Bisiklet Parçaları: Bisiklet Aksesuar ve Yedek Parçalarında İndirim

	Bisiklet Parçaları Galeri

Bisiklet motorsuz araçlar sınıfında değerlendirilen insan gücü ile hareket ettiren bir ulaşım aracı olarak tanımlanabilir. Bu araçlar sadece ulaşım aracı sınıfına girmez aynı zamanda bir spor aleti olarak da tanımlanmaktadır. Çünkü bisiklet sporları diye bir kavram bulunmaktadır. Sanılanın aksine tek çeşitleri yoktur. Çeşitleri arasında yarış, şehir ve dağ bisikleti yer almaktadır. Ayrıca yatay, çift kişilik ve motorlu gibi türler de bulunmaktadır. Vites bulunan türleri ve vitesi olmayan çeşitleri bulunmaktadır. Bu araçlar da kullanım sıklıklarına bağlı olarak ara sıra tamirata gereksinim duyarlar. Çünkü hareketi sağlayan ve sürekli hareket halinde olan parçalar bulunmaktadır. Hareketli Parçalar zaman içinde sorun çıkarmaya başlarlar o zaman da bisiklet parçaları kavramı devreye girer. Diğer tüm araçlarda olduğu gibi, bazı parçalarının zamanla aşınma göstermesi ya da işlevlerini yerine getiremeyecek duruma gelmeleri sonucu yedek parçalara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle yedek parçalara olan gereksinimleri karşılayan bazı firma ya da atölye gibi yapılar bulunmaktadır. Dış görünümlerinde değişiklikler yapmak isteyen kişiler için aksesuarlar ve yedek parçalar bulunmaktadır. Kullanılacak aksesuarları, kullanıcısı belirler. Nedeni ise kullanacak olan kişinin aracın ihtiyacı olabilecek değişiklikleri en iyi bilecek kişi olmasıdır.

Bisiklet Parçalarının Kullanımı ve Özellikleri

Sadece belirli bir amaca yönelik olarak üretilmedikleri için farklı özelliklere sahip olan bazı çeşitleri de bulunmaktadır. Örneğin şehirde ulaşım amacıyla kullanılan bir bisiklet ile sportif amaçlarla kullanılan bir dağ bisikleti karşılaştırılırsa bu modellerin sahip oldukları birçok aksesuar ya da yapım malzemelerinin farklılığı ortaya çıkar. Mesela bu araçların en basitinden tekerlekleri karşılaştırılırsa şehir içinde kullanılmış olanın, dağ sporu yapmak amacıyla kullanılan türüne göre daha az dayanıklı olması beklenir. Çünkü şehirde alınacak olan mesafeye kıyasla arazide alınacak yol en çok tekerlek kısmının yıpranmasına neden olur. Yapı farklılıklarının daha başka nedenlerinin olabilmesi de mümkündür. Bisiklet parçaları arasında buna benzer nedenlerden dolayı farklılıklar olabilmektedir. İlk olarak 12. yüzyılda Çin’de ortaya çıkmıştır. İlk olarak ahşap kullanılarak yapılan bu araçlar ulaşımı kolaylaştırma amacıyla kullanılmıştır. Ancak bir süre sonra bisiklet için gereken malzemelerde metal kullanılmaya başlamıştır. Çok daha sonraları yapılmış olan bu türlerine gidon ve pedal eklenmiştir. Kısacası teknikler ilerledikçe kullanılan malzemelerde çeşitlilik olmaya başlamıştır.

Online İndirimli Alışveriş Fırsatlarından Yararlanın

Günümüzde çok fazla kullanılan bisikletlerin çeşitli tipleri bulunmaktadır. Tekerlek çapı ya da kullanılma amacında oluşabilen farklılıklar doğal olarak türlerine yansımaktadır. Bisiklet parçaları arasındaki farklılıkların temel nedeni, kullanılma amaçlarına göre farklı yapılarda olmasını gerektirmektedir. Online alışveriş sitelerindeki indirimlerden yararlanarak dilediğiniz ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ödeme ve taksitli alışveriş avantajlarından yararlanabilirsiniz. Hizlial.com gibi online alışveriş sitelerinden cazip fiyatlarla aksesuar ve yedek parça satın alabilirsiniz. Dilediğiniz ürün kapınıza kadar getirilmektedir. Aynı gün içinde kargo seçeneği de bulunmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları