Bilgisayar Toplama: İndirimli Online Bilgisayar Donanım Parçaları

Bilgisayar TOPLAMA Galeri

Masaüstü modeller her zaman dizüstü modellere göre daha fiyat/performans açısından daha iyidir. Dizüstünün ise taşınabilir olması fiyat açısından onu daha pahalı yapmaya yetiyor. Oysa aynı fiyata doğru parçaları tercih ederseniz iki kat daha fazla hızlı bir bilgisayar toplamak çok da zor değil. Evinize yeni bir masaüstü bilgisayarı almayı düşünüyorsanız burada ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapmak da oldukça önemli. Oyun oynamanın yanında günlük olarak sadece internette sörf yapmak, maillerinizi kontrol etmek ve basit ofis programlarını çalıştırmak istiyorsanız daha düşük özelliklere sahip bir model ihtiyaçlarınızı fazlasıyla görür.

Kendi Sisteminizi Kendiniz Toplayın!

Kendi Sisteminizi Kendiniz Toplayın!

Bilgisayar toplama sihirbazları size birbiri ile uyumlu parçalar konusunda yardımcı olabilir. Bu parçaları ise tek tek internet üzerinden satın alabilirsiniz. Kliksa.com'da bulunan "Bilgisayar Bileşenleri" adlı kategoriyi ziyaret ettiğiniz zaman ihtiyaç duyacağınız bütün parçalara ulaşabilirsiniz. Böylece kendi kasanızı kendini toplayabilir ve fiyat olarak çok daha ekonomik olmasının yanında tam bütçenize göre bir alışverişe imza atabilirsiniz. Bilgisayar bileşenleri arasında ise ekran kartı, işlemci, anakart ve ramlar öncelikli olarak yer alır ve bir bilgisayarı çalıştırmaya yetebilir. Tabi kasa ve kasanın içinde soğutma işlemini yapacak bir fan da mecburi olarak size lazım olacaktır.Ekran kartında en çok tercih edilen markalar Asus, Zotac ve Sapphire markalarıdır. 70 TL'ye satılan bir ekran kartı olduğu gibi 1500 TL'ye satılan bir ekran kartı da bulunmakta. Aynı şey işlemciler içinde geçerli. Burada bütçenize göre en uygun modeli seçip, kasanızı tamamlamak size kalıyor. Oldukça yüksek fiyata satılanlar ise bu işe profesyonel olarak en az 10000 TL bütçe ayıranlar içindir. En iyi ve en üstün performansı sağlamak için bu parçalar sınırlı sayıda üretilmektedir. Bilgisayar toplamak için alacağınız parçalara karar verdiniz ancak Kliksa.com'da bulamadığınız bir parça var ve alternatif ürün istemiyorsanız Hizlial.com, Webdenal.com, Teknosa.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Bilgisayar toplama sihirbazları özellikle anakart ile uyumlu işlemciyi ve diğer parçaları seçme konusunda size yardımcı olacaktır. Bazı yeni nesil anakartlar eski nesil ürünleri desteklemiyor ya da tam tersi eski nesil anakartlar yeni nesil özellikle ram ve işlemciyi tanımıyor. Sipariş verdikten sonra bu sıkıntıya düşmemek için parçaları dikkatli seçmenizde fayda var.

12 Taksit ve İndirim Kuponu İmkanı!

Toplamak yerine hazır olarak size sunulmuş olan modelleri de inceleyebilirsiniz. Ofis ve eğlence adı altında farklı özelliklere sahip ve kasası, monitörü ve işletim sistemi ile hali hazır satılan kasalar da sanal alışveriş sitelerinde mevcut. Ancak kendi kasasını kendi toplamak ve bütçesine, ihtiyaçlarına göre en uygun bileşenleri seçmek isteyenleri indirimli fiyatların yanında kredi kartına taksit imkanları da bekliyor. Bu sayede ödeme konusunda rahat bir nefes alabilirsiniz. 12 ay gibi oldukça uzun bir zaman dilimine yayarak çok daha iyi bir sistem oluşturabilirsiniz. Yeni nesil işlemciler, ddr3 ram bellekleri ve ekran kartlarının yanında ses kartı, tv kartı, güç kaynağı gibi birçok bileşenlere en uygun fiyatlar ile ulaşabiliyorsunuz. İndirim kuponları ve hediye çekleri de sizlere ek avantaj sağlamaya devam edecek.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • WebdenAl
  • Teknosa
  • Kliksa.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları