Bioxcin Forte Sprey: Saç Dökülmesini Önleyen Ürünler Online Sitelerde

Erkek tipi saç dökülmesi Galeri

Eskiden beri erkek ve bayanda saç dökülmesi süre gelen olağan bir süreçtir. Fakat son dönemlerde hem erkeklerde hem de kadınlarda bu oran artmıştır. Erkeklerdeki dökülme oranı kadınlara göre daha fazladır. Bunun nedeni erkek saç kökünün daha zayıf olmasıdır. Genç erkeklerde %25 olan oran, ilerleyen yaşlarda %50’ye varan oranlara varmaktadır. Saç dökülmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar; çinko ve demir vitaminlerinin eksikliği, genetik faktörler, hormonlar, stres, mevsimler, hava değişimleri ve ilaç kullanımına bağlı sebeplerdir. Erkeklerde şakaklardan başlayıp başın üst kısmına kadar varmaktadır. Kadınlarda daha çok ileri yaş gruplarında sadece üst kısımda saç kaybı görülmektedir. Bayanlarda erken yaşlarda başlayan kayıplar menstrüel anormalik ve akne kökenli olmaktadır. Doğum ve menopoz dönemlerinde saç kayıpları da yaşanmaktadır. Günümüzde birçok firma bu soruna çözüm yaratmak için şampuan, sprey ve serum gibi preparatlar satmaktadır. Bioxcin forte sprey de bu ürünler içinde etkinliğini kanıtlamıştır.

Bioxcin Forte Sprey ve Saç Dökülmesi

Vücudumuzda yaklaşık 5 milyon kadar kıl kökü bulunmaktadır. Bunların 100-150 bin kadarı saç köküdür. Sağlıklı saçlar ayda yaklaşık 1 cm uzamaktadır. Saç kalınlığı da 0.1 mmdir. Günlük yaklaşık 50-100 arasında saç kökünün dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bunun üzerinde dökülmelerde dikkat edilmeli ve nedenleri araştırılmalıdır. Doktora gidilerek tahlil ve saç analizi yapılmalıdır. Bioxcin forte sprey saçın sağlıklı gelişimini, gerekli vitamin ve minerallerin emilimini arttırmaktadır. İçeriğinde B11 bio complex, bakır, çinko, demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, biotin vitamin ve mineralleri yer almaktadır. B11 complex B1, B2, B5, B9 ve A vitaminleri sayesinde güçlendirme ve sağlıklı bir uzama sağlamaktadır. Omega 6-9 yağ asitleri, magnezyum, potasyum mineralleri yoğun saç dökülmesine karşı etkilidir. Kan dolaşımını artırmakta, yağ salgısını düzenleyerek yağlanmayı azaltmaktadır. İçeriğindeki bal kepeklenmeye karşı etkilidir. Hücre çoğalması, kıl hacminde artma ve saç miktarında %40'e yakın büyüme gözlenmiştir. İçeriğindeki procynadin etken maddesi antioksidan görevini görmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinde olumlu sonuçları gözlenmiştir. Sprey düzenli şekilde uygulandığında saç dökülmesinde etkilidir. Yapılan klinik araştırmalarda yan tesirinin olmadığı saptanmıştır. Güvenlik testlerinde alerjik reaksiyon gözlenmemiş, ph seviyesinin cilde uyumlu olduğu, deri florasını bozmadığı, dermatolojik olarak güvenliği kanıtlanmıştır. Bioxcin Forte Sprey kepeklenme ve kaşıntı gibi deri rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. İlk kullanımda problemli bölgeye her gece uygulanmalıdır. Sabah ve akşam uygulanmak suretiyle etkinliği arttırılır. Parmak uçlarıyla dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanır. Gece veya gündüz kullanılabilir. Şampuanıyla beraber kullanılması önerilmektedir.

Saç Dökülme Ürünlerinde Online Fırsatlar

Günümüzde popüler olan online alışveriş sitelerinden istediğiniz her konuda her ürünü bulabilmektesiniz. Ürün online alışveriş sitelerinde uygun taksit ve cazip fiyat avantajlarıyla satılmaktadır. Balerin Kozmetik sitesinde tek bir ürün olarak satılmakla beraber istenirse bioxcin şampuanla birlikte kampanyalı olarak da satılmaktadır. Farklı banka kredi kartlarına uzun dönem taksit fırsatı ve ücretsiz kargo imkanı da sağlanmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Balerin Kozmetik
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları