Benetton

Benetton, Italya bazlı global ve üst kesime hitap eden bir giyim markasıdır, aynı zamanda bir aile şirketidir. Dünya çapındaki köklü markalardan biri olan Benetton'un başarı hikayesi İtalya'nın Treviso'da başlar. 1955 yılında Treviso'da satış elemanı olarak çalışan 20 yaşındaki Luciano Benetton'un aklına gelen bir fikirle başlar her şey. İnsanların hayatında ve özellikle de giyimlerinde renk istediğini fark eden Luciano, küçük kardeşinin bisikletini satarak ikinci el bir dikiş makinası alır ve küçük bir süveter koleksiyonunu Veneto bölgesindeki lokal mağazalara pazarlamaya başlar. Genç Luciano'nun tasarımları beğenilir ve talep artar, bunun üzerine kız kardeşi ile iki erkek kardeşi Gilberto ve Carlo da kendisine katılır. Luciano yönetim kurulu başkanı, erkek kardeşi Gilberto idari işlerin başına, diğer erkek kardeşi Carlo üretimin başına geçer ve Giuliana baş tasarımcı olur. 1966’da, Benetton’lar ilk mağazalarını Belluno’da, 1969 yılında ilk yurtdışı şubesi olan Paris mağazasını açarlar.

Renklerin Gücünü Dünyanıza Yansıtın

Renklerin Gücünü Dünyanıza Yansıtın

Ana faaliyet konuları gündelik giyim grubu “United Colors of Benetton", modaya yönelik “Sisley” bölümü, “Playlife” spor giyim ve sokak kıyafetleri “Killer Loop” markaları altında pazarlanmaktadır. Benetton'un ürünleri kadın, erkek, çocuk giyimi, iç giyimi, ev tekstili, parfüm, saat, çanta, aksesuar ve bebek ürünlerini kapsıyor. Renkli ve cıvıl cıvıl tasarımları, klasikleşmiş tshirt ve trikoları ile Benetton'un,Türkiye'deki kaliteli giyimin en güzel adreslerinden biri.

United Colors of Benetton Türkiye

United Colors of Benetton Türkiye

Türkiye'de de yıllardan beri sevilen ve çok tercih edilen bir marka olan Benetton'un İstanbul'dan Ankara'ya, Adana'dan Şanlıurfa'ya kadar birçok kentte mağazası bulunuyor. Türkiye’deki üretim ve dağıtım hakkını, 1985 yılında Altınyıldız Grubu’na vererek piyasaya giren United Colors of Benetton, aynı zamanda Türkiye’ye ilk giren uluslararası hazır giyim markası. Benetton Türkiye bir yandan hızla bayilik ağını kurarken, diğer yandan da Altınyıldız fabrikasında üretim yapmaya başladı. Benetton mağazalarının yanı sıra Türkiye'de Sisley mağazaları da bulunuyor 1968 yılında Paris'te bir jeans markası olarak doğan Sisley, 1974 yılında Benetton Group’a katıldı. Sıradışı bir tasarım anlayışını benimseyen marka, sofistike modelleri ve yaratıcı söylemleriyle farklı olmak isteyenlere sesleniyor. Her sezon ortalama 450 model sunan Sisley’in Türkiye genelinde 22, Kıbrıs’ta 2 ve Türki Cumhuriyetler’de (Tiflis ve Batum) 2 adet olmak üzere toplam 26 satış noktası bulunuyor. Genç moda takipçilerine hitap eden Sisley Young koleksiyonu ise 8-12 yaş grubu için son moda tasarımlar sunuyor. Dünyanın dört bir yanından esintiler taşıyan kıyafet ve aksesuvarlar, özgürlüğüne düşkün kız ve erkekler için, her sezon belirgin bir tarz yaratıyor. Benetton ürünlerini, Türkiye'nin her yerine yayılmış olan mağazalarının yanı sıra, internetteki birçok özel alışveriş sitesinde yer alan kampanyalar kapsamında bulabilirsiniz. Benetton'un mevcut kampanları için indirimlr.com'u taklip etmeniz yeterli.

Beğeneceğiniz mağazalar
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları