Bepanthen Krem: Hücre Yenileyici Bepanthen Kremin Faydaları

Nemlendirici Cilt Kremi Bepanthen Galeri

Bepanthen krem Alman kökenli Bayer firması tarafından üretilmektedir. Şirketin genel merkezi Almanya’nın Leverkusen şehrinde bulunmaktadır. Dünyada 300 kadar firması vardır. 5 bin kadar ürünü dünya piyasasına pazarlamaktadır. 110 binden fazla çalışanı vardır. Bayer Türk adıyla 50 yıldır Türkiye piyasalarına üretim yapmaktadır. HealthCare, MaterialScience, CropScience üç birim ile güçlü bir isme sahiptir. Merkez ofisi Ümraniye’de olmak üzere 18 tane ofisi vardır. Gebze ve Topkapı’da iki tesiste üretim yapmaktadır. Sağlık ürünleri, beslenme ürünleri ve ileri teknoloji ürünleri alanında üretim yapmaktadır. Firma Ortadoğu başta olmak üzere dünyada 40’i aşkın ülkeye ilaç ve koruma ürünleri ihraç etmektedir. 2010 yılında 510 milyon euro fazla ihracat ve 75 euro kadar yatırım yapmıştır. Şirket yenilikçi, gelişim odaklı bir büyüme ile insanlığın yaşam kalitesini yükseltme amaç ve arzusu içindedir.

Bepanthen Cilt Yenileyici Krem ve Özellikleri

Bepanthen krem B vitaminlerinden biri olan pantotenik asidin ön maddesi dekspantenol etken maddesini içermektedir. Deriden emilip vücutta B5 vitaminine dönüşmektedir. Pantotenik aside (B5 vitamini) deri ve mukozanın yeniden oluşumunda ve yenilenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırmakta, doku ve organlardaki yaraların onarımında, kızarıklıkların ve tahrişlerin onarma sürecine yardımcı olmaktadır. Bepanthen krem; yara, sıyrık, kesik, çizik gibi yüzeysel yaralarda, yavaş iyileşen yaraların iyileşmesini desteklenmesinde, anüs çatlaklarında, pişiklerde ve emziren annelerin meme bakımı ve memebaşı çatlaklarında kullanılmaktadır. Sulantılı lezyonların, yüz bölgesine ve saçlı deri bölgesinin bakımında yardımcı olmaktadır. Hafif yanıklar ve ağrı ve acılı güneş yanıklarının tedavi sürecinde yetkilidir. E, B vitamin ampulleri ve badem yağı eklenerek saç bakımında da kullanılmaktadır. Deriyi onararak hızlı bir biçimde iyileşme sağlamaktadır. Ayrıca cilt kurumalarında nem ve ferahlık sağlayarak ekstra bakım ile cildin doğal yenilenme sürecini desteklemektedir. Krem haricen yani vücudun dış yüzeyine sürülerek uygulanır. Bepanthen krem ince bir tabaka halinde hafif masaj şeklinde ovularak uygulanmalıdır. Kullanımdan sonra eller yıkanmalı. Göz bölgesine uygulamayınız sakıncalıdır. Emziren anne bebeği emzirmeden önce bol su ile silmelidir. Günde birkaç kez uygulanabilir. Bebek pişiklerinde her bez değiştikten sonra sürülmelidir. Ciltte tahriş, kaşıntı gibi alerjik yan etkiler görülebilir. Herhangi bir allerjiniz varsa kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı için herhangi bir risk bildirilmemiştir rahatlıkla kullanılabilir. Çocuklardan uzak tutulmalı ve oda sıcaklığında nemden ve ısıdan uzak tutularak saklanmalıdır.

Bepanthen Yenilendi Bepanthol Oldu

Bepanthen Yenilendi Bepanthol Oldu

Bepanthen krem son dönemde yenilenerek Bepanthol ismiyle piyasaya çıkmaktadır. Krem, cilt bakım kremi ve pişik kremi olarak iki yeni formülü bir arada sunmaktadır. Bepanthol pişik kremi Türk Pediatri Derneği tarafından onaylanmıştır. Bu yeni formülüne eklenen lanolin ile özellikle annelerin bebek pişiklerinin önlenmesinde büyük yardımcısı olmuştur. Bebek bakımında şeffaf yapısıyla cilde nefes aldırarak pişiği önlemektedir. Renklendirici, parfüm, koruyucu madde içermemektedir. 30-100 gr olmak üzere iki farklı ambalajıyla ve uygun fiyatlarla eczanelerde satışa sunulmuştur.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Deriden
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları