Bikini Bölgesi: Bikini Bölgesinde En İyi Yöntemler, Lazer ve Ağda

Bikini Bölgesi: Bikini Bölgesinde En İyi Yöntemler, Lazer ve Ağda Galeri

Bikini bölgesi, iç çamaşırın iki santim içi ve iki santim dışı olarak basitçe tanımlanabilir. Kadınların hijyen ve sağlık bakımından en çok dikkat etmesi gereken yerlerden biridir. Birçok kadının bu bölgenin temizliği için ağda, lazer epilasyon ve epilasyon gibi farklı yöntemleri denediği biliniyor. Bu yöntemlerin nasıl, ne zaman ve hangi koşullar altında yapılacağı önemlidir çünkü sağlık bakımından en hassas bölgelerden biri olan bikini bölgesinin temizliğine dikkat etmemek enfeksiyon kapılmasına neden olabilir ve lazer epilasyon ile ağda bikini bölgesi için bilinen en iyi yöntemlerdir.

Bikini Bölgesinde Lazer Yöntemi ve Online Fırsatlar

Bikini Bölgesinde Lazer Yöntemi ve Online Fırsatlar

Lazer için online fırsatlar sunan en iyi fırsat siteleri, Yakala Co ve Grupfoni'dir. Bikini bölgesinde lazer epilasyon çokça tercih edilen yöntemlerden biridir. Çoğunlukla iyi sonuçlar elde edilen bu yöntem için ortalama olarak 5-6 seans gerekiyor. Fakat bu durum yaş, hormonel durum ve kılların yapısı gibi kişisel faktörlere bağlı olarak 7-8 seansa kadar çıkabilir. Kıllar ince ise seanslar uzayabiliyor ya da kılların yapısı kalın ise daha kısa bir süreç yeterli olabiliyor. Tenin beyazlığı ve kılların koyu olması çok hızlı ve iyi sonuçlar almak adına kolaylık sağlayacaktır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadınların 4-7 hafta öncesinde güneşlenmemiş olması ve özellikle bu bölgenin güneş görmemiş olması gerekmektedir. Çünkü bu bölgedeki deri bronzlaşmış ise, deride lekelenmeler ve yanıklar ortaya çıkabilir. Epilasyon için kullanılan lazerler kıl kökleri ve derinin üst tabakasında bulunan melanin adı verilen pigmentleri hedef alan bir lazerdir ve bu yöntemin iç organlara zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir bu yüzden güvenle lazer epilasyon yaptırılabilir. Kıl köklerini hedef alan bu yöntem bir ışın yardımı ile kılların yoğun olduğu bölgelerden başlanarak, az olduğu bölgelere doğru ilerlemek kaydı ile uygulanmaktadır. Lazer epilasyon çok acı vermemekle beraber kişiden kişiye değişen, şartlara bağlı olarak çok hafif bir acı hissine sebep olabilir fakat genital bölgeye epilasyon yapılmadan önce, lokal anestezi etkili kremler kullanıldığı için ciddi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Bikini bölgesinde yapılan lazer epilasyon sonrası, hafif kızarıklık, şişlik ve tahriş gibi etkiler olabilir fakat bu tahrişlerin uygulama sonrası kullanılan kremler ile giderilmesi mümkün. Ayrıca uygulama sonrası çok sıkı çamaşırlar giyilmemesi, sabunlarla veya çok sıcak su ile yıkanmaması cildin kısa süre içinde toparlanmasına yardımcı olacaktır. Bu bölge için lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadınlar tüm şehir merkezlerinde bulunan lazer epilasyon merkezlerine rahatlıkla ulaşabilirler.

Bikini Bölgesinde Ağda Yöntemi

Bikini bölgesinde ağda yönteminin kılları zamanla azalttığı bilinmektedir. Fakat bu yöntemi kullanırken hijyene çok dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kuaför salonlarında yapılan ağda için kullanılacak ürünlerin kişiye özel olması çok önemlidir. Bu bölgeye ağda yaptırmadan önce temzilenmesi ve bazı yatıştırıcı kremler kullanılması işlemin daha rahat bitmesine yardımcı olacaktır. Bikini bölgesi için hazır ağda bantları kullanılabileceği gibi, makinenın içerisine yerleştirilen ağda kartuşları kullanılarak da yapılmaktadır ki bu yöntem daha çok kuaför salonlarının tercih ettiği bir yöntemdir. Isıtılan makine ile ağda, uygulanacak bölgeye bir miktar sürülür ve ağda bantları kullanılarak işlem tamamlanır. Bikini bölgesine yapılacak ağda öncesi bir ön temizlik işlemi yapılır. Ardından spatula yardımı ile bu bölgeye sürülen ağdanın üzerine yerleştirilen bantlar ile işlem tamamlanmış oluyor fakat bikini bölgesi için aynı bölgeye, tek seferde birden fazla ağda sürülmemesi öneriliyor. Ağda işleminden sonra ağda yapılan kısımların özel mendiller ve kremler ile temizlenmesi gerekiyor. Son olarak tüylerin çıkış sürecini uzatacak serumlar kullanılması ile ağda işlemi sonlandırılmış olur. Evde yapılan ağda işleminin ardından serum ya da özel kremler yoksa bile mutlaka bir süre nemlendirici ya da rahatlatıcı ürünler kullanmak tahriş olan cildi yatıştıracaktır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları