Bileklik Yapımı: Malzemeler Nereden Bulunabilir, Maliyeti Nedir?

Bileklik Yapımı: Malzemeler Nereden Bulunabilir, Maliyeti Nedir? Galeri

Bileklikler, gerek günlük kullanımda, gerek gece aksesuarlarında sıklıkla kullanılan bir aksesuar çeşididir. Seçilen kıyafete göre uygun materyalli bir bileklik modeli seçilerek kıyafeti tamamlamaktadır ve bayan, erkek, çocuk ayırt etmeksizin her kesim tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Deri olanlar, değişik renkli ip çeşitleri ile örgülü modeller, zımbalı modeller daha çok günlük kullanıma uygunken, gece aksesuarları için daha parlak taşlı, boncuklu, altın ya da gümüş gibi pahalı materyalli modeller tercih edilmektedir.

Bileklik Yapımı

Bileklik yapımı son derece kolay bir uygulamadır. Gerekli birkaç ana materyal haricinde malzeme seçimi veya bileklik modeli tamamen hayalgücünüze kalmıştır. Bileklik yapımı için tasarım yapılırken seçilen model bir markanın modelinden esinlenilmiş olabilir ya da tamamen kendi tasarımınız olabilir. Kendi tasarımlarınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçeceğiniz renkler veya malzemelerle yapmanız daha uygundur. Renkleri bir arada, doğru şekilde kullanmak, birbirlerine uygun materyaller seçerek tasarımlar yapmak, bileklik yapımında ortaya göz alıcı güzellikte ürünlerin çıkmasına imkan vermektedir.

Bileklik Yapımında Kullanılan Malzemeler

Bileklik yapımında, tasarımınız ne olursa olsun, gerekli olan ana malzemeler vardır. Bu malzemeler olmazsa olmazlardır ve eksikliklerinde gerek görüntü gerekse işlevsellik açısından sorunlar ortaya çıkacaktır. Kargaburun denilen pense benzeri sıkıştırma aleti ve yuvarlama aracı en önemli araçların başında gelmektedir. Boncuk çivileri, halkalar ve klipsler de olmazsa olmazlar listesinde yer almaktadır. Bunların dışında mumlu ip, deri ipler, boncuk kapakları, boncuk bitleri, papağan klipsler, misinalar ve halkalı çiviler de gerekli olabilecek malzemeler arasındadır. Bu metal malzemelerin altın, gümüş ve bronz olmak üzere 3 ana rengi mevcuttur. Fakat renk ve çeşit seçeneğinin çok olduğu malzeme dükkanlarında, pirinç, bakır veya her rengin mat veya parlak modellerine rastlamak da mümkündür. Bu malzemeleri kalınlıkları isteğe göre değişen zincirlere uygulayabileceğiniz gibi, organze kurdelalar, deri veya kadife şeritler ya da saten kurdelalara uygulamak güzel sonuçlar verecektir.

Bileklik Yapımında Kullanılacak Malzemelerin Temini

Kullanılan malzemeleri hemen hemen her ilde bulunan hobi malzemeleri satan mağazalardan bulabileceğiniz gibi, bunun için bazı online alışveriş sitelerini de kullanabilirsiniz. Bunların başında, Türkiye'nin en büyük sanal pazarı olan gittigidiyor gelmektedir. Gittigidiyor'da zengin ürün seçenkleri arasından size uygun olan malzemeyi seçebilir ve kolay ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Kredi kartına 12 aya varan taksit seçenekleri sunan site, havale yöntemi ile de alışverişe imkan tanımaktadır. Bu sitede dikkat edilmesi gereken nokta, satıcı puanları ve müşteri yorumlarıdır. Mağduriyet yaşamamak için müşterilerin verdiği oylarla oluşturulan puanları yüksek olan satıcıları tercih etmekte fayda vardır. Kenzay satışa sunulan değerli taş çeşitleri ile takı tasarımlarınızı renklendirmektedir. Ayrıca site, kredi kartına taksit ve havale gibi ödeme seçeneklerinin yanında kapıda ödeme imkanıyla da müşterilerinin yüzünü güldürüp işlerini kolaylaştırmaktadır. Bu alanda hizmet veren bir diğer site olan taki.onlinemerkez ise yine takı malzemelerinizi bulabileceğiniz güvenilir siteler arasındadır. Pasaj adlı alışveriş sitesinde ise genelde el yapımı takıların satıldığı bir sanal pazar olmasına rağmen, bazı satıcılardan bileklik yapımında kullanılacak malzemeleri temin etmek de mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
  • Sanal Pazar
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları