Bileklik

Bileklik: Bileklik yapmak İçin Gerekli Malzemeler ve Online Alışveriş Galeri

Bileklikler, kadın, erkek, çocuk farketmeksizin herkesin severek kullandığı takı çeşididir. Genellikle kolye veya küpeyle takım oluşturularak kullanılsalar da, tek başlarına da günlük hayat veya gece kıyafetlerinin tamamlayıcısıdırlar. Sade bir kıyafeti, taşlı, gösterişli ya da rengarek bir bileklikle hareketlendirmek mümkünken, gösterişli bir kıyafet için zarif ince bir model kurtarıcı aksesuar olacaktır. Bileklikler çeşit çeşit materyal kullanılarak hazırlanabilmektedir. Deri modeller, taşlı modeller, boncuklarda yapılmış olanlar, örgü veya tığ işi modeller, zincir veya metal malzeme kullanılanlar hatta ve hatta kurdelalardan dahi yapılmış bileklikler görmek mümkündür. Malzemeniz ne olursa olsun, tasarım tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Bu noktada ister görmüş olduğunuz bir modelden ilham alabilir ya da tamamen kendi çizim ya da tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Bileklik Modelleri ve En Çok Tercih Edilenler

Genel anlamda takı üretebilmek için bazı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Takı pensesi, klipsler, halkalar, boncuk çivileri veya zincirler her tür takı için gerekli olan malzemelerdir. Bunun dışında gerekli olan diğer malzemeler her modele göre çeşitlilik göstermektedir. Örgü modeller için sadece ip çeşitleri ya da deri çeşitleri yeterli olacakken, taşlı, gözterişli modeller için zincir ve arzuya göre farklılık gerektiren taş veya boncuklar gerekmektedir. Bileklik yaparken belirleyeceğimiz ilk nokta, ürünü kullanacak olan kişinin bilek ölçüsü olmalıdır. Bu şekilde hem fazla uzun tutmayarak malzeme israfını önlemiş oluruz, hem de kısa geldiği zaman çıkabilecek ekstra zaman kaybını ortadan kaldırmış oluruz. Bilek ölçüsü alındıktan sonra ana materyal kullanılacağınız kadar kesilerek ana hat oluşturulur. Kullanılacak malzeme bir zincir ise boncuk çivilerine geçirilmiş boncuklar takılarak zincir zenginleştirilir. Malzeme deri ise son dönem modası zımbalar veya dikme taşlar kullanılarak süslenebilir. Akla hayale gelmeyecek atık malzemeler kullanılarak da son derece modern görünümlü veya eğlenceli bileklikler ortaya çıkarmak mümkündür. Örneğin yoğurt kovası saplarını kumaş veya iple kaplayarak sade olarak veya üzerine taşlar, pullar, boncuklar yapıştırarak süslenilebilir veya eski gömlek kollarının manşetlerini kesip çeşitli dantel veya boncuklarla süsleyerek bile ilgi çekici modeller üretilebilir.

Online Alışveriş

Bileklikler, elde bulunan artık malzeme değerlendirilerek yapıldığı zaman uygun fiyata imal edilseler de, malzemeler dışardan alınarak, perakende tüketici olarak üretildiği zaman pek de karlı bir iş olmamaktadır. Üzerine bir de çalışan bayanın kısıtlı zaman problemi eklendiği zaman, tüketicinin hazır modelleri talep etmesi veya satın alması kaçınılmaz olmaktadır. Günümüzde mevcut bir çok markanın koleksiyonunda takı kategorisi bulunmaktadır. Koton, Mango, Topshop, De Facto, H&M, İpekyol, Roman gibi hazır giyim markalarının yanı sıra sadece takı üretiminde bulunan markalar da fazla sayıdadır. Harem, Coquet, Accesorize, Prenses Bijuteri bunlardan bazılarıdır. Ayrıca saat üretiminde de bulunan Swatch, Fossil, Guess, Armani markalarına ait de son derece şık ve kaliteli bileklikler bulmak mümkündür. En güzel ve kaliteli bilekliklere ulaşmak için Saatvesaat, stilimo, mortaki, lidyana, incidenonline gibi siteleri kullanacağınız gibi, zaman zaman yapılan kampanyalar ile Morhipo, Vip Dukkan, Markafoni, Limango, Trendyol, 1v1y gibi özel alışveriş klüplerinin cazip indirimlerinde yararlanmanız da mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Topshop
  • Markafoni.com
  • Koton
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları