Beyaz Zambaklar Ülkesinde: Grigory Petrov'un Ünlü Kitabinda Indirim

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Galeri

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, 1923 gibi oldukça eski bir tarihte kaleme alınmış bir roman. Rus yazar Grigory Petrov tarafından yazılmış ve konu olarak cehalet ile uğraşan bir takım aydın grubun verdiği mücadele anlatılmıştır. 1866 yılında Rusya'da doğan Grigory Petrov, papaz olarak Rusya'da görev yapmaktaydı. Ancak görüşlerinin kilise tarafından beğenilmemesi onun kiliseden kovulmasına ve eserlerinin o zamanların Sovyet Rusya'sında yasaklanmasına sebep olmuştur. Kitap 1923 yılında basılmış ve başta Yugoslavya, Bulgaristan ve Türkiye olmak üzere birçok ülkede büyük ses getirmiştir. Türkiye'de bu kadar popüler olmasının nedeni ise cumhuriyetin kuruluşundan hemen sonra ortaya çıkmış bir eser olması ve cehalet ile uğraşan aydınları anlatmasıydı.

Bir Neslin Kurtuluş Çabası ve Verdiği Savaş!

Bir Neslin Kurtuluş Çabası ve Verdiği Savaş!

Kitap 1923 yılında basılmış ve ilk kez 1928 yılında Türkçe'ye çevrilmiştir. Günümüze kadar 40'tan fazla baskıya girerek Türkiye'nin en çok çevrilen ve basılan yabancı eseri olmuştur. Kitapta anlatılan konu ise Finlandiya tarihi ile alakalı. Finlandiya'ya giden yazar orada yaşanan durumu, olumsuzlukları ve verilen savaşı görmüş bu konuyu kitabında okuyuculara anlatmıştır. Ülkelerinin gelişmesi ve geri kalmış bir ülke sıfatından kurtulması için bir grup aydın görüşlü insanın verdiği çaba, bu savaş esnasında yaşadıkları olumsuzluklar, çektiği çileler kitapta karşımıza çıkıyor. Zamanın sömürge devletleri arasında yer alan Finlandiya'nın ve memlekette yaşayan bütün insanların bu savaşta nasıl bir rol aldığı, nasıl bir yol izlediği ve hangi görüşleri izlediğini yine görmek mümkün. Yeni kurulmakta olan bir devleti konu alması, yeni fikirler ve demokratik olguların anlatıldığı Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Türkiye'nin de o dönem yeni kurulmuş bir devlet olması ve geçmişten kalan gelenek ve göreneklerden, eski devletin insanlar üzerinde yarattığı baskıdan nasıl kurtulması gerektiğini anlatıyor. Bu kitap özellikle zamanında öğretmenlerin abone olduğu ve öğretmenlere özel olarak çıkan bir dergide ücretsiz olarak bütün eğitmenlere dağıtılmıştır. 2012 yılına kadar da baskıya devam etmekte ve hala birçok eğitmen tarafından da tavsiye edilmektedir. Beyaz Zambaklar Ülkesinde, bir ülkenin içinde bulunduğu durumdan, kötü şartlardan nasıl kurtulduğunu anlatıyor. Türkiye'nin yanında Yugoslavya ve Bulgaristan'da da oldukça fazla satılan ve bir eserdir.

Kitap Alışverişinde İndirimli Fiyatlar

İnternet üzerinden kitap siparişi vermek artık oldukça basit ve kolay. Bunun yanında size sunulan cazip kampanyalar da sipariş vermeniz için oldukça yeterli sebepler. Yerli ve yabancı birçok kitabı en uygun fiyatlar ile bulacağınız Kitapyurdu.com, Idefix.com ve Maxkitap.com sizlere en uygun fiyatın yanı sıra indirim kuponu ve hediye çekinden yararlanma fırsatı sunuyor. Siteler üzerinden ücretsiz olarak ulaşacağınız bu indirimli alışveriş kuponları sayesinde kitap siparişleriniz çok daha uygun fiyata kapınıza kadar geliyor. Ücretsiz kargonun yanı sıra etiket fiyatından ek indirim oranları burada. Yine kapıda ödemek isteyenlerin yanı sıra kredi kartına taksit imkanı da sizlerle.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kitapyurdu
  • idefix
  • Maxkitap
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları