Bilgisayar Oyunları: Ucuz Fiyatlı Online Alışveriş Fırsatları Burada!

Bilgisayar Oyunları: Ucuz Fiyatlı Online Alışveriş Fırsatları Burada! Galeri

Bilgisayar çıktığından bu yana bilgisayar oyunları da hayatımızdaki yerini aldı. Son yıllarda bilgisayarların her eve girmesiyle beraber bilgisayar oyunları da vazgeçilmez bir tutku haline geldi. Günümüzde neredeyse her bilgisayar kullanıcısı bilgisayar oyunları oynuyor. Bu oyunların bazıları online bazıları ise offline oynanabilen oyunlar. Genel itibariyle en çok tercih edilen oyunlar ise multiplayer oynanabilen oyunlar oluyor. Oyunseverlerin büyük bir kitlesi internet üzerinden online olarak multiplayer oyunlar oynuyor.

En Çok Satan Bilgisayar Oyunları ve Online Alışveriş

En çok satan bilgisayar oyunları arasında Call of Duty serisi geliyor. Call of Duty serisinin neredeyse her oyunu en çok satılanlar listesinin başlarında yer alıyor. Assasin’s Creed serisinin oyunları da yine en çok sevilen bilgisayar oyunları arasında. Listenin biraz daha alt sıralarında ise Pes 2012, Fifa 2011 gibi futbol oyunları ve Crysis gibi oyunlar geliyor. Genel anlamda en çok satılan oyunlar kategorisi aksiyon. Listenin başında yer alan aksiyon kategorisini macera, futbol fantastik ve yarış oyunları takib ediyor. Bilgisayar oyunlarını teknoloji mağzalarında veya oyun satan herhangi bir mağaza - dükkanda bulabileceğimiz gibi online olarak da satın alabiliriz. Üstelik online alışverişte bilgisayar oyunlarına çok daha uygun fiyatlarla sahip olabiliriz. Piyasada çok fazla bilgisayar oyunu olması ve her geçen gün bu sayının artmasıyla beraber internetten online olarak satılan oyunlar da fazlalaştı. Oyunların bu denli çok olmasıyla beraber bilgisayar oyunu satan sitelerde çoğaldı. Bu siteler sürekli bir rekabet içinde olduklarından bilgisayar oyunu fiyatları da çok daha ekonomik hale geldi. Bu da en çok oyunseverlerin yararına oldu. Bilgisayar oyunu satan sitelerden bazılarını; 7/24 Tıkla, WebdenAl, Teknosa, Hepsiburada.com olarak sıralayabiliriz. Bu siteler birçok avantajıda beraberlerinde getiriyor. Örneğin Hepsiburada.com'da oyunlara %70'e varan indirimlerle sahip olabilirsiniz. WebdenAl ise çok geniş ürün yelpazesi ve inanılmaz fiyat avantajlarıyla dikkat çekiyor. Bu sitelerin avantajları arasında ön sipariş alması da önemli olan diğer bir husus. Piyasada henüz çıkmamış oyunlara bu siteler aracılığıyla ön siparişte bulunarak oyunun çıkmasıyla beraber ilk siz sahip olabilirsiniz. Bu siteler harici bilgisayar oyunu satan daha birçok site var.Bize düşen ise bu siteler aracılığıyla alışverişimizi gerçekleştirmek.

Online Bilgisayar Oyunları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden online olarak bilgisayar oyunu alırken sıkı bir piyasa araştırması yapmalıyız. Bize en uygun bilgisayar oyununu seçerek o oyun hankkında fiyat araştırması yapmalıyız. Online olarak oyun satın alırken öncelikli olarak kendini ispatlamış, tecrübeli, büyük siteleri tercih etmeliyiz. Fakat güvenliğine emin olduğumuz tüm sitelerden de alışverişimizi gerçekleştirebiliriz. Alışverişi yapmadan önce site hangi ödeme yöntemlerini kullanıyor, hangi kargo şirketiyle çalışıyor, teslimatları kaç günde gerçekleştiriyor araştırılmalı gerekirse site yetkililerine sorulmalıdır. Online olarak bilgisayar oyunu almadan önce tüm bu kriterlere dikkat edersek hem maddi hemde manevi anlamda zarar görmeden keyifli bir online alışveriş deneyimi yaşamış oluruz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • WebdenAl
  • Hepsiburada.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları