebilmek pek çok insanın öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Alt giyimde rahatlık faktörünü prezentabl duruşuna adapte etmek isteyen kişilerin tercihi, genellikle eşofman kadar rahat fakat spor giyim gibi görünmeyen bol pantolonlar olmaktadır. Yumuşak, esnek ve güzel bir kumaştan dikilmiş olan bol pantolonlar özellikle yaz aylarında fazlasıyla kullanışlı ve şık olmaktadır. 2012 sezonu ile birlikte birçok marka; kadın ve erkek için düz kumaşlardan yapılmış klasik modeller üretmekle birlikte klasik görünümden uzak, cıvıl cıvıl, motifli, süslemeli, renkli ve desenli modeller de üreterek özellikle kadınların keyifle tercih edebileceği ürünler sunmaktadır. Yeni sezonun kadın ürünleri arasında neredeyse eteği andıracak kadar bol paçalı, salaş bir şıklığa sahip tasarımlar bulmak mümkün. Basenden itibaren hızla genişleyen tasarımlarda uçuşan hafif kumaşlar kullanılarak rüzgarda dalgalanıyormuş hissi yaratan, salaş fakat kesinlikle şık bir sonuç elde edilmiş. Üzerlerine şık bir atlet, dar ya da salaş bir bluz veya gömlek kesimli bluzlarla kolaylıkla kombinlenebilirler. Altına babet tarzı bir ayakkabı giyilebileceği gibi, topuklu ayakkabı tercih edilerek de bacak boyu olduğundan daha uzun gösterilebilir.

Online Alışveriş İmkanı

Online Alışveriş İmkanı

Bol paça pantolon model ve çeşitlerini incelemek ve online alışveriş yapmak isterseniz ünlü markaların sanal mağazalarını kullanabilirsiniz. Kadın ve erkek alt giyim ürünlerini birçok çeşit ve renk seçenekleriyle bulabileceğiniz Mudo’nun sanal mağazasında, 5 lira sabit kargo ücreti kampanyasına ek olarak 75 lira üzeri alışverişlerde kargo ücreti alınmıyor. Ayrıca Mudo puan uygulaması ile alışverişlerde puan biriktirme imkanı sunuyor. Mango sanal mağazası da indirimli fiyatları ve kampanyanları ile kadın ve erkek müşterilerine beğenecekleri tasarımlar sunuyor. 65 lira ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti alınmıyor. Oxxo, kadın giyiminde çok renkli ve benzersiz ürünler sunan markalardan. Alt giyim reyonunda, birbirinden şık ve değişik ürünler bulmak mümkün. İnternet sitesi üzerinden online alışveriş yapılarak beğendiğiniz ürünü hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Collezione ve Lcwaikiki markaları bu yazın trendi olan geniş kesimli pantolonlar konusunda fazla seçenek sunan markalardan. Sanal mağazalarındaki indirimli fiyatlardan ve kargo kampanyalarından yararlanarak alışverişinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Collezione
  • OXXO
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları